Svarbiausi laikrodžiai Phillips aukciono kataloge 2019 metais

2019 metų gruodžio 10-tąją prasideda „Phillips“ organizuojamas aukcionas pavadinimu „Game Changers“, kuriame pasirodys svarbiausi laikrodžiai surinkti per pastaruosius metus. Ta proga aptarsiu kelis įdomesnius iš svarbiausiųjų ar vertus dėmesio neperkančiam.

Jaeger-LeCoultre Lucky 13 (13 numeriu siūlomas laikrodis)

Svarbiausi-laikrodžiai

Jaeger-LeCoultre Lucky 13 (šaltinis: Revolution)


Šis laikrodis yra vienas iš trijų, kurių dėka New York’o aukcionas buvo pavadintas „Game Changers“. Šis bei 14 siūlomas laikrodis (apie kurį užsiminsiu kiek vėliau) priklausė tam pačiam žmogui – JAV senatoriui John H. Glenn Jr, kuris antrojoje savo gyvenimo dalyje dirbo politiku. Svarbiau tai, kad šis žmogus tapo pirmuoju amerikiečiu apskriejusiu Žemės orbitą dar 1962 metais.

Šis Jaeger-LeCoultre įdomus tuo, kad ties visomis valandomis ant ciferblato yra skaičius 13. Pats laikrodis labai panašus į tradicinius 24 valandų laikrodžius, kuriuos organizacija išduodavo astronautams projekto „Mercury“ metu.

Phillips-aukcionas-KieklaikoJaeger-LeCoultre Lucky 13 (šaltinis: Revolution)


Jei manėte, kad šio 13 numeriu siūlomo laikrodžio keistenybės baigėsi ties ciferblatu – klystate. Itin svarbi detalė išraižyta ant galinio dangtelio – penktadienis, balandžio 13, 1962 m. Aukciono namų tyrimas atskleidė, kad JAV kongresas buvo apsėstas skaičiaus 13. Penktadienį, 13 mėnesio dieną, praėjus dviems mėnesiams po sėkmingo Glenn’o orbitos apsukimo, 13 JAV senatorių susirinko Čikagoje įteikti astronautui ypatingą laikrodį paminint jo nusileidimo kapsulę, kurios numeris buvo taip pat 13. Visi minėti 13 senatorių skirtingai buvo susiję su jau daug kartų kartotu skaičiumi – jų vardo ir pavardės raidžių suma buvo 13, 13 vaikas šeimoje ir tt.

Keista, reta ir neturėjusi išlįsti į dienos šviesą istorija Kongreso archyve aukciono metu tikrai  sulauks didelio dėmesio. Numanoma pardavimo suma: 20 000 – 40 000$.

Breitling Navitimer Cosmonaute (14 numeriu siūlomas laikrodis)

Jau minėjau, kad 13 ir 14 siūlomi laikrodžiai priklausė tam pačiam žmogui – astronautui John Glenn’ui. Apie jį rašiau kiek anksčiau atskirame straipsnyje. Būtent šis Breitling Navitimer Cosmonaute nepabūvojo kosmose, tačiau yra vertas atskiros istorijos, kuriame šiek tiek užsimenu apie pačią Glenn’o asmenybę ir kaip tradicinis pilotams skirtas Navitimer buvo pritaikytas kosmoso užkariavimui. Numanoma pardavimo suma: 40 000 – 80 000$. Tekstas – šioje nuorodoje.

Jack Nicklaus Rolex Day-Date (18 numeriu siūlomas laikrodis)

Svarbiausi-laikrodžiai-aukcione

Svarbiausi laikrodžiai aukcione: Jack Nicklaus Rolex Day-Date (šaltinis: Revolution)


Lietuvoje golfas nėra itin pamėgtas kaip sporto šaka, tad šio žmogaus pavardę gali žinoti tikrai ne kiekvienas. Jack Nicklaus yra neabejotinai geriausias golfo žaidėjas istorijoje. Laimėjęs 18 didžiųjų turnyrų, šis žmogus dovanų gavo tikrai ne vieną laikrodį, tačiau daugiau nei 50 metų nešiojo vienintelį nuotraukoje matomą auksinį Rolex Day-Date. Kaskart prasidėjus turnyrui, kuriame dalyvavo šis sportininkas, matyti minėtasis laikrodis ant meistro rankos.
Jack Nicklaus nusprendė šį laikrodį paaukoti vaikus su sveikatos sutrikimais remiančiai labdaros organizacijai. Phillips patvirtino, jog visi 100% gautų pinigų įskaitant pirkėjo premium mokestį keliaus labdarai, o tai aukcionų praktikoje itin reta. Numanoma pardavimo suma: 100 000 – 200 000$.

