Ilgai lauktas Hamilton laikrodis iš filmo „Interstellar”

Ilgai lauktas Hamilton laikrodis iš vieno daugiausiai susidomėjimo sulaukusio mokslinės fantastikos filmo.

Kontekstas

Besidomintys laikrodžiais dažnai pastebi kokie laikrodžiai atsiranda filmuose ir televizijoje. Dažniausiai jie padeda parodyti tam tikrą istorinį laikotarpį ar tam tikras veikėjo charakterio ypatybes. Tačiau mokslinės fantastikos dramoje Interstellar šis specialus Hamilton laikrodis suvaidino itin svarbų vaidmenį.

hamiton-murph

Hamilton Khaki Murph (Šaltinis: Hodinkee)


Jei esate matę šį filmą, tuomet žinote, jog laikrodis buvo tėvo dovana dukrai Murph Cooper. Joseph Cooper, NASA pilotas, prieš išvykdamas į žmonijos ateitį lemiančią kelionę dukrai įteikė puikiai atrodančią modernią karinių, vintažinių laikrodžių interpretaciją. Šis laikrodis simbolizavo tėvo ir dukros meilę, o filmo pabaigoje tapo vieninteliu jų komunikacijos objektu. Prieš išvykdamas tėvas pasakojo dukrai, jog jis taip pat turi laikrodį ir jam grįžus jie abu galės palyginti kaip kosmoso kelionės iškreiptas laikas skiriasi nuo bėgančio Žemėje.

Daug vėliau misijos pabaigoje Joseph Cooper patenka į teseraktą (4 dimensijų kubą), kuriame supranta, jog gali bendrauti su dukra valdydamas laiką ir erdvę. Pasinaudodamas dukros laikrodžio sekundine rodykle, tėvas perduoda dukrai skaičiavimus Morzės kodu tam, kad ši galėtų išgelbėti žmoniją. Išsprendus lygtis, Murph išmeta popierių krūvą į orą ir surėkia “Eureka!”. Filmo fanai šį laikrodį praminė “Murph” vardu.

hamilton-murph2

Hamilton Khaki Murph (Šaltinis: Hodinkee)


Pristatymas

Sunku patikėti, kad Interstellar filmas pasirodė jau prieš 5 metus. Nuo pat pirmųjų dienų fanai prašė Hamilton pagaminti Murph laikrodį. Pagaliau po ilgo laukimo kompanija nusprendė išpildyti šį norą. Hamilton Khaki Field Murph visiškai sutampa su filmo versija. Tėra vienas skirtumas, dėl kurio fanai neturėtų pykti. Jei gerai įsižiūrėsite, galite pastebėti, jog ant sekundinės rodyklės yra taškai bei linijos. Tai Morzės kodas, sakantis “Eureka!”

hamilton-murph3

Ant sekundinės rodyklės Morzės kodu parašyta „Eureka!”  (Šaltinis: Hodinkee)


42 mm dydžio, plieninio dėkliuko Khaki Field Murph turi H-10 automatinį mechanizmą su 80 valandų rezervu. Tai nebus limituojama versija, tačiau tik 2555 laikrodžiai bus supakuoti į riboto leidimo dėžutę, kurią sukūrė filmo produkcijos dizainers Nathan Crowley. Spalvingas, geometrinis spalvų išdėstymas – referencija į teserakto kubą filme.

hamilton-murph5

Riboto leidimo dėžutė, kurioje bus pirmieji 2555 laikrodžiai (Šaltinis: Monochrome)


Nuomonė

Manau, jog tokie leidimai populiarina gerų laikrodžių kultūrą ir Hamilton pasielgė teisingai pagaliau išleisdami šį modelį. Daugelis fanų pyko, jog laikrodis yra gan didelis (42 mm) ir čia kompanija suklydo, tačiau filme Murph priklausęs Hamilton ir buvo 42 mm dydžio, tad kartais žmonės tiesiog nežino ko iš tikrųjų nori. Turbūt geriausia, kad tai nebus riboto leidimo laikrodis, tačiau problema, jog jo kaina – 895 eurai, kai analogiškas Khaki field modelis su automatiniu mechanizmu kainuoja bent 200 eurų pigiau.

Ką apie šį naują leidimą ir patį filmą manote Jūs? Pasidalinkite mūsų Facebook’e ar komentaruose!

 

 

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.