Zenith El Primero – žymiausias chronografas istorijoje sugrįžta

Trys riboto leidimo Zenith El Primero chronografai skirti El Primero 50 gimtadieniui.

Pristatymas

Turbūt svarbiausias šių metų gimtadienis yra 50-tosios Zenith El Primero sukūrimo metinės. Vienas geriausių mechanzmų istorijoje – A386 – pakeitė industriją 1969 metais. Žinoma, tai nebuvo vienintelis chronografo mechanizmas, tačiau vienintelis, turėjęs 5Hz (36,000 vibracijų per valandą) pabėgimo dalį (escapement). Būtent tai leido smarkiai padidinti tikslumą ir laiko matavimo preciziką. Šis mechanizmas tapo labiausiai aprašomu ir vertinamu per visą 20 amžių ir nors buvo trumpai išimtas iš produkcijos, liko Zenith manufaktūros arsenale nuo pat jo sukūrimo.

Šiemet svarbiausias klausimas buvo kaip Zenith ruošiasi tokiai svarbiai sukakčiai? Kolekcionieriai ir fanai su nekantrumu laukė modelio, skirto šiai progai. Šiandien, Baselworld 2019 metu, gamintojas mums pristato El Primero A386 Revival – laikrodžio, kuris viską pradėjo – sugrąžinimą. Šis Zenith El Primero išlaiko 38 mm diametrą, originalų 5Hz mechanizmą ir puikiai pažįstamą trijų spalvų ciferblatą. Manufaktūra pristato 3 skirtingų medžiagų versijas, kurių bus pagaminta po 50 vienetų.

Zenith-el-primero-baselworld-2019

Originalus Zenith El Primero A386 iš 1969 metų. (Šaltinis: Hodinkee)


Nuomonė

Pagrindinė problema, kurią turėjo Zenith, galvodami apie El Primero gimtadienį, buvo susijusi su jau gaminamu laikrodžiu. Nuo pat 1969 metų manufaktūra pristato beveik niekuo nepasikeitusius laikrodžius. Bėda išspręsta pristatant originalų laikrodį brangių metalų forma ir itin mažu tiražu. Keista ir net šiek tiek gaila, kad visi variantai limituoti iki 50 vienetų. El Primero yra labai labai populiarus laikrodis ir net jei gamintojas būtų pristatęs po 150 vienetų, šie būtų nupirkti per pirmą šventės dieną.

Patys laikrodžiai, kiek matosi iš nuotraukų, yra tikrai gražūs. Trys spalvos industriniame dizaine dažnai yra jau per daug, tačiau El Primero šioje vietoje nesuklydo. Galbūt originalus ciferbaltas geriau žiūrisi su raudono ir geltono aukso korpusais, tačiau balto aukso variantas primena 1969 m. originalą, pagamintą iš plieno. Tuo labiau, tik užsidėjus ant rankos gali pajusti, jog tai ne plieninis, o balto aukso korpuso laikrodis. Apibendrindamas sakau – laimingi tie, kurių kolekcijas dabar puošia šie trys Zenith El Primero chronografai.

Zenith-el-primero-chrono

Priartintas trijų spalvų ciferblatas (Šaltinis: Hodinkee)


Informacija

  • Modelis: El Primero A386 Revival (ref.  65.A386.400/69)
  • Diametras: 38 mm
  • Korpuso medžiaga: Baltas, raudonas, geltonas auksas
  • Ciferblatas: Baltas su trijų spalvų pagalbiniais ciferblatais
  • Apyrankė: juoda krokodilo oda su aukso užsegimu
  • Mechanizmas: Automatinis El Primero mechanizmas (kal. El Primero 499), 50 h veikimo rezervas. Dažnis – 5Hz (36,600 vibracijų per valandą). 278 komponentai
  • Kaina: 19.900 tūkst. Šveicarijos frankų
Zenith-el-primero-revival

Naujasis El Primero A386 Revival (Šaltinis: Hodinkee)


 

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.