SIHH 2019: IWC laikrodžiai pilotams iš Spitfire kolekcijos

Šiuos metus IWC laikrodžiai skirti savo Pilot (pilotų) kolekcijai, tačiau užuot tradiciškai atnaujinus kolekciją, manufaktūra pateikė maloniai nuteikiančių naujienų.

Pristatymas

Sausio 14 -17 dienomis vykusioje Salon International de la Haute Horlogerie arba SIHH 2019 laikrodžių gamintojai pristatė naujas tendencijas, kryptis bei nuotaiką ateinantiems metams. IWC tradiciškai atnaujino kelias kolekcijas, tačiau visą dėmesį skyrė aviacijos inspiruotai Spitfire linijai. Iki 2019 metų šią Pilot kolekcijos dalį sudarė tradiciniai laikrodžiai su sidabro spalvos ciferblatu. Šiemet kompanija nusprendė tai pakeisti – pristatytos naujos spalvos, medžiagos, mechanizmai bei laikrodžių dydžiai. Po tokio atnaujinimo Spitfire galima vadinti beveik atskira kolekcijos linija, kuriooje siūlomi unikalūs ir į kitus nepanašūs IWC laikrodžiai iš Pilot kolekcijos.

iwc-1

Naujieji IWC Spitfire modeliai (Šaltinis: Hodinkee)


Dizainas bei medžiagos

Pasižiūrėjus į naujus laikrodžius puikiai matoma, jog jie visiškai nepanšūs į buvusius Spitfire. Jokio spindinčio sidabrinio ciferblato. Atsirado dvi naujos spalvų schemos, kurias komponuojant su naujomis medžiagomis, ciferblatais, apyrankėmis gaunamas maksimalus efektas.

iwc-sihh

Naujieji Spitfire su bronzoniais korpusais ir žaliais ciferblatais (Šaltinis: Hodinkee)


Pirmasis, labiau tradicinis, variantas – plieninio dėkliuko su juodu ciferblatu bei žaliomis tekstilės apyrankėmis. Anot gamintojo, šie IWC laikrodžiai, jų spalvų kombinacija tiksliai atkartoja Spitfire lėktuvų piloto kabinos spalvas. Kita – labiau akį traukianti kombinacija – bronziniai dėkliukai, alyvuogės žalios ciferblatai ir rudos odinės apyrankės. Ši kombinacija labiau primena kariuomenei skirtus laikrodžius. IWC naudojamas laikrodžio dėkliukui bronzos tonas yra kiek tamsesnis nei kitų gamintojų. Bėgant laikui bronza natūraliai tampa tamsesnė, tad toks gamintojo pasirinkimas sufleruoja kaip laikrodis keisis jį nešiojant.

IWC gaminti mechanizmai (In-house calibers)

Nors IWC gamina tam tikrus (ir labai patikimus) in-house mechanizmus, tačiau daugelis Pilot serijos laikrodžių tradiciškai turi Sellita ir Valjoux gamintojų mechanizmus. Visi naujieji Spitfire (nuo paprasčiausio iki sudėtingiausio modelio) turi in-house mechanizmus. Du mechanizmai išsiskiria iš likusių – naujasis laiko ir datos mechanizmas bei naujos UTC komplikacijos pristatymas.

iwc-spitfire

IWC mechanizmas (ref. 52615) skirtas Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar Spitfire laikrodžiui.(Šaltinis: Revolution)


Naujasis laiko i datos mechanizmas (ref. 32110) yra  naujos 32000 mechanizmų šeimos dalis. 72h rezervas, leidžiantis laikrodžiui veikti jo nejudinant,  abipusė laikrodžio krovimo sistema, 4 Hz pabėgimo dalis (escapement), kuri kontroliuoja perduodamą energiją (apie automatinį mechanizmą galite pasiskaityti čia). Tikiu, jog šis “darbinis arkliukas” bėgant laikui taps pagrindiniu IWC mechanizmu ir nukeliaus į kiek pigesnius IWC laikrodžius.

