Specialus Seiko modelis Queen gitaristui

Seiko ir legendinės roko grupės Queen gitaristo sukurtas specialus Seiko modelis – Seiko 5 Sports Brian May.

Kontekstas

Seiko 5 serija visad buvo vienas iš pirmųjų laiptelių į laikrodžių pasaulį. Kasdienai tinkantis, kariuomenės laikrodžių dizaino elementų turintis modelis su in-house automatiniu mechanizmu ir 100 eurų kaina – sunku pasirinkti pirmą geresnį laikrodį. 2019 metais kompanija atnaujino dizaino liniją ir pristatė Seiko 5 Sports kolekciją: sportiškesni, nardymui pritaikytų įrankių estetikos turintys laikrodžiai neprarado gerųjų Seiko 5 savybių. Šiemet japonų manufaktūra ir grupės Queen gitaristas Brian May sukirto rankomis ir pristatė specialaus leidimo laikrodį, įkvėptą atlikėjo gitaros. „Red Special“ – gitara, kuria Brian grojo 5 dešimtmečius.

Brian May – ištikimas Seiko fanas (Šaltinis: Monochrome)


Ištikimas gerbėjas

Tai nėra iš niekur atsiradusi kolaboracija, kur gamintojas įžymybei pasiūlo krūvą pinigų ir bendradariavimas atrodo nenatūralus. Brian – Seiko fanas nuo 1970-tųjų. Keliaudamas su Queen po Japoniją, gitaristas nusipirko Seiko nardymui skirtą laikrodį ir nuo tada jo nenusiima nuo rankos.

Queen-laikrodis

Naujasis riboto leidimo Brian May ir Seiko darbas (Šaltinis: Monochrome)


Naujasis Brian May Seiko modelis (ref. SRPE83K1) korpuso dydžiu bei medžiagomis nesiskiria nuo standartinių Seiko 5 Sports linijos laikrodžių – 42.5 mm diamtero plieninis korpusas – modernaus dydžio, reikalaujantis didesnio riešo (palyginimui pirmieji Seiko 5 buvo 37 mm diametro).

Seiko-modelis-Queen-laikrodis

Brian May su savo gitara „Red Special“ (Šaltinis: Monochrome)


„Red Special“

Kuo šis specialus laikrodis ypatingas? Neabejotinai – ciferblatu. Ciferblato dizainas atkartoja gitaros kontūrą. Dar būdamas paaugliu (apie 1960 m.) Brian savo rankomis bei paprasčiausiais įrankiais sukonstravo „Red Special“  padedamas tėčio namų garaže. Gitaros korpusas, padarytas iš medžio plokštės ir padengtas raudonmedžio fanera, kurią Brian nupoliravo savomis rankomis. Būtent raudona ir juoda spalvos figūruoja Seiko laikrodyje. Gitaros formos raudoname fone galima įžiūrėti netgi medienos tekstūrą. Įdomu tai, kad gitaros grifas (kaklelis) pagamintas iš medžio, buvusio 100 metų senumo židinyje. Grįžtant prie ciferblato – vidinis minutėms sekti skirtas žiedas taip pat raudonas, o tekstas „Red Special“ išraižytas šalia tradicinio „Automatic“. Išorinis sukamasis žiedas (bezel), kaip ir priklauso nardymui skirtiems laikrodžiams, turi 60 minučių skalę, o korpusas vandeniui atsparus iki 100 metrų.

Seiko-modelis-Queen-laikrodis

Kitoje Seiko pusėje – Brian parašas (Šaltinis: Monochrome)


Kitoje laikrodžio pusėje už permatomo dangtelio matyti automatinis, in-house 4R36 mechanizmas. Tai – patikimas „darbinis arkliukas“ be didesnių dekoracijų ar papuošimų, tačiau gelsvas legendinės grupės gitaristo parašas – pakankama dekoracija. Apyrankė – juodo nailono, NATO stiliaus. Laikrodžio dėžutė – taip pat įdomi viso komplekto dalis – lyg sumažinta gitaros dėklo kopija. Dėžutėje bus speciali šešių pensų moneta, kurią Brian naudojo grodamas gitara vietoje mediatoriaus.

Queen-laikrodis

Laikrodžio dėžutė – sumažinta gitaros dėžės versija (Šaltinis: Monochrome)


„Aš esu sužavėtas matydamas šį laikrodį, išvydusį dienos šviesą ir pagerbtas, nes mano ir mano tėčio darbas prieš daugelį metų įkvėpė šį bendradarbiavimą. Aš myliu mano Seiko, jis puikiai tarnavo daugelį metų. Naująjį Seiko nešiosiu su pasididžiavimu“,- sakė Brian May

Manau, kad tai yra puikus roko grupės ir Brian, kaip nuostabaus gitaristo, įvertinimas. Vienas svarbiausių gamintojų laikrodžių pasaulyje, puiki kaina ir sąsaja su vėl ant bangos esančiais „Queen“. Norėčiau pamatyti, kaip ši raudonos ir juodos kombinacija atrodys ant rankos – teks palaukti pirmųjų nuotraukų iš parduotuvių. Specialus leidimas bus limituotas iki 9000 vienetų, kainuos 560 eurų ir pasirodys 2020 metų kovą. Daugiau informacijos Seiko puslapyje.

 

Seiko-modelis

Naujasis Seiko 5 Sports Brian May Special Edition (Šaltinis: Monochrome)


Informacija

 • Modelis: Seiko 5 Sports Brian May Special Edition
  (ref. SRPE83K1)
 • Diametras: 42.5 mm
 • Aukštis: 13.4 mm
 • Ciferblatas: Juodas, raudonas su medžio tekstūros imitacija
 • Funkcijos: valandos, minutės, sekundės, diena ir data
 • Korpuso medžiagos: plienas
 • Mechanizmas: automatinis Seiko in-house 4R36 mechanizmas
 • Energijos veikimo rezervas: 41 h
 • Atsparumas vandeniui: 100 metrų
 • Apyrankė: juoda NATO
 • Kaina: 560 dolerių
 • Limituota serija: 9000 vienetų

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.