Omega Speedmaster Silver Snoopy 50 gimtadienis

Vienas iš labiausiai lauktų šių metų pristatymų buvo Snoopy 50 gimtadienio paminėjimas. Apie Snoopy atsiradimo istoriją visai neseniai rašiau šiame tekste (jei neteko skaityti). Spalio pradžioje pristatytas trečiosios kartos Omega Speedmaster  „Silver Snoopy Award“ 50th Anniversary modelis. Naujausios kartos Speedmaster’is, papuoštas animacinio šuns motyvais, bus skirtas 1970 metais NASA vadovybės Omegai įteikto Snoopy apdovanojimo sukakčiai. Geriausia tai, kad tai nebus riboto leidimo modelis, ne taip, kaip pirmieji du modeliai.

Pirmas įspūdis

Visai ne staigmena – naujasis Speedmaster Snoopy atrodo puikiai. Standartinis 42 mm Speedmaster Moonwatch plieninis korpusas. Jį įrėmina mėlynas išorinis keramikinis žiedas su tachometru bei baltais emalio skalės žymėjimais. Ši gili mėlyna pasirinkta visiems laikrodžio akcentams. Kol tradiciniai šio dizaino elementai yra akivaizdūs, didžioji staigmena laukia mechanizmo pusėje: judančios detalės, prijungtos prie ciferblato rodyklių, mechaniškai išskiria šį modelį iš likusių Speedmaster.

Omega-Speedmaster-laikrodis

Trečiosios kartos Omega Speedmaster Silver Snoopy (Šaltinis: WatchesbySjx)


Išgelbėta misija

Apollo 13 misijos metu astronautai pasinaudojo savo Speedmaster chronografais kai sprogo vienas iš raketos modulių. Išsijungus visoms elektroninėms sistemoms raketa nukrypo nuo kurso ir pradėjo per staigiai kristi į Žemės atmosferą. Misijos dalyviai turėjo du pasirinkimus: rankiniu būdu ištaisyti raketos kritimo kampą arba sudegti orbitoje. Astronautai paskaičiavo, kad jiems reikia 14 sekundžių deginti kurą ir raketos kryptis pasikeis. Pasinaudoję chronografo funkcija, astronautai saugiai sugrįžo į Žemę – laikrodžiai išgelbėjo dieną.

Viso to rezultatas – Omegai įteiktas Silver Snoopy apdovanojimas už „išskirtinį pasirodymą skrydžio metu ir jo sėkmę“. Apdovanojimas kasmet įteikiamas mažiau nei 1% NASA darbuotojų. Šis įvykis pakylėjo Speedmaster į mitines aukštumas.

Naujajame dizaine sidabrinis Snoopy pateiktas gan tiesmukiškai: Speedmaster ciferblatas pagamintas iš sidabro su įspaustu Snoopy apdovanojimo atvaizdu ties 9 valanda.

Omega-laikrodziai

Naujasis ciferblatas iš arčiau (Šaltinis: WatchesbySjx)


Du ciferblatai

Omega-chronografas

Antrasis Omega Silver Snoopy ciferblatas (Šaltinis: WatchesbySjx)


Omega Speedmaster Silver Snoopy turi modifikuotą mechanizmą, kuris sujungia du ciferblatus skirtingose laikrodžio pusėse. Žemės planeta, prijungta prie sekundinės rodyklės, sukasi nuolatos ir  padaro vieną apsisukimą per minutę. Erdvėlaivis, kuriame sėdi Snoopy, taip pat nuskrenda savo kelią per minutę, bet tik paleidus chronografo sekundinę rodyklę. Visą veiksmą galite pamatyti video teksto apačioje.

Laikrodžio viduje – mechanizmas kal. 3861, moderni mechanizmo kal. 1861 versija, kuri buvo dedama į Speedmasterius daugelį metų. Kalibras 3861 turi Co-Axial pabėgimo dalį, kuri taip pat atspari magnetiniams laukams. Taip pat šis mechanizmas vadinamas Master Chronometer, t.y. perėjęs itin detalius testavimo procesus, norint nustatyti, ar mechanizmas išlaiko tam tikrus griežtus tikslumo parametrus. Šiuos testus atlieka šveicarų METAS institucija.

Omega-Speedmaster-Silver-Snoopy-laikrodis

Omega Speedmaster Silver Snoopy (Šaltinis: WatchesbySjx)


Omega savo portfolio turi ganėtinai daug riboto leidimo Speedmaster modelių, tačiau šis Snoopy nebus ribojamas. Tai gali nuvilti praeitų dviejų Snoopy kartų savininkus, tačiau toks Omega sprendimas. Laikrodis kainuos 9 tūkst. JAV dolerių – gan kukli kaina išskirtiniam dviejų ciferblatų modeliui. Greičiausiai tai lėmė neribotos serijos sprendimas – jei būtų nuspręsta pagaminti 1970 ar 500 modelių, kaina būtų žymiai didesnė. Pastaraisiais metais NASA, SpaceX bei kitos bendrovės savo techininiais pasiekimais vėl žadina kosmoso kelionių fantazijas. Svarbaus jubiliejaus paminėjimas, puikus dizainas, kuriame ne tik pakeistos kelios spalvos, bet ir mechaniškai išspręstas dviejų ciferblatų veikimas ir gera kaina reiškia tai, kad šis modelis bus parduodamas itin gerai. Arba bent iki tol, kol pasiūla pasivys paklausą.

 


Informacija

 • Omega Speedmaster „Silver Snoopy Award” 50th Anniversary
  (Ref. 310.32.42.50.02.001)
 • Diametras: 42 mm
 • Ciferblatas: Sidabrinis su mėlynais akcentais
 • Funkcijos: valandos, minutės, sekundės, chronografas
 • Korpuso medžiagos: plienas
 • Mechanizmas: rankomis prisukamas kal. 3861 mechanizmas
 • Energijos veikimo rezervas: 50h
 • Apyrankė: Mėlyno nailono apyrankė
 • Ribotas leidimas: Ne
 • Kaina: 9600 JAV dolerių

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.