Porsche ir Tag Heuer kūrinys: specialus Carrera chronografas

Istoriškai laikrodžiai ir automobilių lenktynės visada ėjo koja kojon, tačiau žvelgiant iš pardavimų pusės – tai tiesus kelias į olimpą. Daugelis gamintojų bandė, pavyko tik nedaugeliui. Į tą sėkmingų gamintojų sąrašą bando patekti ir Tag Heuer, pristatanti naują partnerystę su legendiniu Porsche.

Tag-Heuer-Carrera-laikrodis

Naujasis Tag Heuer Carrera chronografas (Šaltinis: Hodinkee)


Prieš beveik dvi savaites vykusi virtuali LVMH grupės paroda pažėrė naujienų: Zenith, Hublot, Chanel, Bvlgari pristatė modelius ateinantiems metams. Parodos metu visi pasigedo Tag Heuer. Nespėjo? Nenori būti grupės dalimi? Galiausiai paaiškėjo, kad Tag Heuer turi ypatingų naujienų, apie kurias papasakos atskirame renginyje. Taigi, šveicarų gamintojas pradeda bendradarbiauti su vokiškuoju Porsche. Draugystė apims lenktynes, laikrodžius bei platesnį iniciatyvų ratą. Pirmasis blynas – specialaus leidimo chronografas, paremtas anų metų liepą išleistu Carrera Sport chronografu.

Išlaikęs 44 mm korpuso diametrą, naujasis Porsche Carrera chronografas pasižymi raudonu/juodu/baltu spalvų deriniu, kurį naudoja Porsche Motorsport komandos. Juodas keramikinis išorinis žiedas su raudonu Porsche ženklinimu, asfalto pilkos tekstūrinis ciferblatas ir balti arabiški valandų žymekliai – pagrindinės naujojo laikrodžio savybės.

Kontekstas

Tag-Heuer-laikrodis-chronografas

Carrera vardas kilo iš trumpai gyvavusių, tačiau legenda tapusių Carrera Panamericana lenktynių. Vykusiose 1950-1954 metais varžybose dominavo Porsche automobiliai, kuriais lenktynininkai nuvažiuodavo beveik 3400 km per 5 dienas. (Šaltinis: Hodinkee)


Tag Heuer ir Porsche draugystė atrodo tokia natūrali, kad tik po šio įvykio supratau, jog jie partneriais tapo tik dabar. Abi kompanijos iškilo auksiniu automobilių sporto ir mechaninių laikrodžių laikotarpiu. Įdomus sutapimas, tačiau Tag Heuer Carrera ir Porsche brangakmenis 911 gimė tais pačiais 1963 m. 356 modelį pakeitęs 911 tapo tokia sėkme lenktynių pasaulyje, kad netrukus modelio sinonimu tapo frazė – laimėk sekmadienį, parduok pirmadienį.

Kaip ir daugeliui kitų sėkmingai lenktynių pergales skynusių kompanijų, Porsche dominavimas padėjo itin sėkmingai parduoti sportinius automobilius masėms. Tuo pasinaudojo ir Jack Heuer. Dėl Heuer įkūrėjo meilės automobilių sportui kompanijos vardas vis dažniau atsirasdavo ant lenktyninkų kostiumų, o paskui ir ant riešų. Tai peraugo ir į populiariąją kultūrą, kurios vienas ryškiausių epizodų – Steve McQueen su Porsche 917 bei dabar itin geidžiamu Tag Heuer Monaco filme Le Mans. Bėgant laikui, abi kompanijos išliko svarbia automobilių sporto dalimi.

vyriškas-laikrodis-chronografas

Tamsoje šviečiantys arabiški skaičiai (Šaltinis: Hodinkee)


1985 m., kai Heuer tapo Tag Heuer, kompanijos kryptis nepakito. Taigi Porsche ir Tag draugystė tikrai atrodo natūrali, tačiau ar to pakanka norint parduoti daugiau laikrodžių ir/ar automobilių?

