SIHH 2019: Saldumynų kolekcija iš Richard Mille

Praeitą savaitę vykusios vienos svarbiausių laikrodžių parodų SIHH 2019 lankytojų dėmesį pritraukė Richard Mille laikrodžiai – „Saldumynų kolekcija“.

Pristatymas

Sausio 14 -17 dienomis vykusioje Salon International de la Haute Horlogerie arba SIHH 2019 laikrodžių gamintojai pristatė naujas tendencijas, kryptis bei nuotaiką ateinantiems metams. Viena iš manufaktūrų, atkreipusi žiniasklaidos, fanų ir mano dėmesį buvo Richard Mille, pristatydama Bonbon kolekciją. Kompanijos įkūrėjas – Richard Mille – charizmatiškas, nenuspėjamas žmogus: ne kartą įrodė savo laikrodžių tvirtumą, naudodamas itin modernias medžiagas (keramiką, grafiną, karboną ir tt.) bei atiduodamas juos įvairiems aukščiausio lygio sportininkams (Rafael Nadal’is su RM laikrodžiu ne kartą yra laimėjęs daugelį teniso čempionatų, juos vilkėjo žymus dviratininkas Mark Cavendish, taip pat šuolininkas į aukštį – Mutaz Essa Barshim ir kiti). Tačiau šiemet, per paskutinę savo SIHH mugę, Richard Mille pažėrė saldainių, taip dar kartą priversdamas atreipti į save dėmesį.

richard-mille

Richard Mille SIHH 2019 zonos architektūra (Šaltinis: Twitter)


Idėja

Bonbon kolekciją sudaro 10 laikrodžių modelių iš dviejų šeimų: Sweets (saldumynų) dalyje yra 4 modeliai, o Fruits (vaisių) – 6. Nepaisant spalvingo bei šventiško dizaino, šie laikrodžiai visvien yra labai aukštų techninių standartų: visi korpusai sukurti iš karbono arba kvarcinio grafeno, o mechanizmą laikantys tiltai bei plokštės – titaninės. Laikrodžiai papuošti titaninėmis saldainių miniatiūromis, kurios nuspalvintos ranka suteikiant žvilgančias tekstūras.

Richard-mille-02

Iš kairės: Sucette (Čiulpinukas), Kiwi (kivis) bei Cerise (Vyšnia) (Šaltinis: Revolution)


Nuo miniatiūrinių čiulpinukų iki guminukų bei citrusinių vaisių, 16 skirtingų miniatiūrų buvo pagaminta Fruits (vaisių) laikrodžiams, kurių kiekvieno leidimas ribojamas iki 30 vienetų. Sweets (saldumynų) linijoje akį traukia ciferblatai, naujos technikos pagalba padengti emaliu. Tokios įgyvendintos idėjos primena, jog tai yra ne kas kitas, o modernios laikrodininkystės tėvas Richard Mille.

Richard-mille-03

Iš kairės: Fraise (Braškė), Reglisse (saldymedis) bei Citron (Citrina) (Šaltinis: Revolution)


Padengdami emalį netradiciniu – smėliavimo – būdu, kompanijos laikrodininkai suiteikė ciferblatams matines, tikriems vaisiams būdingas tekstūras. Tuo pačiu specialiai nedengdami ciferblato galinės dalies, kūrėjai išgavo akiai aiškiai matomus sluoksnius, būdingus šiandieninėje konditerijoje.

richard-mille-04

Iš kairės: Myrtille (Mėlynė), Marshmallow (zefyras) bei Cupcake (Pyragėlis) (Šaltinis: Revolution)


Nuomonė

Nei vienas iš šių laikrodžių iš esmės nėra naujovė – jie paremti jau esamais RM modeliais (RM 07-03, 16-01 be 37-01). Nepaisant to, šių naujienų prezentacija tiesiog traukia prie ypatingai sudėtingų technologijų, kurių pagalba gimsta Richard Mille laikrodžiai. Tai dar vienas geras pavyzdys, kaip vienas įnovatyviausių inovatorių sugeba sukelti šypseną bei priminti, jog industrija neturėtų į save žiūrėti taip rimtai (neseniai panašų pavyzdį parodė Swatch kolaboracija su Damien Hirst, apie kurią rašiau čia).

Kaip jau sakiau, šis pristatymas tapo vienu labiausiai diskutuojamu parodoje. Buvo komentarų, kad Richard Mille prarado savo vyriškumą (tie, kas nematė jo kitų laikrodžių, siūlau pasižiūrėti čia), tačiau net neabejoju, jog RM puikiau nei bet kada supranta kas jis toks bei ką jo kompanija kuria. Mille žino, jog žmonės, kolekcionuojantys jo laikrodžius turi intelektualinį potraukį kūriniams, kurie yra šiek tiek daugiau nei prabangos prekės.  Jie stebisi, kaip Richard sugebėjo sukurti verslą aplink daiktus iš industrinių medžiagų, nesekdamas platinos bei deimantų keliu. Ši Bonbon kolekcija demonstruoja Richard Mille suvokimą, jog jis yra modernios ir itin aukštos klasės laikrodininkystės atstovas, o jo kūriniai tinka tik tiems keliems, kurie gali pasimėgauti jo itin brangiais saldainiais.

Richard-Mille-bonbon

Laikrodžio surinkimas. Detalių dydis tiesiog glumina (Šaltinis: Esquireme)


r-m

Marshmallow (zefyro) bei Reglise (saldymedžio) mechanizmai (Šaltinis: Hodinkee)


 

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.