Breitling Navitimer – geriausias pilotų draugas iš praeities

Vienas ankstyviausių Breitling Navitimer modelių sugrįžta

Pristatymas

Tai, ką čia matote, yra labai tikslus originalaus Breitling Navitimer iš 1959 m. atkūrimas. Šįkart autoriai nesistengė atsispirti nuo originalaus dizaino ar panaudoti tam tikras detales – naujasis Breitling modelis yra visiška senojo kopija. Žinantiems Breitling manufaktūrą, šis Navitimer dizainas yra puikiai pažįstamas. Ikoniškas pilotams skirtas laikrodis, turintis chronografo funkciją ir sukamąjį žiedą aplink ciferblatą, ant kurio yra liniuotė, leidžianti pilotams pamatuoti skirtingus lėktuvo parametrus: degalų sunaudojimą, oro pratakumą ir kt.

Tarp detalių, kurios primeną originalų dizainą, yra plexi-stiklo kristalas ir įdubimai, matomi ant aplink ciferblatą esančio besisukančio žiedo (bezel). Galilte neskaičiuoti – jų yra 94. Šie įdubimai skirti tam, kad su storomis lakūno pirštinėmis būtų lengviau sukti žiedą (bezel) ir liniuotės pagalba susikaičiuoti reikiamus parametrus. Įdomu tai, kad tarp 1950 ir 1960 m. išleisti Breitling Navitimer ant sukamojo žiedo tokių įdubimų priklausomai nuo modelio turėjo nuo 93 (1960 m. modelis) iki 125 (1950 m. modelis).

Breitling-Navitimer-Baselworld-2019

Naujasis – senas Breitling Navitimer (Šaltinis: Hodinkee)


Naujasis mechanizmas, kurį Breitling pristato su šiuo Navitimer 1959 Re-Edition yra rankomis prisukamas mechaninis COSC sertifikuotas mechanizmas (cal B09). Kadangi šio laikrodžio originalas siekia tuos laikus, kai automatinių chronografo mechanizmų dar nebuvo, rankomis prisukamas in-house mechanizmas yra logiškas pasirinkimas. Negana to, tai yra specialus mechanizmas, kurį Breitling sukūrė būtent šiai progai.

Nuomonė

Vieninteliai akcentai, kuriuos Breitling pakeitė iš dizaino pusės, buvo padidintas atsparumas vandeniui (iki 30 m) ir švietimui tamsoje panaudota Superluminova, o ne radis (radioaktyvi medžiaga, plačiai naudota visoje industrijoje. Apie tai rašiau šiame straipsnyje). Net galinis dangtelis yra uždaras – teisingas to laikmečio atitikimas. Daugelis manufaktūrų perleisdami seno dizaino laikrodžius nesilaiko laikmečio teisingumo ir padaro mechanizmus atvirus.

Breitling-Navitimer-Kieklaiko

Senasis ir naujasis Breitling’ai (Šaltinis: Hodinkee)


Aš visad mėgau senus Breitling Navitimer. Viskuo užimtas ciferblatas primena senus laikus, kai žmogaus gyvybė priklausė nuo tokių įrankių tikslumo ir laikrodis nebuvo puošmena. Šis puikiai atrodantis Navitimer modelis yra teisingas požiūris perleidžiant manufaktūros ‘klasiką’. Aš net neabejoju, kad Breitling greit ras namus šiems 1959 riboto leidimo modeliams.  Vienintelis klausimas, dėl kurio kompanija gali susilaukti kritikos, tai kodėl  jie sugalvojo perleisti jau esančio laikrodžio kopiją, bet tuo pačiu metu tai modelis, kurį (iš naujo) pamils tiek daug gerbėjų.

Breitling-Kieklaiko

Naujojo Breitling galinis dangtelis (Šaltinis: Hodinkee)


Informacija

  • Modelis: 1959 Re-Edition (ref. 809)
  • Diametras: 41 mm
  • Aukštis: 12.86 mm
  • Korpuso medžiaga: nerūdijantis plienas
  • Ciferblatas:  juodas su superluminova ant laiko žymeklių
  • Apyrankė: odinė
  • Funkcijos: Valandos, minutės, sekundės, chronografas
  • Mechanizmas: Ranka prisukamas Breitling mechanizmas (kal. B09), 70 h veikimo rezervas. 28,800 vibracijų per valandą.
  • Kaina: 7.9 tūkst. Šveicarijos frankų
  • Ribotas leidimas: 1959 vienetai

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.