CASIO G-SHOCK GA-2100-1A1 – užtikrinta ateities klasika?

Casio G-SHOCK nėra tradiciniai laikrodžiai. Juose trūksta tvarkos ir visas dizainas prieštarauja kanoninio laikrodžio išvaizdai. Kvarciniai, gaminami iš modernių medžiagų, sukurti 1983 metais – keliais šimtmečiais vėliau nei pirmieji laiko matavimo įrenginiai. Visgi šiemet pristatytas CASIO G-SHOCK GA-2100-1A1 gali tapti vieninteliu kompanijos modeliu, galinčiu iš tikrųjų priversti žmones pamėgti tokio tipo laikrodžius. Geriausia – jo kaina neviršija 150 eurų.

GA-2100 Dizainas

Istoriškai Casio nesidrovi kasmet leisti vis naujus G-SHOCK modelius. Nuo pat Kikuo Ibe gimusios idėjos, kuri išsivystė į tvirčiausius pasaulio laikrodžius, skirtingų variacijų skaičius bėgant metams išaugo dramatiškai. Didžioji dalis modelių cirkuliuoja tarp užkietėjusių G-SHOCK fanų, tačiau GA-2100-1A1 greitai prasiskynė populiarumą žymiai platesniame visuomenės rate.

G-SHOCK GA-2100 ant riešo. Panašu, kad šis laikrodis patinka žymiai platesniam pirkėjų ratui (Šaltinis: Hodinkee)


Kaip gi šis 150€ laikrodis tapo laikrodžių pasaulio numylėtiniu? Visų pirma – tai pats ploniausias G-SHOCK iš visos šiuo metu parduodamos galybės. Korpuso storis – 11.8 mm, o ergonomiškas dizainas ant riešo padaro jį dar plonesniu. Antra – plastmasės korpusas (iš tikrųjų tai visų G-SHOCK’ų korpusai gaminami iš dervos mišinio, kuris labai panašus į pastmasę) nieko nesveria – tokio diametro (48.5 mm) standartinis plieninis laikrodis ranką vargintų žymiai labiau. Apyrankė ties korpusu nukreipta žemyn, tad bendro laikrodžio ploto ant rankos beveik nedidina. Mano riešas nėra didelis, kasdien nešioju 36-39 mm laikrodžius, tačiau nesitikėjau, kad 48.5 mm diametro laikrodis gali taip puikiai gulėti.

CASIO G-SHOCK GA-2100-1A1-laikrodis

48.5 mm diametro laikrodis puikiai telpa ant riešo (Šaltinis: Kieklaiko)


Yra dar kai kas, kuo šis GA-2100 išsiskiria iš standartinių G-SHOCK’ų. Korpuso konstrukcijoje inžinieriai įstatė ploną anglies pluošto sluoksnį. Šis sprendimas leido sumažinti laikrodžiui reikalingą medžiagų kiekį neprarandant bendro tvirtumo. Kompanija anglies pluošto sluoksnį vadina karbonine šerdies apsauga. Ji visiškai nekeičia to, kaip laikrodis jaučiamas ant riešo, tačiau tikrai prideda saugumo jausmo – net jei laikrodis būtų pervažiuotas automobilio. Būtent tokie sprendimai ir yra priežastis, kodėl G-SHOCK’us taip mėgsta kariai ar teisėsaugos pareigūnai.

8 kampai

Plonas, patogus ant rankos, itin tvirtas – anokia čia naujiena. Pagrindinė šio Casio G-SHOCK GA-2100-1A1 sėkmės priežastis – korpuso forma ir bendras estetinis dizainas. Neilgai trukus po pristatymo, interneto bendruomenė greitai atrado sąsajų tarp šio G-SHOCK ir vieno svarbiausių laikrodžių istorijoje – Audemars Piguet Royal Oak. Žymiausio laikrodžių dizainerio Gerald Genta kurta korpuso forma su 8-kampiu išoriniu žiedu bei panašios proporcijos tikrai prisidėjo prie to, kad kaskart Casio papildžius modelio atsargas, šios greitai ištuštėja. GA-2100 greitai buvo pašventintas pravarde CasiOak.

Casio G-SHOCK GA-2100 ir Audemars Piguet Royal Oak palyginimas


Kaip kažkada sakė vienas Lietuvos politikas – „čia negalima lyginti, bet jeigu palyginsime…“. Pats paprasčiausias Royal Oak kainuoja apie 17200 eurų, o tai reiškia, kad G-SHOCK kaina sudaro tik 0.8% lyginant su brangesniuoju AP kūriniu. Casio G-SHOCK GA-2100-1A1 turi kelis skirtingus kalendorius, chronografą, žadintuvą, ciferblato apšvietimą. Taisymo kaštai? Neverta jaudintis – mestas į sieną šis laikrodis veiks kaip naujas.

Su šiuo modeliu Casio išreiškia pagarbą ir analoginiams – rodykles turintiems – laikrodžiams (nuoroda į straipsnį apie tradicinių laikrodžių neatpažįstančius britus). Žinoma, apatinėje dešinėje matoma ir skaitmeninė ciferblato dalis, kurioje reguliuojama daugybė laikrodžio funkcijų. Ties 2 valanda galima pašviesti ekraną, ties 9 – analoginė savaitės dienų indikacija.

casio-laikrodis

Ciferblatas iš arčiau (Šaltinis: Hodinkee)


Nuotraukose matomas visiškai juodas modelis nėra vienintelis GA-2100 linijoje. Pristatyti trys standartiniai ir specialūs spalvoti modeliai – universaliai mėgstami ir išperkami itin greitai, nepaisant pardavėjų dažnai patrigubinamos kainos. Žinoma, galima rodyti į juodąjį ar raudoną variantus ir sakyti, kad šie laikrodžiai turės įskaitomumo problemų – iš dalies tai tiesa. Tačiau G-SHOCK’ai su tokiu charakteriu, dizaino užuominomis į brangesnius, puikiai žinomus industrijos modelius, tvirtumo savybėmis ir prieinama kaina – retenybė. Savo darbą jie atliks – juk to iš laikrodžio ir tikimės.

 

casio-laikrodziai

Casio G-SHOCK GA-2100 modelių linija (Šaltinis: Watchuseek)


Šį bei kitus Casio G-SHOCK modelius galite rasti mūsų laikrodžių parduotuvėje.

 

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.