2017 metais Vacheron Constantin teko išskirtinė garbė ir pareiga: jų rankomis restauruotas bene svarbiausias Luvro muziejaus laikrodis – XVIII a. gamybos astronominis La Création du Monde, priklausęs karaliui Liudvikui XV. Praeitais metais muziejus ir VC paskelbė apie trijų metų bendradarbiavimą, kurio vaisius matome šiandien. Pirmasis bendras Luvro ir šveicarų laikrodininkų projektas pavadintas Les Cabinotiers „Bid for the Louvre”.
Aukcionas
Išskirtinis laikrodis pasižymės miniatiūra, kuri atvaizduos vieną iš Luvro kolekcijos darbų. Tikslų meno darbą galės pasirinkti pats klientas, laikrodį nusipirkęs Christies organizuojamame aukcione. Verta paminėti, kad laimėtojas gaus ne tik fizinį daiktą (laikrodį), bet ir nepamirštamą patirtį – asmeninę ekskursiją po įspūdingą muziejaus kolekciją, kurios metu ir bus išrinktas miniatiūros atvaizdas. Bid for the Louvre arba statymas už Luvrą – taip pavadintas internetinis aukcionas, vykstantis gruodžio 1-15 dienomis, prie kurio prisijungs ir kitos kompanijos bei šiuolaikiniai menininkai. Visos surinktos lėšos nukeliaus muziejui.
Luvro vidinis kiemas su žymiąja stiklo piramide, kurią suprojektavo I.M. Pei. Šaltinis (WatchesbySjx)
Miniatiūros
Būsimą laikrodį reikėtų priskirti Vacheron Constantin Métiers d’Art kolekcijai, kurios visi laikrodžiai yra dekoruojami įvairiomis meninėmis technikomis. Laikrodžių ciferblatai dažnai būna įmantrūs, kartais – delikatūs, ornamentiniai, tačiau visada atlikti nepriekaištingai. Šiuos darbus atlieka tiek kompanijoje dirbantys žmonės, tiek nepriklausomi menininkai, tokie kaip emalininkė Anita Porchet. Industrijos specialistai pripažįsta, kad Métiers d’Art kolekcijos darbai beveik visada lenkia analogiškus konkurentų darbus.
Luvro muziejaus kolekcijos laikrodis išskirtinis tuo, kad tai – unikali galimybė perkelti darbą iš didžiausios pasaulyje kolekcijos ant riešo. Ir visa tai – su Luvro palaiminimu bei pagalba tolimesnei muziejaus veiklai.
Galimas motyvas: Gijomo Kusto „Marly žirgai“ (Šaltinis: WatchesbySjx)
Perkėlimo procesas
Visų pirma prieš pradedant darbus su laikrodžiu laimėtojas pasimėgaus privačia ekskursija po Luvrą, kuriame jį lydės muziejaus kuratoriai. Tuomet – kelionė į Vacheron Constantin manufaktūrą aptarti pasirinkimą bei technines atlikimo detales. Kadangi kolekciją galima dalinti į dvi dideles dalis – skulptūrą bei tapybą – laikrodžio ciferblatas taip pat gali būti puošiamas dviem skirtingais būdais.
Vienas iš anksčiau Vacheron Constantin atliktų emalio darbų: Métiers d’Art Chagall & l’Opéra de Paris duoklė žymiesiems kompozitoriams. Ciferblate atvaizduojama dalis Paryžiaus Garnier operos lubų. (Šaltinis: WatchesbySjx)
Polichrominiai (daugiaspalviai) paveikslai, tokie kaip Paryžiaus ir Helenos meilės atliekami miniatiūros emalio tapybos technika. Marmurinės skulptūros, tokios kaip Milo Venera atliekamos grisaille emalio technika. Visų pirma ciferblatas padengiamas juodu emaliu. Tuomet ant viršaus tepamas balto emalio sluoksnis. Galiausiai baltas emalis po truputį nugremžiamas sukuriant šviesotamsą pagal norimą atvaizdą. Tai yra ypatingai sudėtingas darbas ir dėl to, kad užtepus emalį, jis yra kaitinamas, o pakaitintas pakeičia spalvą. Kaip tiksliai atkartoti tapybos darbą, kai medžiaga, su kuria dirbi, pakeičia savo vizualines savybes?
Galimas motyvas: Žako-Lui Davido „Helenos ir Paryžiaus meilės“ (Šaltinis: WatchesbySjx)
Ciferblatas nėra vienintelė laikrodžio dalis, kurią aukciono laimėtojas gali pasirinkti. 40 mm diametro laikrodžio korpusą taip pat galima rinktis – iš balto, rausvo aukso arba platinos. Tam, kad netrukdytų reprodukcijai, laikrodis teturės tris rodykles ir nieko daugiau. Mechanizmas – in house aukščiausios klasės 2460 SC kalibras, dedamas į visus šios kolekcijos modelius. Kadangi projekto autoriai yra du – Luvras ir Vacheron Constantin – laikrodis atkeliaus su dviem sertifikatais. Vienas garantuos laikrodžio originalumą, kitas – reprodukcijos autentiškumą – antrąjį išduos Luvro muziejus.
Nedrįstu spėti, kokios galutinės sumos sulauksime už šį dar neegzistuojantį būsimą laikrodį, tačiau žinant projekto dalyvius ir kilnų tikslą, tam tikri rekordai gali būti sumušti. Kai Jaeger-LeCoultre išleido emalio tapyba papuoštą Rembrantui skirtą Reverso, šio kaina siekė 100 tūkst. eurų. Manau, kad Luvro projektas bus pelnytai parduotas už žymiai daugiau.
Galimas motyvas: (iš kairės): „Autoportretas su dukra“ aut. Elizabet Vižė Lebren, „Angjario mūšis“ – aut. P.P. Rubensas,
(Šaltinis: WatchesbySjx)
Galimas Luvro muziejaus laikrodis: (iš kairės): „Jupiteris, žemyn smogiantis ydas“ aut. Paolo Veronezė, „Trys Gracijos“ – 2 amžiaus skulptūros,
(Šaltinis: WatchesbySjx)
Informacija
- Modelis: Vacheron Constantin Les Cabinotiers „Bid for the Louvre”
- Diametras: 40 mm
- Aukštis: 9.42 mm
- Ciferblatas: Pasirinkta emalio miniatiūra
- Funkcijos: valandos, minutės, sekundės
- Korpuso medžiagos: 18k baltas arba rausvas auksas, platina
- Mechanizmas: automatinis kal. 2460 SC mechanizmas
- Energijos veikimo rezervas: 40h
- Apyrankė: aligatoriaus arba karvės odos
- Ribotas leidimas: unikalus laikrodis
- Daugiau informacijos: Christies.com
Parašykite atsiliepimą