O kas tas UTC mechanizmas? UTC arba Coordinated Universal time mechanizmas turi dvi laiko zonas. Tai labai patogu pilotams bei mėgstantiems keliauti. Antroji laiko zona yra rodoma ciferblate arkos formos pavidalu nuo 10 iki 2 valandos. Mechanizmas (ref. 82710) taip pat iš 32000 šeimos, turi 60 valandų rezervą ir 4 Hz pabėgimo dalį. Tai yra pirmasis kartas, kai tokia komplikacija atsirado IWC in-house mechanizme.

iwc-sihh-1

Naujasis  Pilot’s Watch Automatic Spitfire laikrodis (Šaltinis: Hodinkee)


Kolekcija

Naują Spitfire kolekciją sudaro 7 laikrodžiai. Šiek tiek apie kiekvieną iš jų:

Pilot’s Watch Automatic Spitfire

sihh-iwc-2
iwc-sihh-2

Pilot’s Watch Automatic Spitfire (Šaltinis: Hodinkee)


Šis modelis yra paprasčiausias iš naujos kolekcijos, analogas Mark XVIII laikrodžiui iš anksčiau. 39 mm diametro, turi minėtą 32110 mechanizmą (su datos funkcija), korpusas yra iš plieno arba bronzos. Pagal korpuso medžiagas ir jau minėtas spalvų schemas, ciferblatas gali būti žalias arba juodas.

Kaina: $4,350 už plieniniu korpusu ir $4,900 – bronziniu.

Pilot’s Watch Chronograph Spitfire

iwc-sihh-3
Pilot’s Watch Chronograph Spitfire (Šaltinis: Hodinkee)


Šis chronografas neabejotinai taps kolekcijos pažiba. Gera kaina, IWC in-house mechanizmas (ref. 69380, kurį taip pat naudoja Ingenieur kolekcijoje), sumažintas dydis iki 41 mm. Abu spalvų variantai atrodo puikiai, gera ciferblato kompozicija. Greitai šis chronografas atsiras ant daugelio riešų.

Kaina: $5,700 už plieninio korpuso modelį, $6,250 – bronzinį.

Pilot’s Watch UTC Spitfire Edition „MJ271”

sihh-iwc-4

Pilot’s Watch UTC Spitfire Edition „MJ271” (Šaltinis: Hodinkee)


Šis laikrodis turi minėtą UTC mechanizmą ir bus riboto leidimo, 271 vienetų. 41 mm diametro ciferblatas, šįkart tik žalios spalvos ir bronzinio korpuso.

Kaina: $8,950

Pilot’s Watch Timezoner Spitfire Edition „The Longest Flight”

sihh-iwc-5

Pilot’s Watch UTC Spitfire Edition „MJ271” (Šaltinis: Hodinkee)


Šis laikrodis sukurtas keliavimui. Sukdamas išorinį žiedą (bezel), asmuo iškart gali pakeisti laiką į bet kurią laiko zoną (sukti galima į abi puses). Ši komplikacija jau buvo sutiktaa senesniame IWC chronografe. Naujasis mechanizmas (ref. 82760), kurio dalis mechanizmo yra pagaminta iš platinos (tam, kad bėgant laikui mažiau diltų ir gestų). Laikrodis pristatomas tik plieno korpusu ir bus pagaminta tik 250 vienetų.

Kaina: $12,400

Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar Spitfire

sihh-iwc-6

Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar Spitfire (Šaltinis: Hodinkee)


Paskutinysis laikrodis  – didysis Big Pilot su rimtu mechanizmu ir rimtomis komplikacijomis. Vienintelis, turintis akrilinį stikliuką iš mechanizmo pusės (ref. 52615). 46.2 mm diametras, žalias ciferblatas ir bronzinis korpusas daro gerą įspūdį. Perpetual calendar – komplikacija, kuri rodo mėnesius, jų ir savaitės dienas. Mechanizmas žino, kiek mėnuo turi dienų, kokie yra metai, todėl per keliamuosius metus jo nereikia reguliuoti.

Kaina: $28,200

Nuomonė

Šie nauji IWC laikrodžiai ir Spitfire kolekcija dar SIHH šventės metu tapo viena mėgstamiausių, komentuojamų ir dėmesį gaunančių staigmenų. Kaip jau rašiau praėjusių metų industrijos ataskaitoje, gamintojai bando prisitaikyti prie sunkių sąlygų ir mažėjančio vartojimo. Naujieji Spitfire yra geras žingsnis į priekį. Geros kainos, puikiai parinkti, universalūs dydžiai, medžiagos ir spalvų kombinacijos nepalieka abejingų. Kompanijos CEO Christoph Grainger-Herr viename interviu sakė, jog žiūrės, kaip rinka reaguos į jų naują laikrodžių kolekciją. Manau, jis gali būti ramus, naujieji Spitfire pataikė tiesiai į dešimtuką.

2 Replies įjungti SIHH 2019: IWC laikrodžiai pilotams iš Spitfire kolekcijos

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.