Vacheron Constantin naudos Blockchain technologiją

Vacheron Constantin manufaktūra technologijų pagalba leis itin tiksliai identifikuoti kompanijos svarbiausiu Les Collectioneurs laikrodžius.

Identifikavimo problema

Kol Bitcoin’as ir kitos kriptovaliutos patiria tiek gerus, tiek blogus etapus, blockchain technologija naudojama vis didesniame kiekyje aplikacijų. Jei trumpai ir paprastai – ši technologija leidžia kiekvienam prieinamą duomenų kiekį laikyti saugiai ir nekintamai. Jeigu teko susidurti su vintažinių laikrodžių pasauliu, greičiausiai žinote frazę ‘box and papers’ reiškiančią originalius dokumentus bei originalią dėžutę. Turint minėtus dokumentus ir dėžutes, vintažinio laikrodžio vertė gali smarkiai pakilti. Tačiau kaip žinoti, kad popieriai prie parduodamo laikrodžio iš tikrųjų yra originalūs? Šiandien Ebay platformoje galima nusipirkti tikrus ar padirbtus beveik bet kurio gamintojo panašaus laikmečio ‘popierius’ ir įpakavimus bei teigti, jog siūlomas laikrodis nuo pat pradžių buvo su tais dokumentais. Atsakymas paprastas – žinoti neįmanoma, tačiau VC mano, kad blockchain technologija išsprendžia didžiąją problemos dalį.

Vacheron_Constantin_Blockchain

Vacheron Constantin aplikacija (Šaltinis: Hodinkee)


Blockchain technologija

Vacheron Constantin pristatė šias naujienas ‘VivaTech’ technologijų konferencijoje Paryžiuje. Kompanija, pasinaudodama Blockchain galimybėmis, išleis skaitmeninius sertifikatus savo Les Collectioneurs vintažinių laikrodžių serijai. Tokie skaitmeniniai sertifikatai bus priedas prie tradicinių popierinių ir seno laikrodžio autentiškumo ir nepakeistos istorijos garantas. Padirbto skaitmeninio sertifikato išleisti neįmanoma, nes tik Vacheron Constantin turės galimybę suteikti tokį dokumentą.

Sukurta speciali programėlė, kuri leis minėtus sertifikatus atnaujinti pardavus ar perpardavus vintažinį laikrodį be Vacheron Constantin įsikišimo. Laikrodininkų tvarkymo punktai taip pat galės pridėti pataisymus programėlėje. Skaitmeninis sertifikatas turės korpuso ir mechanizmo numerius – tai labai svarbu perkant tokį laikrodį, koks jis buvo sukurtas. Ši informacija labai padės ir gamintojui, ir klientui. Tikiu, kad kitos įmonės ateityje taip pat pradės naudoti panašias technologijas.

Vacheron_Constantin_Blockchain

Vintažinis VC laikrodis, pasiūlytas per  Les Collectionneurs programą (Šaltinis: Hodinkee)


Les Collectionneurs serija

Vacheron Constantin sukurta Les Collectionneurs programa –  netradicinis veiksmas haute horlogerie (aukštosios laikrodininkystės) įmonei. Jos tikslas – gauti vintažinius laikrodžius, kuriuos gamino Vacheron, sutvarkyti pagal pačios manufaktūros standartus ir pasiūlyti kolekcininkams, entuziastams, grąžinti į rinką su pilna garantija. Kol didžioji dalis gamintojų perka kažkada jų pačių pagamintus laikrodžius tam, kad pasidėtų į muziejus arba siūlo priežiūrą (Cartier, Patek Philippe), Les Collectionneurs industrijoje išsiskiria savo unikalumu. Naujos Blockchain technologijos išbandymas su savais vintažiniais laikrodžiais turint restauravimo programą ir pilnus gamintojo archyvus – puiki mintis ir didelis žingsnis į abipusį gamintojo ir pirkėjo dialogą.

2 Replies įjungti Vacheron Constantin naudos Blockchain technologiją

 • Sigitas parašė:

  Įdomu kokios kainos patikrinimo ?
  Nes, pavyzdžiui , Omega irgi gali pasitikrinti laikrodį pagal numerį ir nuotraukas, tiksliai nepasakys ar tikras, bet tik gali pasakyti, koks tai buvo laikrodis pagal numerį iš istorijos ( kaina 120 frankų), o jei nori vintažiniam laikrodžiui sertifikato iš Omegos tai jau 800 frankų.
  o ką , argi Constantin tai atlieka nemokamai ?

  • Justinas parašė:

   Geras klausimas! Šiaip nevien Omega, o realiai visi gamintojai gali patikrinti laikrodį bei pasakyti kada tiksliai pagamintas ir kuriam autorizuotam atstovui pristatytas. Didžiausią bazę pagal mano žinias turi Longines – jie noriai bendradarbiauja su bendruomene ir tokius dalykus daro nemokamai. Parašai jiems laišką su nuotraukom ir gauni atsakymą. Žinoma – popierinis dokumentas kainuoja. Manau šiuo atveju VC tai testuos su itin aukštos kokybės kolekciniais laikrodžiais ir tie, kas juos pirks, paslaugą gaus nemokamai, tačiau tikslios informacijos iš gamintojo dar nėra.

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.