Tissot Alpine chronografas – rankai ir lentyniniam automobiliui

Vienas laikrodis – dvi galimybės. Štai ką siūlo Tissot Alpine chronografas, kurį galima nešioti ant rankos ir turėti kaip prietaisų skydelio laikmatį naujajame A110 sportinio automobilio modelyje.

Kontekstas

Nuo pat prancūzų lenktyninių automobilių kompanijos „Alpine“ ir jos flagmano A110 atgimimo, Tissot pristato skirtingus riboto leidimo modelius, spalvomis primenančius automobilius ir draugystę, prasidėjusią 1970-taisiais. Šis originalus laikrodis buvo pristatytas „Paryžiaus automobilių parodoje“. Tissot teigia, kad Alpine On Board Automatic, kaip Alpine A110 aksesuaras, vairuotojui taps unikalios patirties dalimi. Dėl unikalios patirties vairuojant sportinį automobilį aš neabejoju, bet ar laikrodis ant prietaisų skydelio neatrodo kiek „pritempta“? Pabandykime išsiaiškinti.

Naujoji Alpine A110 (Šaltinis: autobild.de) bei Tissot Alpine On Board automatinis chronografas (Šaltinis: Fratello)


Alpine

Prieš atidžiau pažvelgiant į chronografą reikia užsiminti ir apie automobilius. Société des Automobiles Alpine SAS buvo prancūzų sportinių ir lenktyninių automovilių gamintojas, įkurtas 1955 m. Visą savo istoriją kompanija buvo susijusi su Renault, kuri Alpine nusipirko 1973 m. Įkūrėjas, Jean Rédélé, sėkmingas pilotas, su Renault 4CV dalyvavęs tokiose lenktynėse kaip Mille Miglia ar Coupe des Alpes. 1950-tųjų viduryje, jis su dar keliais inžinieriais (broliais Chappe) sukūrė mažą coupe automobilį, paremtą mano minėtu Renault 4CV. Mašina turėjo stiklo pluošto korpusą – tuo metu tai buvo nematyta inovacija. Pavadinta – Alpine A106. Pirmasis modelis buvo sėkmingas ir kompanija tęsė produkciją su antrąja A108 versija 1958 – 1963 m.

Tissot-Alpine-chronografas

Alpine įkūrėjas Jean Rédélé šalia pirmojo A106 modelio (Šaltinis: Fratello)


Prietaisų skydelio laikmatis

Galima teigti, jog šio laikrodžio išradingumas slypi ne mechanizme, o dizaine. Modelis iš kitų vintažinių – lenktynių įkvėptų tradicinių chronografų išsiskiria tuo, kad gali būti atskirtas nuo apyrankės ir pritvirtintas prie pagalbinio aliuminio rėmo automobilyje. Tuomet mašinos multimedijos sistema pasikeičia ir leidžia vairuotojui matuoti laiką kelyje.

Tissot nuėmimo ir perkėlimo į automobilį pavyzdys.


Nepaisant plono išorinio žiedo (bezel) šis elementas Alpine On Board automatinį chronografą vizualiai išdidina. Aplink korpusą esanti Clous-de-Paris dekoracija – ne tik graži tekstūra, bet kartu padeda tvirčiau suimti norint perkelti laikrodį į automobilį. Dėl šios funkcijos chronografas turi du galinius dangtelius. Korpuso dangtelis – permatomas – leidžiantis gėrėtis automatiniu mechanizmu. Prie apyrankės pritvirtintas dangtelis turi Alpine bei Tissot logotipus bei išraižytą naujojo A110 automobilio siluetą.

Tissot-chronografas-Kieklaiko

Clous-de-Paris dekoracija, leidžianti tvirčiau suimti korpusą. (Šaltinis: Fratello)


Chronografo estetika

Tissot Alpine On Board automatinis chronografas – didelio diametro laikrodis (45 mm), tad ciferblatą įskaityti yra tikrai lengva. Centrinė dalis padengta juoda grūdėta tekstūra. Plieno atspalvio valandų žymekliai neturi skaičių, šie tėra tachometro skalėje bei chronografo mažesniuose vidiniuose ciferblatuose laiko intervalams matuoti. Mažesniųjų ciferblatų – du – vienas ties 3, kitas 9 valanda. Pirmasis skirtas 30 minučių laiko intervalui, kitas matuoja sekundes. Data – ties 6 valanda, ją atsveria Tissot logotipas ties 12. Visa grafika ciferblate – balta, išskyrus kelis akcentus, kurie yra tokios pat žydros, kaip ir Alpine automobiliai, spalvos. Apie bendradarbiavimą užsimenama ir iš chronografo rodyklės, kurios viename gale Alpine „A“ logotipas.

