Stephen Hawking ir Omega

STEPHEN HAWKING (1942-2018)

Šiandien ryte mirė Stephen Hawking'as - žmogus, apie kurio darbą ir indėlį į mokslo progresą pasakoti tikrai nereikia.

Kaip bebūtų keista, Stephen'as yra susijęs su laikrodžiais. 2004 metų filme jį vaidinęs Benedict Cumberbatch nešiojo auksinį Omer laikrodį, tačiau paskutiniais savo gyvenimo metais Hawking'as dirbo su Omega.

Kiekvienais metais nuo 2011 Norvegijoje vyksta Starmus festivalis, skirtas žmonėms, skatinantiems mokslo populiarinimą per muziką, meną, populiarias TV laidas ir tt. Pagrindinis šio festivalio prizas - Stephen Hawking medal for science communication. Kasmet laimėtojus išrenka pats Stephen Hawking'as. Taip pat šį festivalį remia ir Omega. 2017 metų ceremonijoje, apdovanoti buvo dainininkas Jean-Michel Jarre, populiaraus serialo The Big Bang Theory komanda bei astrofizikas, autorius Neil deGrasse Tyson.

Jie gavo 18k aukso Omega Speedmaster Moonwatch Professional chronografus su 1861 kalibro mechanizmu, kuris yra identiškas į kosmosą keliaujantiems laikrodžiams. Ant kitos pusės (mechanizmo dangtelio) yra išraižytas medalio atvaizdas su užrašu: “Winner of The Stephen Hawking Medal for Science Communication”.

Tokių laikrodžių nenusipirksi, tai - riboto leidimo serija šiems apdovanojimams. Būti išrinktam pačio profesoriaus Hawking'o ir gauti apdovanojimą bei tokį vienetinį laikrodį taip pat svarbu kaip
gauti specialius Rolex'us laimėjus Le Mans lenktynes.

Kaip žmogui, kuriam prognozuota nesulaukti 30 metų amžiaus, Sthephen'as nuveikė tikrai nemažai. "Life would be tragic if it weren't funny",- sakė profesorius. Geriau pagalvojus, greičiausiai jis buvo teisus.

omega-hawking

18k aukso Omega Speedmaster Moonwatch Professional (Šaltinis: Bobswatches)

omega-hawking

18k aukso Omega Speedmaster Moonwatch Professional (Šaltinis: Bobswatches)

omega-hawking

18k aukso Omega Speedmaster Moonwatch Professional (Šaltinis: Bobswatches)

omega-hawking

Neil deGrasse Tyson su apdovanojimu. (Šaltinis: Bobswatches)

Viršutinė nuotrauka - Stephen Hawking (1942-2018). (Šaltinis: Wired)

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *