Jubiliejinis James Bond laikrodis – Omega Seamaster Diver 300M

Visai neseniai Omega manufaktūros pristatytas bei ilgai lauktas, jubiliejinis James Bond laikrodis, skirtas ateinančiam „No Time To Die” filmui, sulaukė įvairių reakcijų. Ar naujasis Omega laikrodis pateisina fanų bei pačio agento lūkesčius? Pabandykime išsiaiškinti.

Pirmi komentarai

Kai prieš savaitę Omega pristatė 1969 metų Bondo filmo „On Her Majesty’s Secret Service” įkvėptą naująjį Seamaster 300M, komentarai nebuvo teigiami. Vienas žmogaus komentaras laikrodžio dizainą pavadino „Idėjų pristatymu vaikų darželyje (…). Tiesiog visko per daug”.

Bond_Omega_laikrodis

George Lazenby Bondo vaidmenyje ir slaptojo agento šeimos herbas (Šaltinis: Monochrome-watches)


Kodėl pasirinktas šis filmas? Nežinau. Jis nėra iš populiariųjų 007 filmų ir ilgą laiką buvo sakoma, jog šis 1969 m. agento vaizdavimas nebuvo itin geras, o G. Lazenby – netinkamas kandidatas. Įdomu tai, kad minėtame filme James Bond’as stipriai pabrėžia savo giminės istorija ir tai atsispindėjo laikrodžio dizaine.

Bond_Omega_laikrodis

Naujasis Omega Seamaster 300M ant riešo (Šaltinis: Monochrome-watches)


Detalės, išduodančios slaptąją tarnybą

Turbūt iš nuotraukų pastebėjote, kad laikrodis nepasižymi minimalistiniu dizainu, tačiau jam tikrai netrūksta detalių. Helio išleidimo sklendė ties 10 valanda (Helio išleidimo sklendė arba Helium escape valve – laikrodžio dalis, skirta išleisti helio dujas, susikaupusias tose vietose, kur laikrodis gali turėti skirtingą spaudimą. Pasiekus kritinę ribą ši sklendė automatiškai išleidžia helio dujas taip išlygindama spaudimą ir neleisdama pažeisti komponentų.), dvi 18k aukso kardo formos rodyklės su tamsoje šviečiančia medžiaga. Raudonos detalės ant sekundinės rodyklės bei ciferblato, Bondo šeimos herbo interpretacija ties 12 valandos žyma. Ginklo vamzdžio dizainas su 9mm kulka centre. 18k geltono aukso plokštelės, žyminčios limituotos serijos numerį. Negana to, 7 mėnesio diena turės tokią pačią skaičiaus tipografiją kaip 007 logotipas. Skaičius 50, esantis ant 10 valandos žymos, pasirodo tik naktį pašvietus.

Bond_Omega_laikrodis

Omega Seamaster 300M Bond laikrodis (Šaltinis: Monochrome-watches)


Mechanika viduje

42 mm diametro plieno korpuse rasite kal. 8800 su Co-Axial pabėgimo dalimi. Tai – sertifikuotas chronometras, atsparus magnetiniams laukams iki 15 tūkst. gausų. Galios rezervas – 55 valandos. Laikrodis išlieka tikru nardymo įrankiu, atspariu vandeniui iki 300 metrų.

Bond_Omega_laikrodis

Omega Seamaster 300M Bond (Šaltinis: Hodinkee)


Tai geras jis ar ne?

Mano nuomone naujasis Omega Seamaster Diver 300M James Bond nėra tikrasis įrankis (kokie buvo ankstesni agento laikrodžiai). Tai – modernus, sportinis laikrodis su britų agento tematika. Jeigu tai fanui ar pirkėjui patinka – tuomet toks laikrodis puikus naujas išpildymas laukiamam filmui. Omega protingai parodė galinti nepriekaištingai išpildyti skirtingas, sudėtingas detales, kurių čia apstu. Tai tik dar labiau padeda sustiprinti kokybiško, atidaus gamintojo reputaciją. Ir nors su detalių kiekiu šiek kiek persistengta – tai šaunus laikrodis. Tereikia pamiršti, jog tai turėjo būti darbinis įrankis užduočiai atlikti…

Apie tai, kokį laikrodį įsivaizdavau prieš naujojo išleidimą, galite pamatyti čia.

Informacija

  • Modelis: Omega Seamaster Diver 300M James Bond
  • Diametras: 42 mm, aukštis – 13.5 mm
  • Ciferblatas: juodas PVD su baltais keramikiniais valandų žymekliais, ginklo vamzdžio dizainu, rodyklės pripildytos Super-LumiNova
  • Funkcijos: valandos, minutės, sekundės, data
  • Korpuso medžiagos: plienas su vienakryčiu keramikiniu išoriniu sukamuoju žiedu, balto emalio nardymo skale ir helio išleidimo sklende, safyriniu permatomu galiniu dangteliu
  • Mechanizmas: automatinis chronometrui sertifikuotas Omega mechanizmas (ref. 8800), dažnis: 3,5Hz (25,200 vph)
  • Energijos veikimo rezervas: 55h
  • Apyrankė: guma, plieninis užsegimo mechanizmas
  • Ribotas leidimas: 7007 vienetai
  • Kaina: 6100 eurų
Omega_Bond_laikrodis

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.