Panašu, kad 1970 metų modelių įkvėpta sportinių laikrodžių tendencija tik įsibėgėja. Viena po kitos skirtingo dydžio ir kalibro kompanijos jungiasi į šias varžybas. Vienas naujausių, garsiai nuskambėjusių pristatymų iš Tissot stovyklos – PRX modelis. Kiek anksčiau pasirodęs kvarcinio mechanizmo forma, šis praeities įkvėptas laikrodis bus gaminamas ir su mechanine variklio versija. Pažiūrėkime iš arčiau: Tissot PRX Powermatic 80 (40 205) plieninio korpuso pavidalu.
Naujasis Tissot PRX Powermatic 80 (Šaltinis: Monochrome)
Jei tenka skaityti didžiuosius laikrodžių industrijos naujienų puslapius, greičiausiai matėte tekstus, skirtus kvarciniam PRX. Tekstai, kaip ir pirmosios gamintojo reklamos džiugino iki tol, kol pamačiau, kad mechanizmas – tik kvarcinis. Po kurio laiko (gerų kelių savaičių) Tissot staiga prisiminė, kad PRX bus ir su automatiniu mechanizmu. Po tokių naujienų nusprendžiau aprašyti šį laikrodį, nes bendras komplektas – tikrai vilioja.
Vintažinio dizaino atkūrimas
Tissot galima pavadinti kompanija, mėgstančia eksperimentuoti su gaminių dizainais. 1960-ieji buvo išdidintų korpusų, spalvingų ciferblatų dizainų metai. 1972 pasirodęs Audemars Piguet Royal Oak padiktavo naują – prabangių sportinių laikrodžių erą, kuria pasekė visi nuo Seiko iki Patek Philippe.
Tissot Seastar iš 1978 m. (Šaltinis: Monochrome)
Nors šiandien tos 7 dešimtmečio mados ikonomis vadiname tik kelis modelius, tačiau verta paminėti ir kelis kiek mažiau žinomus laikrodžius. 1978 m. Tissot pristatė kvarcinį laikrodį (baterijos tuo metu buvo populiarios) – statinės formos korpusu, aštrių kampų dizainu, integruota apyranke, paprastu melsvos spalvos ciferblatu su keliomis pagrindinėmis laiko rodymo ir datos funkcijomis. Modelio pavadinimas – Seastar kiek vėliau pakeistas į PRX, kur P reiškė tikslumą (precise), R – tvirtumą (robust), o X – romėnišką 10 arba 100 metrų atsparumą vandeniui (10 BAR).
2021 m. Tissot grąžina šį puikų dizainą į produktų gamą tiek kvarciniu, tiek mechaniniu pavidalu.
Tissot PRX Powermatic 80
Iš pradžių gali pasirodyti, kad šiemet pristatytas PRX yra biudžetinė AP Royal Oak ar nebegaminamo PP Nautilus 5711 versija. Susipažinus su originaliu dizainu tokias mintis vertėtų pamiršti – tai – tiesioginis 1970-tų puikiai atrodžiusio modelio atgaivinimas.
Naujasis Tissot PRX Powermatic 80 (Šaltinis: Monochrome)
Vien pažvelgus į šios kolekcijos laikrodžius kompanijos strategija tampa labai aiški. Tai – atsakas į panašių, prabangių sportinių laikrodžių paklausą. PRX yra puikus pasiūlymas dar neperkrautame kainų segmente. 40 mm diametras, geros proporcijos, pakankamai kompaktiškas net ir smulkiam riešui.
PRX modelis iš arčiau (Šaltinis: Monochrome)
Klasikiniai 1970 m. elementai išlaikyti puikiai. Korpusas turi lygų, šlifuotos tekstūros paviršių, ant jo – iškeltas apskritimo formos ciferblatas. Korpuso šonai – taip pat šlifuoti, tačiau llikusi laikrodžio dalis – poliruota. Šios dvi apdirbimo technikos ir taip aštrioms laikrodžio formoms suteikia dar daugiau dinamikos bei prabangos.