Tissot-laikrodis-Kieklaiko

Chronografo ciferblato detalės (Šaltinis: Fratello)


Vintažinė estetika taip pat jaučiama – rodyklės – pailgo stačiakampio formos su smailiais galais atkeliavo iš senųjų Tissot chronografų. Kontrastas tarp juodos, baltos ir žydrų akcentų – puikus, lengva sekti laiką. Matomumas šioje situacijoje yra pats svarbiausias aspektas, kadangi chronografą ruošiamasi naudoti ne tik ant rankos, bet ir prietaisų skydelyje. Dideli mygtukai leidžia lengvai operuoti chronografo funkcijomis – Tissot čia taip pat puikiai pasidarbavo.

Tissot-automatinis-laikrodis-Kieklaiko

Puikiai išdirbtos chronografo detalės (Šaltinis: Fratello)


Mechanizmas

Kaip jau minėjau – norint automobilyje naudotis laikrodžiu, jį reikia įstatyti į specialų rėmą. Matuoti laiko atkarpas leidžia ETA 7753 (Valjoux A05.H31 pagal Tissot). Tai – automatinis mechanizmas, turintis 60 valandų galios rezervą ir tiksintis 28,800 vph. Įdomu tai, kad šiame laikrodyje nustatyti datą naudojama ne karūnėlė, o papildomas korektorius, naudojamas korpuse ties 10 valanda.

Valjoux-7753-mechanizmas-Kieklaiko

Galinis permatomas Tissot dangtelis ir Valjoux 7753 automatinis mechanizmas (Šaltinis: Fratello)


Apyrankė bei kainos

Kadangi laikrodis turi tiesioginį ir itin stiprų ryšį su automobilių sportu, jam reikalinga atitinkama apyrankė. Tissot Alpine chronografas parduodamas su juoda ralio stiliaus apyranke (žydrų siūlių susiuvimu) bei plieniniu butterfly tipo užsegimu. Su kaina gamintojas nepersistengė – 1,825€ už specialų leidimą ir puikų, išsiskiriantį dizainą yra logiška kaina. Vienintelė mano matoma bėda – 45 mm diametras – asmeniškai norėčiau bent keliais milimetrais mažesnio. Galimybė laikrodį naudoti skirtingomis progomis – puiki Tissot ir Alpine idėja, kuri galbūt veiks naujojo A110 savininkams. Jos neturintiems, siūlyčiau žvilgtelėti į vintažinius Tissot chronografus iš 1970-tųjų. Kainos dar nėra labai pakilusios, mechanizmai gaminti „namuose“, o kokybė – superinė. Taip pat – Heuer chronografus ir prietaisų skydelio matavimo prietaisus – jais naudotasi svarbiausių pasaulio lenktynių momentais.

Informacija

 • Modelis: Alpine On Board Automatic Chronograph (ref. T1234271605100)
 • Diametras: 45 mm
 • Aukštis: 16.59 mm
 • Korpuso medžiaga: 316L plienas
 • Ciferblatas: juodas su balta grafika ir žydrais akcentais
 • Apyrankė: Ralio stiliaus odinė su žydru susiuvimu
 • Funkcijos: Valandos, minutės, sekundės, data, 30 minučių chronografas ir centrinis 60 sekundžių chronografas.
 • MechanizmasAutomatinis VALJOUX A05.H31 mechanizmas , 60 h veikimo rezervas. 28,800 vibracijų per valandą, permatomas galinis dangtelis.
 • Atsparumas vandeniui: 10 bar / 100 m / 330 ft
 • Kaina: 1825 eurai.
 • Ribotas leidimas: specialus leidimas

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.