Patek Philippe Nautilus 5711: kai laukiamiausias laikrodis dingsta iš gamybos

Thierry Stern – Patek Philippe prezidentas – jau ilgokai svarstė apie esamo Nautilus modelio gamybos nutraukimą. Paskutinį dešimtmetį galima drąsiai vadinti plieninių sportinių laikrodžių era, o 5711 – vienu iš favoritų ne tik kompanijos, bet ir industrijos pardavimų sąraše. Ir galų gale tai įvyko. Mitinis Patek Philippe Nautilus 5711 / 1A-10 dings iš katalogų, nepaisant klientų, kurie buvo pasiruošę laukti 12 metų savo išsvajoto laikrodžio.

Žinoma, ponas Sternas nesiruošia rizikuoti be plano ateičiai. 5711/1A greičiausiai bus pakeistas nauju modeliu, galbūt – 6711, kuris ištaisys esamo modelio netobulumus. Geresnė apyrankė bei užsegimo mechanizmas, hacking seconds funkcija (laiko nustatymo metu sustojusi sekundinė rodyklė) ar kiek didesnis korpusas, labiau tinkantis šių dienų aktualijoms.

Prieš srovę

Nautilus modelį sukūrė legendinis Gerald Genta, kurio portfolio galima rasti ir kitą itin populiarų kūrinį – Audemars Piguet Royal Oak. Išleidimo metu abu kūriniai buvo svetimkūniai rinkoje, kurioje dominavo klasikinės estetikos kanonai bei auksas.

Kai 1972 m. buvo pristatytas Royal Oak, tai tapo savotišku komerciniu testu. Laikrodis, skirtas užkariauti dar nelabai egzistuojantį prabangos segmentą. Plieninis už aukso kainą. Aštuoniakampis išorinis žiedas bei matomi varžtai – dizainas, atpažįstamas iš kito kambario galo. Patek Philippe suprato, kad nors lėti pirmieji Royal Oak pardavimai nežadėjo nieko gero, šis segmentas išaugs. 1976 m. pristatytas Nautilus ref. 3700.

Patek-Philippe-Nautilus-5711-laikrodis

Patek Philippe Nautilus ref. 3700 (Šaltinis: MonochromeWatches)


Aštrių linijų dizainas su subtiliu aštuonkampiu išoriniu žiedu bei integruota apyranke – Nautilus buvo kiek apvalesnis savo forma. Ciferblatas labiausiai atspindėjo 1970-tųjų dizainą su nuostabiu horizontaliomis linijomis sudalintu mėlynu ciferblatu, kurio spalva kito priklausomai nuo šviesos.

Per keturis dešimtmečius šie du priešininkai tapo mitiniais objektais, kurie vis dar įkvepia laikrodžių dizainą šiandien. Vien paskutinius du metus mes matėme begalę panašių į juos produktų su integruota plienine apyranke, mėlynu ciferblatu bei aštraus dizaino korpusais.

Oficiali šveicariška plieninio Nautilus 5711/1A kaina buvo 28.5 tūkst. CHF. Antrinėje rinkoje – 70 tūkst. – 2.5 daugiau. Nuo netikėtos naujienos paskelbimo kaina iškart pakilo iki 100 tūkst. Trumpai tariant – 250% nuo oficialios kainos. Dalis rinkos stebėtojų mano, kad kaina gali pasiekti viršūnę ties 130-150 tūkst.

Patek-philippe-laikrodziai

Vidutinė prašoma Patek Philippe Nautilus 5711 /1A kaina Chrono24 platformoje (2020-11 – 2021-01) (Šaltinis: Chrono24)


Patek-Philippe-laikrodžiai

Kainos pokytis 2013-2021 metais


Reikia paminėti ir modelius su dvigubu parašu – Nautilus su  Tiffany & Co logotipu nuo pat pradžių kainavo žymiai daugiau nei standartinis modelis. Modelio atšaukimo naujienų laikotarpiu kainos pakilo nuo 75 tūkst. iki 250 tūkst. JAV dolerių.

Tiffany-laikrodis

PP Nautilus su  Tiffany & Co ženklinimu (Šaltinis: Phillips)


Daug nepatenkintų klientų

Kas nutiks tūkstančiams laukiančių klientų? Patek Philippe užpildę sąrašus ateinantiems 12 metų. Ar antroji 6 metų dalis bus atkirsta? O gal pasiūlytas naujas modelis? Niekas nežino.

Įdomiausia tai, kad naujienos pasigirdo ne iš pačios kompanijos, o socialinės medijos. Pirmi komentarai atsirado iš paties Sterno lūpų 2019 metų GQ interviu. Jo nuomone įmonės sėkmė negali būti pastatyta ant vieno modelio, o esamas Nautilus uždirbo savo dalį.

Industrijos kompanijų komunikacija galėtų būti geresnė ir tik pasitarnautų gamintojams. Galime prisiminti anksčiau sklidusius gandus apie PP pardavimo galimybę – tokias žinutes privalo valdyti kompanija, o ne pašaliniai asmenys.

prabangūs-laikrodžiai

Patek Philippe Nautilus 5711/1A (Šaltinis: MonochromeWatches)


Marketinginė vardo reikšmė

Tiesiogine pelno prasme smarkiai išaugusi vertė kompanijai nepadeda – PP šį modelį visada parduoda savo nustatyta kaina. Neabejoju, kad ši kaina vis tiek palieka vietos geram pelnui. Dabartinis Nautilus ne vienus metus kėlė diskusijas entuziastų bendruomenėje bei leido Patek Philippe sugrįžti į tą vietą rinkoje, kai kompanija gali pati rinktis klientus. Ir tai yra didžiausias šio modelio laimėjimas.

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.