Citizen kvarcinis laikrodis – tiksliausias pasaulyje

Citizen švęsdami savo 100-tąjį gimtadienį pristato tris riboto leidimo laikrodžius su naujuoju Caliber 0100 mechanizmu. Naujasis mechanizmas leidžia laikrodžiui nukrypti +1/-1 sekundę per metus, o tai reiškia, kad šis Citizen kvarcinis laikrodis tampa tiksliausiu pasaulio laikrodžiu, kuris naudoja šviesą.

Technologija

Naujoji kompanijos technologija – Citizen Eco-Drive – naudoja šviesą kaip energijos šaltinį. Mechanizmas veikia versdamas šviesą į elektrą, tad laikrodis visą laiką yra ‘pakrautas’. Taip pat, šis gali veikti be šviesos šaltinio net 6 mėnesius. Tai išsprendžia dvi dideles kvarcinio mechanizmo problemas: trumpą baterijos gyvavimo laiką bei nuolatinio jų keitimo būtinybę (ypač galvojant apie žalą planetai).

Citizen-kvarcinis-laikrodis-mechanizmas

Naujasis Citizen gimtadieniui skirtas mechanizmas 0100 (Šaltinis: Monochromewatches)


Naujasis 0100 mechanizmas reguliuojamas AT tipo osciliatoriaus kristalo (osciliatorius – prietaisas, palaikantis elektrinius virpesius) vietoj senojo kamertono formos osciliatoriaus. Šis gali vibruoti 8,388,608 Hz dažniu. Tai yra 256 kartus dažniau nei tradicinis kvarcinis kristalas (32,768Hz) ir porą milijonų kartų dažniau nei bet kuris mechaninis mechanizmas. Šie AT tipo kristalai yra daug stabilesni, atsparesni temperatūroms ir daug mažiau veikiami gravitacijos.

Citizen-kvarcinis-mechanizmas-baselworld-2019

Citizen Calibre 0100 mechanizmas korpuse (Šaltinis: Monochrome watches)


Dėl daug didesnio dažnio, 0100 konceptui reikia daugiau energijos. Tai kompensuoja optimizuotas mechanizmo dizainas ir kruopščiai atrinktos medžiagos. Taip pat mechanizmas kas minutę nuolat tikrina ir pakoreguoja dažnį bei temperatūrą. Apskritimo formos dizainas sukuria apsaugą nuo magnetizmo ir šoko sutrenkus laikrodį. Naujos technologijos pagalba pavadinimu LIGA, kompanija pagamino tikslesnes mechanizmo detales, kad rodyklės visad atsistotų tiksliai ties laiko žymomis ant ciferblato.

Visų šių aplinkybių pagalba rezultatas tikrai įspūdingas – Citizen kvarcinis laikrodis gali nukrypti +1/-1 sekundę per metus, o tai net 100 kartų tiksliau nei standartinis kvarcinis laikrodis (kurio mechanizmas gali klysti 15 sekundžių per mėnesį) ir daug daug tiksliau nei bet kuris mechaninis prietaisas.

Citizen-Baselworld-2019

Naujojo modelio ciferblato detalės (Šaltinis: Monochrome Watches)


Citizen laikrodžiai

Kompanija pristato tris riboto leidimo laikrodžius su naujuoju mechanizmu. Įspūdingam ‘varikliui’ Citizen sukūrė labai elegantiškus ‘kevalus’. 37.5 mm diametro, apskritimo formos korpusai su lengvai lenktu minimaliu žiedu aplink korpusą bei aštriomis auselėmis – receptas modernios, elegantiškos išvaizdos dizainui į viską žiūrint per japonišką prizmę. Įdėmiau pažiūrėjus galima pastebėti, kad karūnėlės forma – kristalo motyvas.

Citizen-Baselworld-2019
Citizen-baselworld-2019

Pirmųjų laikrodžių korpusai bus pagaminti iš balto aukso. Šių bus tik 100. Dramblio kaulo spalvos ciferblatas ir stambūs, tūriniai valandų žymekliai puikiai kontrastuoja su briaunuotomis rodyklėmis. Beveik be išimties visi kvarciniai laikrodžiai turi uždarą mechanizmo dangtelį, nes ten paprasčiausiai nėra kuo girtis – pigūs, bjaurūs mechanizmai nėra tos detalės, kurias norėtum rodyti klientui. Šįkart, skaidrus dangtelis rodo 0100 mechanizmą, kuris padengtas tamsia Rutenio medžiagos plokšte, kuri turi dryžuotą tekstūrą. Balto aukso laikrodžiai turės tamsias krokodilo odos apyrankes.

Kiti du panašaus dizaino modeliai pristatomi itin lengvo super-titano (pakietintas titanas) korpuso su juodu ciferblatu (bus pagaminta 500 modelių), kitas (200 modelių) bus su industrijoje vadinamu melsvu Mother of Pearl ciferblatu. Abu laikrodžiai turės modernias plienines apyrankes.

Nuomonė

Buvau maloniai nustebęs dėl šių laikrodžių. Visoje Baselworld 2019 sumaištyje šis Citizen pristatymas užkabino akį, o pasinagrinėjęs supratau, kad šis konceptas vertas dėmesio. Tradiciškai kvarciniai laikrodžiai yra nuobodūs, nekelia visiškai jokių emocijų ir neturi gyvybės, kuria spinduliuoja mechaniniai. Tačiau japonų gamintojas šia technologija bei moderniu dizainu sukėlė daug susidomėjimo ir vilties, kad 1969 m. sukurtas kvarcinis mechanizmas žengia dideliais žingsniais į priekį ir turi savo kryptį šioje industrijoje.

Citizen-Baselworld-2019

Naujojo modelio ciferblato detalės (Šaltinis: Monochrome Watches)


Informacija

  • Modelis: Caliber 0100
  • Diametras: 37.5 mm, aukštis – 9.1 mm
  • Korpuso medžiagos: 18k baltas auksas, super-titanas
  • Mechanizmas: kvarcinis Caliber 0100 mechanizmas, dažnis: 8,388,608 Hz
  • Energijos veikimo rezervas: 8 mėnesiai
  • Apyrankė: krokodilo oda, plieno apyrankė
  • Ribotas leidimas: 18k aukso korpusu – 100 vnt, super – titano korpusu ir juodu ciferblatu – 500 modelių, s. t. korpusu ir MoP ciferblatu – 200 modelių.
  • Kaina: 16.800 dol. (18k versija), 7.400 dol. (super-titano versija)

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.