Naujausiame Quentin Tarantino filme – laikrodis iš ateities

Kartą Hollywood’e… Quentin Tarantino sumaišė laikrodžius.

1969

1969 metai istoriškai tikrai svarbūs: žmonės nusileido Mėnulyje. Įvyko Woodstock’o festivalis, grupė The Beatles išleido Abbey Road albumą. Ameriką sukrėtė Charles Manson’o žudymai. Laikrodžių pasaulyje atsirado pirmas kvarcinis laikrodis ir pirmasis automatinis chronografas. Nors ir nesusiję, tačiau pastarieji du įvykiai susipina naujausiame Quentin Tarantino filme Once Upon The Time… in Hollywood.

Quentin_tarantino_laikrodis

Brad Pitt ir Leonardo DiCaprio devintajame Quentin Tarantino filme Once Upon The Time… In Hollywood  (Šaltinis: NY Times)


Filmas

Jei dar nematėte pačio filmo – nieko tokio, turinio neatskleisiu. Istorija vyksta Hollywood’e 1969 metais, kur Leonardo DiCaprio (išgalvotas aktorius) ir Brad Pitt (jo kaskadininkas, dubleris) sutinka įvairias to laikmečio istorines asmenybes, pvz.: Steve McQueen ar Sharon Tate (vaidina Margot Robbie). Filmas tikrai nenuvilia ir Tarantino dar kartą parodo, dėl ko yra mylimas. Bet dabar apie laikrodį.

Quentin_tarantino_filme

Cliff Booth (Brad Pitt) Once Upon The Time… In Hollywood (Šaltinis: R29)


Auksinis laikrodis ant odinės aprankės

Laikrodžių entuziastai tikrai pastebėjo daugelyje scenų kaskadininko Cliff Booth’o riešą puošiantį auksinį laikrodį ant plačios odinės apyrankės. Tokia stilistinė detalė aiškiai referuoja į Paul Newman (kuriam priklausė brangiausias parduotas laikrodis istorijoje). Jei Brad Pitt’o veikėjas būtų realus, jis ir Newman’as neabejotinai būtų pažįstami ar draugai. Keli filmo kadrai leido į laikrodį pažiūrėti iš arčiau ir tai buvo vadinamas „bullhead” chronografas. Laikrodis filme buvo Citizen Challenge Timer. Deja, tokie 1969 metais dar neegzistavo.

Tarantino_filme_laikrodis

Citizen Challenger Time (Šaltinis: Wornandwound)


Švelnios aukso spalvos, statinės formos korpusas su panda tipo ciferblatu, turinčiu tachimetro funkciją. Nors laikrodis ir nebuvo parodytas iš labai arti kaip koks James Bond’o Omega Seamaster, tačiau fanai internete sutaria dėl laikrodžio modelio.

Citizen_reklama

Sena Citizen laikrodžių reklama (Šaltinis: Vintagecitizenwatches)


Nauja ikona?

Šie Citizen „Bullhead” Challange Timer ref. 8110 chronografai atsirado 1972 metais, tad tikrai nespėjo į pirmųjų automatinių chronografų (Heuer, Zenith ir Seiko) „traukinį” 1969 m.

Nors laikrodis tikrai atitinka veikėjo charakterį, tačiau keista, kodėl Tarantino nepastebėjo šios detalės. Galbūt į šią situaciją reiktų žiūrėti taip: tai kūrėjų dovana žiūrovams. Žavus, gerai atrodantis, techniškai pažangus ir daugiau dėmesio nusipelnęs laikrodis gauna progą priminti apie save, gal net tapti kultine klasika ateities kartoms.

Kol kas šį Citizen galima nusipirkti už kelis šimtus dolerių Ebay platformoje ir tai yra žymiai geriau, nei koks neįkainojamas vintažinis ar reklamai skirtas modernus laikrodis. Nesvarbu, specialiai ar ne, tačiau Once Upon The Time… In Hollywood  sukūrė Citizen „Cliff” Timer ir nuo dabar siūlau pradėti ieškoti gero egzeplioriaus sau.

1 Reply įjungti Naujausiame Quentin Tarantino filme – laikrodis iš ateities

  • Geadas parašė:

    eiline siuksle ir net nesvarbu kokie filmai ir aktoriai juos reklamuoj. jeigu nori suprast kas yra tikra ikona reik pazet ka tie aktoriai dev realiam gyvenime. reik nepamirst kad hollywods skirts aviu ganymui. o pabaigai siulau nusipirkt rolexa – pamirsit visas kitas „ikonas” labai greit.

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.