Rolex Marlon Brando „Apocalypse Now” GMT-Master (30 numeriu siūlomas laikrodis)

Neabejotinai svarbiausias aukciono laikrodis, vyšnia ant torto – Marlon Brando Rolex, kurį aktorius nešiojo filmo „Apocalypse Now“ metu. Apie tai išsamiau rašiau tik pasirodžius pirminei informacijai, jog tokio „kalibro“ laikrodis pasirodys aukcione. Kur laikrodis buvo visą šį laiką, kas jį turėjo, kodėl būtent dabar ir kam atiteks pinigai? Viskas atskiroje, dėmesio vertoje istorijoje. Numanoma pardavimo kaina nenurodoma, tačiau neabejoju, jog tai bus bent keli milijonai. Laikrodžio istorija – šioje nuorodoje.

Patek Philippe Ref. 1518 “Pink on Pink” (64 numeriu siūlomas laikrodis)

Svarbiausi-laikrodžiai-Phillips

Svarbiausi laikrodžiai XXa.: Patek Philippe Ref. 1518 (šaltinis: Revolution)


Trumpai: Patek Philippe ref. 1518 yra vienas svarbiausių XX amžiaus laikrodžių. Pirmasis istorijoje amžinojo kalendoriaus (perpetual calendar) komplikaciją turintis laikrodis, gamintas ne limituota serija. Šiuo neįtikėtino grožio modeliu Patek Philippe įsitvirtino haute horlogerie viršūnėje.

Ref. 1518 yra ne tik itin svarbus, bet ir itin retas modelis. Tik 281 vienetas buvo pagamintas, kurių didžioji dauguma geltono aukso. Raudono aukso (šis modelis) pagaminta žymiai mažiau, rečiausi – iš plieno gaminti modeliai – tokių tik 4 vienetai (vieną tokį 2016 metais nupirko už 11 mln. JAV dolerių).

Iki šio aukciono manyta, kad yra tik 12 „pink on pink“ modelių, tačiau šis, 13, sulauks didelio kolekcionierių susidomėjimo. Numanoma pardavimo suma: 1 200 000 – 2 400 000$.

Urwerk UR-105 RDJ “Avengers: Endgame” (75 numeriu siūlomas laikrodis)

Svarbiausi-laikrodžiai-Kieklaiko

Uhrwerk-laikrodis-Kieklaiko

Urwerk UR-105 RDJ (šaltinis: Revolution)


Turėjom pirmuosius amerikiečių bandymus kosmose su John Glenn’u, geriausią pasaulyje golfo žaidėją, turbūt geriausią aktorių kino istorijoje bei vieną svarbiausių XXa. laikrodžių. Paskutinysis mano pasirinkimas apjungia kelias ankstesnes kategorijas: Urwerk-105 specialus laikrodis, specialiai pagamintas aktoriui Robert Downey Jr., kuris šį laikrodį nešiojo paskutinio filmo „Avengers: Endgame“ metu.

Downey Jr. yra ilgametis nepriklausomų laikrodininkų fanas bei remėjas. Pagamintas Felix Baumgartner’io ir Martin Frei, laikrodis turi „RDJ“ inicialus ant galinio dangtelio ir „ENDGAME“ ant priekinio. Galbūt šis laikrodis nebus kiekvieno skoniui, tačiau neabejoju, jog atsiras pakankamai Urwerk ir RDJ, Iron Man’o ar Avengers filmų sagos fanų. Pinigai, gauti už laikrodį bus paaukoti aktoriaus labdaros organizacijai. Numanoma pardavimo suma: 30 000 – 60 000$.

Urwerk-Kieklaiko

Urwerk UR-105 RDJ (šaltinis: Revolution)


Visi siūlomi laikrodžiai gali būti rasti čia.

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.