Tudor Black Bay P01 – netradicinis gamintojo žingsnis

Tudor pristato seno, keisto prototipo analogą iš 1960 – Tudor Black Bay P01.

Pristatymas

Semdamiesi idėjų iš prototipo, skirto 1960 m. kariuomenės nariams, kompanija pristato visiškai naują Black Bay linijos modelį – P01. Iki šio Tudor pristatymo, kai kalba pakrypdavo apie minėtą prototipą iš 1960-tųjų, daugelis garsių vardų industrijoje sakė, jog toks laikrodis neegzistavo. Baselworld 2019 pirmoji diena parodė ką kitą – kompanija tiki tokio modelio egzistavimu. 12 valandų sukamasis žiedas (bezel), naujas korpusas, karūnėlė ties 4 valanda ir masyvus, į nasrus panašus sukamojo žiedo mechanizmas – svarbiausi, tačiau labai netikėti šios kontraversiškos naujienos elementai.

tudor-black-bay-po1

Tudor Black Bay P01 (Šaltinis: Hodinkee)


Nuomonė

Naujasis BB P01 yra 42 mm diametro laikrodis, pagamintas iš plieno. Juodas ciferblatas veikia kaip puikus pagrindas baltiems žymėjimams nardant tamsoje. Mechanizmas – Tudor Manufacture  MT5612. Taip pat įdomu, jog tik ši vienintelė apyrankė gali būti integruota į analogų neturinčias auseles (lugs) ir sukamojo žiedo (bezel) mechanizmą. Atsparumas vandeniui – 200 metrų, o 12 valandų žymintis žiedas puikiai tinka prie monstriško ir netaisyklingo korpuso. Žiedas sukasi į abi puses (biderectional bezel), tačiau minėtas į nasrus panašus užrakinimo mechanizmas jį laiko pakankamai tvirtai. Šią sistemą Tudor manufaktūra aktyviai testavo 1960 metais.

tudor-black-bay-po1

Į nasrus panašus sukamojo žiedo užrakinimo mechanizmas (Šaltinis: Hodinkee)


Tudor-black-bay-po1

Originalus prototipas iš 1960 m, pagal kurį naujasis P01 yra sukurtas (Šaltinis: Hodinkee)


Dėl ganėtinai didelio korpuso ir neitin vizualiai patogaus karūnėlės dizaino, žiedo mechanizmo nasrų, sunku pasakyti ar BB P01 bus patogus ant rankos. Tai tikrai nėra rinkos standartas. Nuo pat pasirodymo socialiniuose tinkluose beveik be išimties visi juokiasi iš tokios Tudor nesėkmės. Aš asmeniškai dar nesugalvojau kodėl, tačiau man šis keistokas laikrodis labai patinka. Manau, nurimus audroms socialiniuose tinkluose, jį pamėgs vis daugiau žmonių, o po daugelio metų tai gali tapti tuo retu modeliu, kurio norės kiekvienas kolekcininkas. O ką manote jūs? Bjauru? O gal šis laikrodis yra tai, ko reikėjo nuobodžiai Black Bay modelių linijai?

tudor-black-bay-p011

Informacija

  • Modelis: Black Bay P01 (ref.  65.A386.400/69)
  • Diametras: 42 mm
  • Korpuso medžiaga: Plienas
  • Ciferblatas: Juodas
  • Apyrankė: hibridinė gumos ir odos apyrankė
  • Funkcijos: Valandos, minutės, sekundės, data
  • Mechanizmas: Automatinis Tudor Manufacture mechanizmas (kal. MT5612), 70 h veikimo rezervas. Dažnis – 4Hz (28,800 vibracijų per valandą). COSC sertifikatas
  • Atsparumas vandeniui: 200 metrų
  • Kaina: 3.950 tūkst. Šveicarijos frankų

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.