Šveicariškų laikrodžių industrijos apžvalga 2017 metais

Vakar buvo paskelbta „šveicariškų laikrodžių industrijos apžvalga: 2017 metai” ataskaita. Po dviejų metų pertraukos, šiemet eksportas augo 2.7% iki 20.28 mlrd. JAV dolerių. Nors eksportas į JAV 2017 vis dar krito, tačiau Kinijoje augo iki 18,8% ( Kinija ir JAV – dvi didžiausios šveicariškų laikrodžių rinkos).

Įdomu tai, kad mechaninių laikrodžių pardavimai kilo beveik 4%. Tai yra ypač svarbu, nes šie sudaro 82% kasmet uždirbamų pinigų. Kvarcinių (su baterija) laikrodžių pardavimai ir toliau krenta jau šeštus metus iš eilės, o tai ypač silpnina didžiausias mechanizmų gamintojas kaip ETA ir tt.

Kas iš to paprastam žmogui? Jau praeitų metų antroje pusėje ir šių metų SIHH parodoje pastebėjau, kad gamintojai pagaliau susipranta, jog pirkėjas nėra toks kvailas ir mokės pinigus tik už vertingą prekę. Laikrodžiai tampa pigesni, kokybiškesni, geriau dekoruoti ir siūlantys geresnį dizainą. Už tą pačią kainą pirkėjas gauna daug pilnesnį „paketą”. Toks gamintojų sprendimas atsispindi ir metinėse ataskaitose. Žinoma, inovacijos neateina taip greitai, kaip norėtų pirkėjas, tačiau industrija juda tinkama linkme. Manau, tai tęsis ir 2018 metais: šveicariškų laikrodžių industrija stiprės, o mes matysim, kodėl už laikrodį reikia mokėti tokias kainas. 

šveicariškų-laikrodžių-apžvalga-2017

Šveicariškų laikrodžių industrijos apžvalga 2017: eksportas 2012-2017 metais (Šaltinis: Hodinkee)


šveicariškų-laikrodžių-apžvalga-2017

Pagrindinės eksporto šalys (Šaltinis: Hodinkee)


Viršuje šių metų SIHH paroda (Šaltinis: Ablogtowatch)

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.