Neabejotinai didžiausias dėmesys pamačius PRX modelius tenka apyrankei. Tissot pasirinko tradicinį integruotos apyrankės variantą su itin plačia centrine dalimi. Visai kaip ir korpuse, didžioji apyrankės dalis – šlifuota su poliruotais akcentais. Šiam modeliui parinkta trigubo sulenkimo sagtis (triple folding clasp).
PRX modelis iš arčiau (Šaltinis: Monochrome)
Ciferblatas
Didžiausias skirtumas tarp kvarcinės ir mechaninės laikrodžio versijos – ciferbalatas. Baterija varoma versija parduodama su vertikaliai šlifuotu ciferblatu (panašiu į originalą iš 1978 m.). Powermatic 80 versija turi vaflio tekstūros ciferblatą. Čia Tissot gauna daugiausiai kritikos. Nors kompanija teigia, kad šis įvaizdis naudotas ir anksčiau, visi puikiai supranta nuo ko ciferblatas nukopijuotas (užuomina: pagamintas 1972 m., dizaineris: Gerald Genta).
Mechaninės laikrodžio versijos ciferblatas (Šaltinis: Monochrome)
Likusi ciferblato dalis – neperkrauta. Data ties 3 valandos pozicija netrukdo, teksto neperkrauta, o ir valandų žymekliai – minimalūs. Šis ciferblatas bus parduodamas juodos bei mėlynos spalvos versijomis. Taipogi bus galima rinktis ir trečiąjį variantą, su auksiniu išoriniu žiedu bei auksinėmis rodyklėmis.
Mechanizmas
Laikrodio viduje – Swatch Group Powermatic 80 kalibras. Iš esmės 0 tai rinkos standartas ETA 2824-2 pagerintas visomis prasmėmis. 80 valandų rezervas (dvigubai daugiau nei standartas), sumažintas 3Hz dažnis ir stiprenė pagrindinė spyruoklė. Kai kurios dalys pagamintos iš Nivachron medžiagos, leidžiančios sumažinti magnetizmo įtaką mechanizmui.
Dekoruotas Powermatic 80 mechanizmas (Šaltinis: Monochrome)
Nuomonė
Šis PRX Powermatic 80 modelis yra vienas iš tų, į kuriuos tikrai verta atkreipti dėmesį. Panašu, kad už siūlomą 650 eurų kainą šiuo atveju gaunamas geresnis paketas nei įprastai. Dizainas – traukiantis akį, su išlaikytomis proporcijomis bei turintis istorinį tęstinumą, 80 val. rezervo mechanizmas – modernus – didelis pliusas bet kuriam šio kainos segmento laikrodžiui. Vienintelis galimas minusas – ciferblatas, aiškiai pasiskolintas iš žymiai brangesnio to paties laikmečio kitos kompanijos modelio. Ar tai nesugadins autentiškumo ir bendro įvaizdžio? Spręsti kiekvienam iš jūsų…
Informacija
- TISSOT PRX 40 205 POWERMATIC 80
Ref. T137.407.11.051.00 (juodas ciferblatas)
Ref. T137.407.11.041.00 (mėlynas ciferblatas)
Ref. T137.407.21.031.00 (sidabrinis ciferblatas su aukso detalėmis)
- Diametras: 40 mm
- Funkcijos: valandos, minutės, sekundės, data
- Korpuso medžiagos: plienas
- Mechanizmas: automatinis Powermatic 80
- Energijos veikimo rezervas: 80h
- Apyrankė: Plieninė
- Atsparumas vandeniui: 100 m
- Kaina: juodas bei mėlynas ciferblatai – 650 eur., sidabrinis – 690 eur.
- Ribotas leidimas: ne, pasirodys nuo 2021 m. birželio
Daugiau informacijos rasite Tissot puslapyje
Parašykite atsiliepimą