Gerald Genta – žymiausias laikrodžių dizaineris ir jo asociacija

Gerald Genta – neabejotinai geriausias paskutinio šimtmečio laikrodžių dizaineris. Prisimenant jo nuopelnus šiemet įkurta jo vardo asociacija.

Kontekstas

Šį mėnesį žymiausių šveicariškų laikrodžių autoriaus Gerald Genta (1931-2011) žmona Evelyn įkūrė ‘Gerald Genta Heritage Association’. Ši organizacija yra skirta padrąsinti jaunuosius laikrodžių industrijos talentus ir priminti Gerald sukurtus darbus, jos veikla bus kuruojama jau minėtos ponios Genta, kuri paskutiniuosius 20 metų buvo šeimos verslo komercijos direktorė. Anot jos, ‘Gerald visad manė, jog laikrodžių pasaulyje yra per mažai gero dizaino. Asociacija paskatintų atidžiau pasižiūrėti, ką veikia jaunieji dizaineriai ir juos remtų. Bus organizuojami renginiai, parodos, apdovanojimai ir kitos veiklos’.

gerald-genta-laikrodžių-dizaineris-1

Gerald Genta ir jo žmona Evelyn (Šaltinis: Revolution)


Be renginių, skirtų jauniesiems talentams, asociacija pasauliui parodys Genta’os dizainus. ‘Mes turime maždaug 3400 pavyzdžių, kurie niekad nebuvo pagaminti’,- teigė Evelyn. ‘Gaila – jaučiu, kad visi šie darbai ‘miega’, aš norėčiau juos pamatyti toliau vystomus’.

Genta šiandien

Šiandien kiekvienas gali pamatyti Gerald Genta’os darbus laikrodžių parduotuvių lentynose. Galima drąsiai teigti, jog šis žmogus atsakingas už daugelio žymiausių ir svarbiausių laikrodžių dizaino sukūrimą. Audemars Piguet Royal Oak buvo pirmasis  istorijoje prabangus laikrodis pagamintas iš plieno, kurio konstrukcija nebuvo slepiama, o specialiai parodoma. Patek Philippe Nautilus – pirmasis sportinis Patek manufaktūros laikrodis. Abu šie modeliai sukurti apie 1975 metus, tačiau net ir šiandien yra perkamiausi abiejų kompanijų modeliai. ‘Dizaino Maestro’ vadinto Genta’os portfolio yra ir IWC Ingenieur, Omega Constellation, Universal Geneve Polerouter (kurį jis sukūrė būdamas 18-kos!), Seiko Credor bei daugelis kitų.

gerald-genta-laikrodžių-dizaineris

Gerald Genta’os AP Royal Oak ir PP Nautilus eskizai (Šaltinis: Medium)


gerald-genta-laikrodžių-dizaineris-3

IWC Ingenieur, PP Nautilus ir AP Royal Oak laikrodžiai (Šaltinis: Medium)


‘Aš manau Gerald buvo puikus menininkas’,- prideda ponia Genta. ‘Labai didžiuojuosi kad jis buvo meno atstovas, o ne tik laikrodžių dizaineris. Jis sugebėjo paversti dizainą atskira meno forma. Gerald į verslą žiūrėjo iš visiškai kito kampo, nei bet kas kitas prieš jį ar po.’

gerald-genta-laikrodžių-dizaineris-4
gerald-genta-laikrodžių-dizaineris-5
gerald-genta-laikrodžių-dizaineris-6
gerald-genta-laikrodžių-dizaineris-7

Gerald Genta (Šaltinis: Revolution)


Ateities darbai

‘Jei asociacija sugebės supažindinti su Gerald Genta’os darbais ir padės dizainui judėti į priekį – tuo jai geriau. Motyvacija dirbti atsiranda ne tik iš meilės mano vyrui. Ji ateina iš noro pasidalinti jo begaline kūrybos galia, kuri leido sukurti daugelį prabangių laikrodžių industrijos šedevrų. Be to, postūmis mokyti ir surasti jaunuosius rytojaus kūrėjus yra mūsų pagrindinis tikslas. Su šiomis perspektyvomis kviečiu visus laikrodininkystės ir Gerald’o darbų entuziastus prisijungti prie mūsų kūrybinio darbo ir paskatinti jaunus talentus.’

Pirmieji renginiai organizuojami jau dabar, o viena didesnių Gerald Genta parodų turėtų atsirasti SIHH 2020 parodoje.

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.