Kokybiški laikrodžiai: ką nešioja Lietuvai nusipelnę žmonės?

Artėjant vasario 16 šventei šią savaitę nutariau parodyti, kokie kokybiški laikrodžiai yra ant Lietuvai nusipelniusių žmonių rankų.

JONAS-MEKAS-SWATCH-3

Jonas Mekas su savo Swatch Red Sunday. (Šaltinis: Verslo Žinios)


Jonas Mekas

Jonas Mekas (g. 1922 m.) yra žinomas kiekvienam – poetas, prozininkas, filmų kūrėjas, vadinamas „amerikietiškojo kino avangardo krikštatėviu“. Pasaulyje kinematografininkams – kultinė figūra, tarptautinių kino festivalių laureatas, apdovanotas reikšmingomis valstybinėmis premijomis.

2009 metų interviu su „Verslo Žiniomis” pastebėjau, kad profesorius nešioja Swatch’ą. Juodą, ganėtinai smulkų (39mm), klasikinį Swatch laikrodį iš 2000 m. serijos. Laikrodis – kvarcinis (su baterija, Swatch mechaninius laikrodžius pristatė apie 2015 m.). Tikslus pavadinimas: „Swatch Red Sunday”. Ciferblatas – juodas su baltais arabiškais skaičiais ir datos bei dienos komplikacija, sekundinė rodyklė – raudona.

kokybiški-laikrodžiai-mekas

Swatch Red Sunday (Šaltinis: Swatch)


jonas-mekas-swatch-1

Jonas Mekas su savo Swatch Red Sunday. (Šaltinis: Verslo Žinios)


jonas-mekas-swatch-2

Jonas Mekas su savo Swatch Red Sunday. (Šaltinis: Swatch)


Interviu pavadinimas „Verslo Žiniose” cituoja profesorių: „neįtikinsite manęs pasenti”. Toks ir laikrodis – paprastas, tačiau modernus ir jaunatviškas. Kaip ir Jonas Mekas. Interviu su profesorium rasite čia.

valdas-adamkus-rolex

Valdas Adamkus su savo Rolex (Šaltinis: Delfi)


Valdas Adamkus

Nesu visiškai įsitikinęs, bet manau, kad tai – auksinis Rolex Datejust, kurį prezidentas nešiojo visą gyvenimą.

Žiūrėdamas nuotraukas niekaip nesupratau kas per modelis, nes tokios apyrankės nebuvau matęs. Rolex tikrai nebegamina tokių apyrankių, jų tikrai jau nebuvo ir apie 1980 metus. Pasirodo, laikrodis iš maždaug 1960 metų. Rolex Datejust (rodo tik mėnesio dieną – Datejust reiškia „just the date” arba tik data) su plytos tipo apyranke (forumuose vadinamos „brick bracelet”). Laikrodžius su tokia apyranke gamino tik kelis metus, o 18k aukso versija buvo dar retesnė. Pagal pagaminimo metus prezidentas šį laikrodį nešioja mažiausiai 50 metų! Ir tikiu, kad laikrodis veikia kuo puikiausiai, nes nuotraukose iš šių ar praėjusių metų, Valdo Adamkaus ranką puošia tas pats Rolex’as.

kokybiški-laikrodžiai-adamkus-1

Panašus į prezidento Valdo Adamkaus Rolex’as su brick tipo apyranke (Šaltinis: Hqmilton)


Neįsivaizduoju geresnio laikrodžio tokiam asmeniui. Dėl surinkimo kokybės puikiai tinkantis sportui (Valdas Adamkus visą savo gyvenimą aktyviai sportuoja, Lietuvai atstovavo įvairiose tarptautinėse varžybose), tačiau dėl aukso ir klasikinio dizaino gali būti ant prezidento rankos.

Likau maloniai nustebintas dėl šio Valdo Adamkaus pasirinkimo. Toks žmogus žino kas yra vertinga, ilgaamžiška ir tinkama, o Rolex yra puikūs kokybiški laikrodžiai, simbolizuojantys šias vertybes. Linkiu to paties ir Lietuvai!

valdas-adamkus-rolex

Valdas Adamkus su savo Rolex (Šaltinis: Delfi)


kokybiški-laikrodžiai-adamkus-2

Jonas Mekas su savo Swatch Red Sunday. (Šaltinis: Verslo Žinios)


kokybiški-laikrodžiai-adamkus-3

Jonas Mekas su savo Swatch Red Sunday. (Šaltinis: Swatch)


Mirga Gražinytė – Tyla

Mirga Gražinytė – Tyla yra jauna dirigentė, vadovaujanti Birmingemo (Jungtinė Karalystė) simfoniniam orkestrui, turinti meno vadovės pareigas Zalcburgo (Vokietija) valstybiniame teatre ir dirigento asistentės – bendradarbės pareigas Los Andželo (USA) filharmonijoje. „Politico” ją įtraukė į 2018 metų svarbiausių 28 žmonių sąrašą.

kokybiški-laikrodžiai-mirga

Mirga Gražinytė – Tyla (Šaltinis: Classicfm)


Kaip ir Jonas Mekas, Mirga nešioja „Swatch’ą”. Juodas laikrodis su baltu ciferblatu ir dienos bei datos funkcija. Mechanizmas – kvarcinis (su baterija), 41 mm diametro. Atrodo gan didokas ant merginos riešo. Laikrodis paprastas, modernus ir tikslus – kaip ir pati dirigentė. Swatch yra tai, ko reikia jaunam žmogui, kaip Mirga. Be to, su tokiu pačiu laikrodžiu buvo pastebėtas ir popiežius Pranciškus.

kokybiški-laikrodžiai-mirga2

Mirgos Swatch (Šaltinis: Amazon)


Mirga ir Swatch (Šaltinis: 15 min)


kokybiški-laikrodžiai-mirga-5

Labai įdomu tyrinėti, skaityti apie tokius žmones ir jų charakterį atspindinčius laikrodžius. Vienas žymiausių video menininkų pasaulyje, Lietuvos prezidentas ir neabejotinai – pavyzdys kiekvienam piliečiui bei puikią ateitį turinti jauna dirigentė. Smagu, jog visų trijų rankas puošia kokybiški laikrodžiai. 100 metų nepriklausomai šaliai yra nedaug, tad tokie į priekį vedantys žmonės – brangus turtas mūsų valstybei. O prisidėti galime kiekvienas. Geriausias metas kurti yra dabar, to ir linkiu mums visiems.

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.