Pirmas įspūdis

Sužinojęs, kad Tag ir Porsche pristatys bendrą darbą, tikėjausi kažko wow. Galima teigti, kad ambicijos pirmam kūriniui buvo gan kuklios. Apsiribota subtiliais atnaujinimais bei pakeitimais  palyginus su esamu standartiniu Carrera Sport chronografu. Galima tai vadinti protingu dizaino išpildymu, nedarant ankstesnių kitų kompanijų bandymų klaidų, tačiau lauktas rezultatas nenustebino.

Žiūrint iš kainos pusės, Carrera Porsche chronografas su plienine apyranke yra tik 5% brangesnis nei standartinis modelis. Galbūt idėja ir buvo tokia: už beveik nepakitusią kainą pasiūlyti šiek tiek daugiau Porsche ir automobilių sporto entuziastams.

Vyriški-laikrodžiai

Naujasis Porsche Tag Heuer Carrera chronografas siūlomas su plieninės arba odinės apyrankės variantu (Šaltinis: WatchesbySjx)


Akcentai

Kaip jau užsiminiau, korpusas liko identiškas, išlaikęs 44 mm diametrą. Labiau džiugintų 41-42 mm variantas, tačiau kol kas tokio pasirinkimo neturėsime.

Anot kompanijos pristatymo, ciferblatas kurtas pagal spidometrą, o balti arabiški skaičiai, žymintys 5 minučių intervalus, kaligrafiškai yra tokie patys, kaip ir Porsche automobiliuose. Turbūt daugiausiai diskusijų bendruomenėje sukėlęs akcentas – tekstūrinis ciferblatas, turintis priminti asfaltą.

Ant keramikinio išorinio žiedo išgraviruotas Porsche yra vienintelė tiesioginė nuoroda į dviejų kompanijų partnerystę. Smagu, kad dizaineriams užteko proto nedėti automobilių gamintojo logotipo ant Carrera modelio.

Tag-Heuer-laikrodis

Naujojo modelio detalės iš arčiau (Šaltinis: WatchesbySjx)


Tag-Heuer-chronografas

Raudona spalva subtiliai įterpta į ciferblato bei karūnėlės dizainą (Šaltinis: WatchesbySjx)


Tag Heuer Carrera Porsche chronografas varomas Heuer 02 mechanizmu. Tai – namuose pagamintas (in-house) variklis, galintis pasigirti 80 valandų galios rezervu – beveik dvigubai didesniu nei rinkos standartas. Automatinio mechanizmo rotorius primena apie specialų leidimą – jo forma sukurta pagal naujausios kartos Porsche lenktyninių automobilių vairus.

Automatinis-laikrodžio-mechanizmas

Galinė laikrodžio dalis (Šaltinis: WatchesbySjx)


Nuomonė

Turbūt iš pirmo įspūdžio teksto dalies supratote, kad asmeniškai nesu šio laikrodžio fanas. Galbūt dėl to, kad likus kelioms savaitėms iki renginio Tag Heuer dalinosi detalėmis soc. tinklų platformose lyg tai būtų penkmečio naujiena. Ir galbūt ji tokia. Tikiuosi, kad ateities bendruose darbuose bus daugiau drąsos. Šis dizainas neatspindi Porsche. Galbūt vertėjo pasirinkti Autavia modelį, kurio išvaizda yra švaresnė, ne tiek apkrauta. Ką manote jūs? Pasidalinkite komentaruose!

Informacija

  • TAG Heuer Carrera Porsche Chronograph Special Edition 44 mm Calibre Heuer 02 Automatic

Ref. CBN2A1F.FC6492 (odinė apyrankė)
Ref. CBN2A1F.BA0643 (plieninė apyrankė)

  • Diametras: 44 mm
  • Funkcijos: valandos, minutės, sekundės, chronografas, data
  • Korpuso medžiagos: plienas
  • Mechanizmas: automatinis in-house Heuer H2 mechanizmas
  • Energijos veikimo rezervas: 80h
  • Apyrankė: Odinė arba plieninė
  • Atsparumas vandeniui: 100 m
  • Kaina: Odinė apyrankė – 5850 JAV dol., plieninė – 6050 JAV dol.
  • Ribotas leidimas: ne

Daugiau informacijos rasite Tag Heuer puslapyje

 

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.