Išsilaipinimas Mėnulyje grąžina svarbiausią Omega mechanizmą

Išsilaipinimas Mėnulyje įvyko prieš 50 metų, tad šios šventės proga Omega sugrąžina mechanizmą, buvusį ant Žemės palydovo paviršiaus.

Išlaukta proga

Šių metų pradžioje Omega manufaktūra paskelbė, kad po 5 dešimtmečių sugrąžins vieną svarbiausių XX amžiaus mechanizmų į gamybą. Žymiojo kalibro pavadinimas – Omega kal. 321, atsiradęs iš 1942 m. pristatyto ankstesnio kal. 27 CHRO C12. Žymusis mechanizmas išnyko 1968 m. ir per visą gamybos laikotarpį žinomiausia jo interpretacija buvo laikrodis su chronografo funkcija.

321 kalibras naudotas daugelyje Omega laikrodžių, tačiau žinomiausiu modeliu tapo Speedmaster. Šis mechanizmas panaudotas ir pačiame pirmame Speedmaster’yje, ref. 2915. Taipogi, pirmasis Omega laikrodis kosmose turėjo kal. 321, kai astronautas Walter Schirra 1962 metais pakilo su Mercury Atlas 8 erdvėlaiviu.

Nusileidimas_Mėnulyje_321

Žymusis Omega mechanizmas 321  (Šaltinis: Hodinkee)


Išnykusi mechanizmų rūšis

Šis mechanizmas ne tik gražus, tačiau ir vienas paskutiniųjų masiškai gamintų, rankomis prisukamų chronografų mechanizmų, turėjusių column wheel (kolonos formos detalė, neleidžianti sugadinti veikiančio mechanizmo norint jį nunuliuoti).  Šiandien dar keli tokie mechanizmai gaminami itin brangiems laikrodžiams. Istoriškai tokių mechanizmų kaip 321 pliusus nusvėrė jų gamybos ir surinkimo kaina.

Omega_2915

Pirmasis Omega Speedmaster modelis – CK 2915, pristatytas 1957 metais (Šaltinis: Hodinkee)


Ilgai lauktas modelis

Omega apie kalibro 321 sugrįžimą į Speedmaster liniją visam pasauliui pranešė tą pačią minutę, kai įvyko išsilaipinimas Mėnulyje ir astronautas Neil Armstrong nužengė ant palydovo paviršiaus (žinoma, praėjus 5 dešimtmečiams) – liepos 20, 2019, 20:17:40 UTC. Naujasis laikrodis nenuvylė – moderni interpretacija, išreiškianti pagarbą tikrajam Mėnulio laikrodžiui.

Omega_Speedmaster

Omega Speedmaster Moonwatch Caliber 321 Platinum (Šaltinis: Hodinkee)


Šis Speedmaster modelis – svarbi naujiena tiek fanams, tiek pačiam gamintojui. Sugrįžęs 321 kalibras, korpusas iš platinos, iš meteorito pagaminti mažesnieji ciferblatai laikui matuoti ir tikrai didelė kaina. Omega paminėjo, jog meteoritas, naudojamas laikrodyje yra iš Mėnulio, rodyklės bei valandų žymėjimai – balto aukso. Gamintojas taip pat patikino, kad šiuos laikrodžius surinkinės vienas ir tas pats meistras – laikrodininkas.

Nusileidimas_Mėnulyje

Omega Speedmaster Moonwatch Caliber 321 Platinum (Šaltinis: Hodinkee)


Suprantama, kad pirmasis 321 sugrįžimas yra pristatomas itin brangiame metale, tačiau visi tikimės, jog ateityje Omega pristatys ir plieninio korpuso Mėnulio laikrodžio versiją. Tuo tarpu – 321 platinoje – dar vienas teisingas etapas manufaktūros istorijoje. Kasmet bus pagaminta apie 2000 mechanizmų (ne kaip limituota serija), kaina – apie 56 tūkst JAV dolerių. Pirmuosius klientus laikrodis pasieks 2019 metų žiemą. Daugiau informacijos galite rasti Omegawatches.com

Išsilaipinimas_Mėnulyje

Omega Speedmaster Moonwatch Caliber 321 Platinum (Šaltinis: Hodinkee)


Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.