Brangiausias Heuer laikrodis istorijoje: iš Steve McQueen filmo „Le Mans“

Heuer Monaco – ikoninis chronografas, sukurtas 1969 m. Monaco lenktynių garbei. Vienas iš Monaco modelių, ref. 1133, gavo pravardę „Steve McQueen“, kai aktorius šiuos Heuer laikrodžius dėvėjo legendiniame 1971 m. filme Le Mans. Šį savaitgalį vykęs Phillips aukcionas pažėrė rekordų. Vienas jų – Le Mans filme dėvėtas Heuer laikrodis tapo brangiausiu manufaktūros laikrodžiu istorijoje, pasiekęs įspūdingą 2.21 mln. dolerių sumą.

Le Mans

Filme naudoti keli Monaco modeliai. Žinoma, kad du iš jų Steve McQueen pasiliko po filmavimo. Rekordą sumušęs laikrodis – vienas iš tų dviejų, galų gale atitekęs Haig Alltounian, kuris vaidino mechaniką filme bei buvo aktoriaus asmeninis mechanikas. Antrasis laikrodis buvo parduotas dar 2012 m., tuomet pasiekęs beveik 800 tūkst. JAV dolerių ribą.

Heuer-laikrodis-lemans

Kadrai iš filmo: McQueen (kairėje su balta apranga), dešinėje – mechanikas Haig Alltounian (su ūsais). Ant lenktynininko rankos puikiai matomas Heuer Monaco. (Šaltinis: WatchesbySjx)


Haig Alltounian gavo laikrodį iškart po filmavimo – ant jo mechanizmo dangtelio buvo išraižyta – „To Haig Le Mans 1970“. Anot paties mechaniko, aktorius padovanojo šį laikrodį sakydamas „ačiū, kad visus šiuos mėnesius išlaikei mane gyvą“. Haig kategoriškai nenorėjo priimti dovanos, siūlydamas, kad Steve šį padovanotų savo vaikams ar žmonai, tačiau McQueen parodė kitoje pusėje išraižytą mechaniko vardą ir jam teko priimti laikrodį. Aktoriaus dovana į Phillips aukcionų namus pateko iš paties Alltounian rankų, tad abejonių dėl istorinės svarbos ir originalumo tikrai nėra.

Dovana nuo aktoriaus ir lenktynininko Steve McQueen: Heuer laikrodis su užrašu „To Haig Le Mans 1970“ (Šaltinis: WatchesbySjx)


Aukcionas

Aukcionas prasidėjo ties 150 tūkst. JAV dolerių riba, tačiau netrukus siūlymai pakilo iki pusės milijono sumos. Tai buvo daugelio besivaržančių riba. Peržengus šią ribą liko trys potencialūs pirkėjai. Galutinis rezultatas po plaktuko dūžio – 1.8 mln. JAV dolerių. Laimėtoją atstovavo James Marks iš Phillips Londono biuro. Pridėjus mokesčius suma išaugo iki 2.2 mln. – didžiausia suma istorijoje už Heuer laikrodį. Visa tai tetruko 7 minutes.

Šis rekordas svarbus ne tik aukcionų namams ar buvusiam Steve McQueen mechanikui. Tai – reikšmingas įrašas į Tag Heuer istoriją bei pliusas dabartinei kompanijai, kurioje prieš pusę metų vadovo pareigas pradėjo eiti Frederic Arnault. Neabejoju, kad po šio pasiekimo kultinis Monaco modelis ateityje vaidins dar svarbesnę rolę nei iki šiol.

Le Mans filmo ištrauka:

 

Šiame Phillips aukcione taip pat buvo parduotas vienas brangiausių Rolex laikrodžių istorijoje. Daugiau apie tai rasite šiame tekste.

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.