Omega laikrodis, priklausęs dainininkui Elvis Presley

Puikus karjeros pasiekimas

1961 metais „RCA Records” surengė labdaros renginį, skirtą paminėti Elvio Preslio 75 mln. parduotų įrašų sukaktį. Tiek įrašų niekas iki Elvio nebuvo pardavęs. Įrašų studijos dovana dainininkui – Omega laikrodis, kuris neseniai Ženevos aukcione buvo parduotas už stulbinančią sumą.

Padovanotas laikrodis buvo 18k balto aukso Omega su 44 deimantais, išdėstytais aplink ciferblatą ir Tiffany n. Co kompanijos štampu.  Ranka prisukamas mechanizmas – gerai žinomas Omega darbinis arkliukas – kal. 510 su OXG štampu, reiškiančiu importo į JAV kodą. Jau ir be deimantų tuo metu dėl išskirtinio štampo ir medžiagos toks laikrodis buvo retas derinys. Kitoje pusėje ant mechanizmo dangtelio buvo išgraviruota: „To Elvis / 75 Million Records / RCA Victor / 12-25-60.” 1960-12-25 buvo tikroji data, kai Elvio rekordai sumušė aukštumas.

Kaip šis Omega laikrodis atsirado aukcione?

Kaip bebūtų keista, Elvis Presley šį laikrodį po kažkiek laiko iškeitė į kitą deimantais puoštą Hamilton firmos laikrodį. Užfiksuota, kad Elvis, sėdėdamas restorane, buvo užkluptas kito žmogaus, kuriam patiko jo Omega. Taip jau sutapo, jog dainininkui irgi patiko prie jo priėjusio vyro ‘Hamilton’, tad jie nusprendė apsikeisti. Žmogus, pristatęs aukcionui iškeistą Omega, buvo prie Elvio priėjusio vyro sūnėnas. Elvis Presley mėgo keistis, todėl šis Omega jau ne pirmas su juo susijęs laikrodis, pasirodantis aukcionuose.

Omega-laikrodis-elvis

Elvio Omega su Tiffany štampu (Šaltinis: Hodinkee)


Netikėta aukciono pabaiga

Ženevos aukcione tikėtasi gauti už šią Elvio Omega 50 – 100 tūkst. eurų. Visų nuostabai, po paskutinio plaktuko stuktelėjimo, kaina buvo 1.5 milijono Šveicarijos frankų, o pridėjus pirkėjo premiją, galutinė kaina buvo virš 1.8 milijono frankų. Tai – brangiausia suma, sumokėta už bet kurį Omega manufaktūros laikrodį. Didžiausia iki šiol sumokėta suma buvo 1.4 mil. doerių už retą Omega Tourbillon.

Omega-laikrodis-elvis-2

Elvio Omega su tekstu:  „To Elvis / 75 Million Records / RCA Victor / 12-25-60.”  (Šaltinis: Hodinkee)


Elvis Presley pasirašė sutartį su RCA Records 1955 metais ir sukūręs daug tuometinių hitų, buvo pakviestas į armiją 1958 m. Grįžęs 1960, įrašė ‘Are You Lonesome’ ir ‘Now Or Never’ ir pasiekė 75 milijonus parduotų įrašų. RCA jam padovanojo jau minėtą Omega ir atminimo plokštelę per labdaros koncertą 1961 metais.

Viršuje esančioje nuotraukoje Elvis su šiuo Omega laikrodžiu (Šaltinis: Hodinkee)


 

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.