Antradienis prasidėjo staigmena: Rolex, Tudor, Patek Philippe, Chanel ir Chopard palieka Baselworld. Didžiausia laikrodžių pasaulio šventė iškeičiama į naują, kitais metais prasidėsiančią parodą. Ši bus organizuojama kartu su Watches and Wonders (SIHH) kūrėjais ir vyks Ženevoje kitų metų balandžio mėnesį. Ar tai reiškia, kad artėja Baselworld pabaiga?
Kontekstas
Šį žingsnį paskatino kelios ankstesnės naujienos. Pirmiausia, Rolex, Tudor bei Patek Philippe nukelia savo kolekcijų pristatymus į kitus metus. Antroji – Rolex valdybos nario Hubert du Plessix laiškas Baselworld vadovybei. Jame prašoma sugąžinti pinigus už šių metų neįvykusią šventę „kitaip, bijome, jog tai gali būti Baselworld šventės pabaiga, tuo labiau naujosios 2021 m. datos netinka laikrodžių, brangakmenių ir perlų sektoriui. Taip pat nebeegzistuoja susitarimas su Watches and Wonders (SIHH)“, tęsiama laiške.
Naujoji paroda, dar neturinti pavadinimo, sukurta penkių minėtų kompanijų ir FHH (Watches and Wonders organizatorių). Paminėtos kelios naujosios parodos priežastys: netinkamos 2021 metų datos, negalėjimas išpildyti kompanijų norų bei lūkesčių.
Rolex traukiasi iš Baselworld (Šaltinis: Hodinkee)
„Mes dalyvavome Baselworld parodoje nuo 1939. Deja, dėl to, kuo tapo šis renginys, net ir su didžiausiu prieraišumu, nusprendėme pasitraukti. Tęsiant diskusijas, pradėtas Rolex, naujoji paroda buvo natūralus tęsinys ir mūsų šveicariškų laikrodžių industrijos vizijos įgyvendinimas. Tai leis mums pristatyti kolekcijas taip, kaip mes norime, sujungę jėgas galėsime geriau apginti mūsų industrijos interesus“,- teigia Rolex vadovas Jean-Frederic Dufour.
Patek Philippe traukiasi iš Baselworld (Šaltinis: Hodinkee)
„Sprendimas palikti Baselworld nebuvo lengvas, aš esu ketvirtoji Stern šeimos karta ir paroda buvo kasmetinė mūsų tradicija.“,- teigė Thierry Stern, Patek Philippe prezidentas. „Tačiau gyvenimas nesustojamai evoliucionuoja, žmonės keičiasi ir mes turime prisiimti atsakomybę už organizaciją, gamintojus ar klientus. Šiandien Patek Philippe nepritaria Baselworld vizijai, dėl daugelio pokalbių ir diskusijų ši paroda nebeturi mūsų pasitikėjimo. Mūsų klientai privalo pamatyti naujausius šveicariškus laikrodžius kasmet, vienoje vietoje, vienu metu – tai yra profesionaliausias sprendimas. Todėl po diskusijų su Rolex bei kitomis kompanijomis, mes nusprendėme sukurti unikalų renginį Ženevoje.“
Ateitis
Kas laukia Baselworld šventės? Swatch grupė pasitraukė dar praėjusiais metais, šiemet – didžiausi vardai industrijoje. Dvi skirtingos šventės, dvi datos, skirtingi miestai bei nepasitenkinimas didžiausia laikrodžių pasaulio paroda nerodė nieko gero. Koronavirusas viską paspartino iki lūžio taško. Žymiausi vardai gali leisti sau pasitraukti iš tokio renginio, tačiau neverta pamiršti, kad mažosiose salėse bei viršutiniuose aukštuose kasmet dalyvauja begalė kompanijų, kurioms Baselworld reikalinga kaip oras. Kitų metų kryptys, tiekėjai, klientai susiburdavo šioje šventėje. Nenoriu tikėti tuo, kad Baselworld išnyks. Sumažės populiarumas, pelnas, dalyvių skaičius, įtaka, galbūt pasikeis formatas, bet ar tokia šventė gali išnykti? Ateitis parodys.
Parašykite atsiliepimą