Omega Seamaster – giliausiai nukeliavęs laikrodis pasaulyje

Omega paskelbė, kad sugebėjo pagerinti pasaulio gylio rekordą Marijanų įduboje su jų eksperimentiniu laikrodžiu iš Omega Seamaster linijos

Rekordas

Dar prieš kurį laiką kompanija pranešė, kad bendradarbiaudama su keliautoju Victor Vescovo, ji pagerino naują pasaulio gylio rekordą. Kapsulė pavadinimu ‘Limiting Factor’ su eksperimentiniu Seamaster Planet Ocean Ultra Deep Professional modeliu nuleista į 10 928 metrus. Tiesa, laikrodžių buvo ne vienas, o trys – vienas ant robotinės rankos, kiti du – pačios kapsulės. Oficialiai tai giliausias panėrimas istorijoje, aplenkęs ankstesnį rekordą iš 1960-tųjų, kai Don Walsh, Jacques Piccard su Rolex laikrodžiu (apie kurį rašiau čia) panėrė į 10 916 metrų gylį. Omega panėrė 12 metrų giliau.

Omega_seamaster

Misijos kapsulė (Šaltinis: Hodinkee)


Laikrodžio konstrukcija

Vecovo pasiektas rekordas yra didesnio projekto dalis – ‘Five Deeps’ – kurio metu keliautojas ruošiasi pasiekti 5 vandenynų giliausias vietas. Sukurti tokį laikrodį nėra lengva užduotis. Pradiniu tašku tapo Seamaster Planet Ocean modelis, bet Ultra Deep Professional rekordininkas smarkiai skiriasi visais aspektais. Korpusas pagamintas iš 5 klasės titano – pats metalas paimtas iš jau minėtos ‘Limiting Factor’ kapsulės. Šis Omega Seamaster yra sertifikuotas 15 000 metrų gyliui, o maksimalios jėgos, kurias laikrodis gali atlaikyti – 1089 atmosferos. Palyginimui rimtesnio pasiplaukiojimo vandenyje nebijantys laikrodžiai turi 10 atmosferų. Tokios jėgos neegzistuoja mūsų vandenynuose, tačiau Omega norėjo 25% atsargos.

Omega_seamaster

Laikrodžio konstrukcijos etapai (Šaltinis: Fratellowatches)


Omega tokius įspūdingus skaičius pasiekė ypatingos korpuso konstrukcijos pagalba. Prie to prisideda ir atviros apyrankės kojelės ir į dar karštą korpuso formą įklijuotas stikliukas medžiagos, vadinamos Liquidmetal, pagalba. Ši jungtis leidžia nebenaudoti polimero plombų ir naudoti plonesnį stikliuką. Finale laikrodžio plotis sumažėjo iki 28 mm.

Omega_seamaster

Omega Seamaster Planet Ocean Ultra Deep Professional profilis (Šaltinis: Fratellowatches)


Jei 28 mm atrodo storoka- taip ir yra. Omegos rekordininkas nėra plonas kūrinys (diametras – 52 mm), tačiau skaičius svarbus, nes tiesioginis konkurentas Rolex Deep Sea Challenge Sea Dweller iš 2013 metų (apie kurį rašiau čia) yra 28.5 mm storio. Be to sertifikuotas ‘tik’ iki 12 000 metrų gylio. Čia jau kvepia kova, kai du industrijos gigantai ne tik lyginasi ginklais, bet ir stumia vandenynų tyrinėjimą į priekį.

Omega_seamaster

Laikrodis rekordininkas – Omega Seamaster Planet Ocean Ultra Deep Professional (Šaltinis: Hodinkee)


Mechanizmas – sertifikuotas METAS

Po panėrimo į 10 928 metrus, Omega Seamaster modeliai buvo atiduoti į METAS sertifikacijos laboratoriją Bienne mieste. Visi trys laikrodžiai testuoti 10 dienų ir atitiko Omegos ‘Master Chronometer standartą’. Laikrodžiai turėjo Omegos 8912 mechanizmą su 60 valandų galios rezervu, Co-Axial pabėgimo dalimi, 25 200 vibracijų per valandą ir valandine rodykle, kurią galima pakoreguoti nepriklausomai nuo minutinės ir sekundinės.

Omega_seamaster

Omega Seamaster Planet Ocean Ultra Deep Professional galinis dangtelis (Šaltinis: Fratellowatches)


Manta kojelės

Jei pasižiūrėsite atidžiau, šis laikrodis turi naują dizaino detalę – atviras apyrankės kojeles, kurias Omega pavadino ‘Manta’ (dėl Mantos žuvies). Kompanijos teigimu titaninės atviros kojelės sumažina pažeidžiamumo tikimybę korpuso ir apyrankės aspektais ir leidžia patirti maksimalų vandens spaudimą.

Geriau pagalvojus – visas laikrodis – šiandienos technologijų viršūnė. Seamaster Planet Ocean Ultra Deep Professional – pasisekęs kompanijos technologijos, žinių, darbo ir įgūdžių koncentracijos rezultatas, kuris, tikiuosi, po kiek laiko suplonės ir atsiras kompanijos parduotuvių lentynose.

Apie ankstesnį rekordą galite pasiskaityti čia.

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.