Porsche chronografas 911 modelio fanams ir lenktynėms

Šviežias Porsche chronografas iš gamintojo manufaktūros – Porsche Design 911 Chronograph Timeless Machine Limited Edition.

Pristatymas

Žymusis Porsche 911 gyvuoja nuo 1963 ir nors per penkis dešimtmečius buvo šiokių tokių pakitimų, esmė bei išvaizda išliko tokia pati. Porsche Design padalinio laikrodžiai vadovaujasi ta pačia filosofija, nepaisant to, kad pristatytos laikrodžių kartos skyrėsi labiau nei automobilių. Porsche Design siekia sukurti lengvai atpažįstamų laikrodžių šeimą. Neseniai pristatyta 8  modelio 911 (992) karta sulaukė ir naujojo Porsche Design laikrodžio – tai Timeless Machine chronografo, tęsiančio patrauklią Porsche dizaino liniją.

PD-chronograph1

Naujasis Porsche Design chronografas (Šaltinis: Hodinkee)


Idėja

Naujasis laikrodis dizaino požiūriu yra labai tiesmukiškas: aštrių linijų 42 mm korpusas su atviromis auselėmis, integruota apyranke bei varomas Valjoux/ ETA 7750 mechanizmo. Toks receptas yra klasikinis Porsche Design darbas. Labai ribota laikrodžio išraiška, minimalistinė forma, monochrominė spalvų paletė bei keli, lemiantys Porsche Design charakterį, elementai. Šis kūrinys taip pat turi savybių iš kitų puikiai pavykusių ankstesnių Porsche Design laikrodžių. Visa Timeless Machine Chronograph linija atsiremia į pirmąjį chronografą iš 1972.

PB-chronograph-1972

Pirmasis Porsche Design chronografas iš 1972. (Šaltinis: Hodinkee)


Kiekvienas naujas šios šeimos laikrodis turėtų būti suprastas taip pat, kaip ir kiekvienas naujasis 911. Atrodo taip pat, kaip ir ankstesnis, tačiau atidžiau pažiūrėjus – nevisai. Būtent šis pirmasis įspūdis pamačius naujus Porsche Design kūrinius leidžia laikrodžiams tapti didesne Porsche patirties dalimi. Dėl to didžioji dalis chronografų  tapo kulto klasika, buvo sukurta ne viena kolaboracija su žinomomis manufaktūromis (tarkim Ocean 2000 su IWC).

Timeless Machine chronografai yra dažnai nepastebimi ar pražiūrimi, tačiau panagrinėjus jų dizaino evoliuciją dažnas pamilsta tam tikras šių įrankių detales. Šis charakteris, aiškios, paprastos formos yra modernaus dizaino požymis. Porsche Design kuriami laikrodžiai panašūs į 911 bolido kūrimo procesą: žaidimas su jau pažįstamomis, gerai pasirinktomis formomis.

Nuomonė

Chronografai dažnam tampa viena mėgstamiausių laikrodžio komplikacijų – ne išimtis ir aš. Papildomi ciferblatai (naujiena iš Porsche Design turi papildomus valandų bei minučių ciferblatus) padeda pagerinti bendrą laikrodžio proporciją. Tačiau paskutinis Porsche Design darbas man asmeniškai įdomesnis iš atviro mechanizmo, o ne ciferblato, pusės – daug padirbėta koreguojant mechanizmo estetiką, pridedant tik šiai kompanijai būdingą rotorių. Lyg apžiūrint naująjį 911: išvaizda dar prieš išleidžiant automobilį visiems puikiai žinoma, tačiau variklio skyrius su vis nauja karta domina entuziastus. Naujasis chronografas kryptingai seka Porsche dizaino kryptimi ir tampa dar viena evoliucijos, o ne revoliucijos, dalimi.

PD-chronograph-mechanism

Atviras, modifikuotas chronografo mechanizmas (Šaltinis: Hodinkee)


PD-porsche

8 kartos Porsche 911 (Šaltinis: Hodinkee)


Charakteristikos

  • Pavadinimas: Porsche Design 911 Chronograph Timeless Machine Limited Edition
  • Diametras: 42 mm
  • Plotis: 14.9 mm
  • Korpuso medžiaga: titanas
  • Apyrankės medžiaga: Porsche automobiliuose naudojama oda
  • Mechanizmas: Valjoux/ETA 7750 su Porsche Design modifikuotu rotorium.
  • Kaina, išleidimo data: 5411 dol., 2019-04
  • Ribotas leidimas: 911 vnt.

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.