Mechaniniai laikrodžiai iš Ressence – industrijos ateitis?

Kontekstas

Mechaniniai laikrodžiai sujungti su elektroniniu prietaisu – retas reiškinys – industrija dar tikrai neatsigavo po kvarcinio laikrodžio krizės 1970-80 metais. Jungti mechaniką ir elektroniką gerokai per anksti. Todėl naujasis Tony Fadell (sukūrė iPod) ir Ressence projektas yra labai intriguojantis. Jų bendras kūrinys – e-Crown yra tradicinės laikrodininkystės ir šiandieninės technologijos kūrinys – elektroninė energija automatiškai padeda nustatyti tikslų mechaninio laikrodžio laiką, tačiau leidžia laikrodžiui veikti lyg tai būtų niekuo neišsiskiriantis mechaninis laikrodis.

Dar prieš 8 metus belgų industrinio dizaino atstovas Benoit Mintiens sudrebino laikrodžių pasaulį pristatydamas visiškai nematytą laiko rodymo principą. Jo laikrodžiai neturi tradicinio ciferblato ar rodyklių – viskas veikia tarpusavyje besisukančiais diskais. Naujasis laikrodis veikia tuo pačiu principu. Tačiau kartu turi mikroschemą, leidžiančią žinoti tikslų laiką. Ji ištaiso mechaninio laikrodžio didžiausią bėdą – tikslaus laiko rodymo paklaidą.

mechaniniai-laikrodžiai-ressence

E-Crown mikroschema iš arčiau (Šaltinis: Professionalwatches)


Technologija

Už laiko rodymą vis dar atsakingas mechaninis, kiek modifikuotas, tačiau tradicinis mechanizmas. E-Crown technologija leidžia prijungti laikrodį Bluetooth pagalba prie išmanaus telefono programėlės, kuri nustato tikslų laiką, išsijungia, taupydama bateriją ir pakeičia valandas tarp laiko zonų.

Laikrodžio savininkas nustato pradinį laiką ir mikroschema patikrina laiką kartą per dieną, jei  reikia – patikslina. Kol laikrodis nenaudojamas, e-Crown išjungta, tačiau savininkui užsidėjus ant rankos vėl pradeda veikti ir nustato tikslų laiką.

Kol už laiko rodymą atsakingas automatinis mechanizmas (apie šį mechanizmą rašiau čia), e-Crown  mikroschema veikia kinetinės bei saulės energijos pagalba. Dalis energijos naudojama iš generatoriaus, gaunančio energiją per mechanizmo rotorių, o kai iš ten energijos nepakanka – atsidaro 10 mikro angų, esančių ant Ressence ciferblato ir pakraunančių baterijas. Tada energija naudojama iš ten.

mechaniniai-laikrodžiai-ressence

Ressence E-Crown 2 Concept ant rankos (Šaltinis: Professionalwatches)


Tačiau jeigu visa ši technologija nepatinka – visad galima ją išjungti ir potyrio prasme turėti visiškai tokį pat, kaip ir kiti mechaniniai laikrodžiai. Taigi, ar mes matome ateities mechaninio laikrodžio užuomazgas? „Dėl kitų kompanijų nežinau, tačiau Ressence kompanija tiki, kad jauni žmonės yra atviri inovacijoms, ypač galintys pasiūlyti patirtį tam tikrose srityse” – sako kompanijos įkūrėjas.

ressence-ecrown-2

Išmaniojo telefono Ressence programėlė, su kuria veikia ir mikroschema (Šaltinis: Professionalwatches)


Pokalbis apie laikrodį SIHH 2018 parodoje.


Viršuje nuotraukoje vaizduojamas Ressence E-Crown Type 2 laikrodžio konceptas (Šaltinis: Professionalwatches)

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.