Kokius laikrodžius renkasi būsimas JAV prezidentas?

Partijos suvažiavimas

Politikos mokslas (arba menas) susideda iš daugelio smulkių detalių, kurios kandidatui į šalies prezidentus gali smarkiai pagelbėti. Prieš kelias savaites vykusiame nacionaliniame demokratų partijos suvažiavime, kandidatas į JAV prezidentus Joe Biden pristatė Kamala Harris kaip būsimą viceprezidentę. Taip pat renginio metu užfiksuota viena iš Joe Biden’o aprangos detalių: jo laikrodis. Iš po mėlynos politiko švarko rankovės pasirodė Omega Seamaster Diver 300M. Tai nėra vienintelė Joe Omega: žinoma, kad kandidatas turi ir Speedmaster’į (NASA pasirinkimas kelionėms į kosmosą) bei dar kelis kitus kompanijos modelius skirtingų spalvų ciferblatais. Istorija jau parodė – Omega – tikras JAV prezidento laikrodis.

JAV-prezidento-laikrodis

Joe Biden ir jo Omega Seamaster 300M partijos suvažiavimo metu (Šaltinis: Bloomberg/Omega)


John F. Kennedy Omega

Trumpam nusikelkime į 1960-tuosius. Tų metų vasarą John F. Kennedy gavo dovaną iš Floridos senatoriaus Grant Stockdale. Tai buvo laikrodis, panašus į Cartier Tank modelius – itin plonas (ultra-thin) stačiakampio formos Omega modelis su išgraviruotu tekstu kitoje pusėje. „JAV prezidentui John F. Kennedy nuo jo draugo Grant’o“. Iš vėlesnių politiko laiškų, Kennedy buvo ypatingai patenkintas naujuoju Omega, apibūdindamas jį kaip „ploniausią, elegantiškiausią laikrodį“. Geriau išmanantys JAV istoriją žinos, kad 1960 vasarą John. F. Keneddy dar tebuvo kandidatas į prezidentus ir varžėsi su Richard Nixon’u. Floridos senatorius, graviruodamas laikrodį, klaidos nepadarė – jis tikėjo bendražygio sėkme prezidento rinkimuose. Grant’o tekstas išpranašavo pergalę, o Kennedy Omegą ant riešo turėjo ir inauguracijos metu.

Gal Omega ant Joe Biden’o riešo taps laimingu talismanu šių metų prezidento rinkimuose? Ateitis parodys.

JAV-prezidento-laikrodis

John F. Kennedy Omega su graviravimu kitoje laikrodžio pusėje (Šaltinis: Omega)


Donald J. Trump

Natūralu, kad Omega yra didžiausias konkurentas žymiausiam laikrodžių gamintojui pasaulyje – Rolex. Būtent su šios kompanijos laikrodžiais dažnai matomas dabartinis JAV prezidentas ir kandidatas antrai kadencijai – Donald J. Trump. Vien per kandidatų dėvimus laikrodžius galima pastebėti, kokios skirtingos asmenybės nori tapti sekančiu JAV prezidentu. Donald Trump pasirinkimas – geltono aukso Day-Date modelis, kurį dažniausiai galima matyti prezidentui žaidžiant golfą asmeniniame privačiame aikštyne. Kiti jo dėvimi laikrodžiai: Patek Philippe Ellipse (auksinis modelis) bei Vacheron Constantin Historiques Ultra-Fine 1968 (rausvas auksas). Auksinis laikrodis ir privatus golfo aikštynas – neblogas Trump’o asmenybės apibūdinimas.

Donald-trump-laikrodis

JAV prezidento laikrodis – auksinis Rolex Day-Date (Šaltinis: Truthaboutwatches)


Būtų neteisinga nepaminėti, kad Lyndon B. Johnson savo laiku Baltuosiuose rūmuose nešiojo auksinį Day-Date ir nuo tada šis laikrodis laikomas prezidentiniu. Tačiau laikai smarkiai pasikeitė. Šiuolaikiniai politikai (nepaisant Trump’o) dažniau linksta link prieinamesnių aksesuarų. Bill Clinton nešiojo Timex, Obama – kelių šimtų dolerių vertės laikrodį, dovaną nuo jo komandos.

Žinoma, Joe Biden’o Omega taip pat yra prabangus laikrodis, tačiau jis simbolizuoja ką kitą. Neišsišokimas, sugebėjimas kovoti net ir sunkiausiomis (pandemijos) sąlygomis. Omega pirmoji buvo Mėnulyje, jai priklauso giliausiai panirusio laikrodžio rekordas. Tai siunčia žinią, koks Joe Biden yra kaip kandidatas ir koks – nėra. Kaip manote, kas taps kitu JAV prezidentu? Ir ar šie laikrodžiai tinka kandidatams?

 

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.