Vacheron Constantin naudos Blockchain technologiją

Vacheron_Constantin_Blockchain

Vacheron Constantin manufaktūra technologijų pagalba leis itin tiksliai identifikuoti kompanijos svarbiausiu Les Collectioneurs laikrodžius.

Identifikavimo problema

Kol Bitcoin’as ir kitos kriptovaliutos patiria tiek gerus, tiek blogus etapus, blockchain technologija naudojama vis didesniame kiekyje aplikacijų. Jei trumpai ir paprastai – ši technologija leidžia kiekvienam prieinamą duomenų kiekį laikyti saugiai ir nekintamai. Jeigu teko susidurti su vintažinių laikrodžių pasauliu, greičiausiai žinote frazę ‘box and papers’ reiškiančią originalius dokumentus bei originalią dėžutę. Turint minėtus dokumentus ir dėžutes, vintažinio laikrodžio vertė gali smarkiai pakilti. Tačiau kaip žinoti, kad popieriai prie parduodamo laikrodžio iš tikrųjų yra originalūs? Šiandien Ebay platformoje galima nusipirkti tikrus ar padirbtus beveik bet kurio gamintojo panašaus laikmečio ‘popierius’ ir įpakavimus bei teigti, jog siūlomas laikrodis nuo pat pradžių buvo su tais dokumentais. Atsakymas paprastas – žinoti neįmanoma, tačiau VC mano, kad blockchain technologija išsprendžia didžiąją problemos dalį.

Vacheron_Constantin_Blockchain

Vacheron Constantin aplikacija (Šaltinis: Hodinkee)

Blockchain technologija

Vacheron Constantin pristatė šias naujienas ‘VivaTech’ technologijų konferencijoje Paryžiuje. Kompanija, pasinaudodama Blockchain galimybėmis, išleis skaitmeninius sertifikatus savo Les Collectioneurs vintažinių laikrodžių serijai. Tokie skaitmeniniai sertifikatai bus priedas prie tradicinių popierinių ir seno laikrodžio autentiškumo ir nepakeistos istorijos garantas. Padirbto skaitmeninio sertifikato išleisti neįmanoma, nes tik Vacheron Constantin turės galimybę suteikti tokį dokumentą.

Sukurta speciali programėlė, kuri leis minėtus sertifikatus atnaujinti pardavus ar perpardavus vintažinį laikrodį be Vacheron Constantin įsikišimo. Laikrodininkų tvarkymo punktai taip pat galės pridėti pataisymus programėlėje. Skaitmeninis sertifikatas turės korpuso ir mechanizmo numerius – tai labai svarbu perkant tokį laikrodį, koks jis buvo sukurtas. Ši informacija labai padės ir gamintojui, ir klientui. Tikiu, kad kitos įmonės ateityje taip pat pradės naudoti panašias technologijas.

Vacheron_Constantin_Blockchain

Vintažinis VC laikrodis, pasiūlytas per  Les Collectionneurs programą (Šaltinis: Hodinkee)

Les Collectionneurs serija

Vacheron Constantin sukurta Les Collectionneurs programa –  netradicinis veiksmas haute horlogerie (aukštosios laikrodininkystės) įmonei. Jos tikslas – gauti vintažinius laikrodžius, kuriuos gamino Vacheron, sutvarkyti pagal pačios manufaktūros standartus ir pasiūlyti kolekcininkams, entuziastams, grąžinti į rinką su pilna garantija. Kol didžioji dalis gamintojų perka kažkada jų pačių pagamintus laikrodžius tam, kad pasidėtų į muziejus arba siūlo priežiūrą (Cartier, Patek Philippe), Les Collectionneurs industrijoje išsiskiria savo unikalumu. Naujos Blockchain technologijos išbandymas su savais vintažiniais laikrodžiais turint restauravimo programą ir pilnus gamintojo archyvus – puiki mintis ir didelis žingsnis į abipusį gamintojo ir pirkėjo dialogą.

180 Shares:
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like