Aktoriaus Paul Newman Rolex Daytona „Big Red“ parduota už 5.48 mln

2017 metai laikrodžių pasaulyje pasižymėjo įspūdingu rekordu: Phillips aukcione parduota „Paul Newman“ Daytona pasiekė 17.52 mln. JAV dolerių ribą. Ši Daytona tapo brangiausiu rankiniu laikrodžiu istorijoje, tačiau tai nebuvo vienintelis laikrodis, kurį nešiojo kino ikona. Šį savaitgalį Phillips aukcionų namai pardavė dar vieną laikrodį iš aktoriaus kolekcijos – Rolex Daytona „Big Red“ ref. 6263 – už 5.48 mln. JAV dolerių.

Trečia vieta

2008 metais Paul Newman šį laikrodį padovanojo savo dukrai, nors originaliai ref. 6263 buvo žmonos dovana jam pačiam. Mechanizmo dangtelis (kaip ir 2017 metais parduotas laikrodis) buvo išgraviruotas trumpu palinkėjimu. Nors šį savaitgalį pasiekta kaina beveik tris kartus mažesnė nei 2017 metais, ref. 6263 tampa trečiu brangiausiu parduotu Rolex laikrodžiu istorijoje. Pirmasis – Paul Newman Daytona (2017 m.), antrasis – ref. 6062 Bao Dai (2017 m.)modelis, kažkada priklausęs paskutiniam Vietnamo imperatoriui.

Rolex-Daytona-big-red

Paul Newman su savo Rolex Daytona Big Red ref. 6263 (Šaltinis: WatchesbySjx)


Laikrodžio-mechanizmo-dangtelis

Palinkėjimas, išgraviruotas ant mechanizmo dangtelio: „Vairuok lėtai“ Ioanne. (Šaltinis: WatchesbySjx)


Aukciono eiga

Aukciono statymai šiam Daytona modeliui prasidėjo ties 1 mln. dolerių riba, tačiau staigiai pašoko iki 2 mln. Tokio dramatiško kainos šuolio priežastimi tapo skambutis iš Phillips New York’o padalinio (dažnai itin turtingi klientai pasamdo aukcionų namus, kad šie darytų statymus už juos, o patys klientai išliktų nežinomi). Į kovą įsijungė dar keli žaidėjai, tačiau galų gale nugalėtoju tapo dalyvis, kurį reprezentavo Livia Russo (Phillips Ženeva). Galutinė kaina – 4.5 mln. JAV dolerių arba 5.48 mln. po mokesčių.

Įdomu tai, kad aukciono vedėjas Aurel Bacs renginio eigoje prasitarė, jog jei laimės Russo klientas, laikrodis nukeliaus į privačią kolekciją, visai kaip ir rekordinė Daytona iš 2017 metų. Tačiau nėra aišku, ar šie abu aktoriui Paul Newman priklausę laikrodžiai nuguls į to paties kolekcionieriaus rankas.

Tame pačiame Phillips aukcione taip pat parduotas ir brangiausias Heuer kompanijos laikrodis istorijoje. Daugiau apie tai – šiame tekste.

P.s.: 2017 metais parduota Paul Newman Daytona brangiausiu pasaulio rankiniu laikrodžiu buvo iki 2019, kai jo vietą užėmė 2019 m. Patek Philippe Grandmaster Chime, kurio kaina siekė 31 mln. Šveicarijos frankų.

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.