Solarbeat Tank Must – pirmasis Saulės energija įkraunamas Cartier

Šių metų virtuali Watches and Wonders paroda atnešė įvairių naujienų, tačiau niekas nesitikėjo Saulės energija varomo klasikinio Cartier laikrodžio. Naujasis modelis – ne tik pirmasis toks Tank kolekcijoje, bet ir visoje Cartier istorijoje.

Saulės-šviesa-pakraunamas-laikrodis

Pirmasis kompanijos Saulės šviesa pakraunamas laikrodis – Cartier Tank Must Solarbeat (Šaltinis: Hodinkee)


Pirmas įspūdis

Netikėtai pristatytas modelis siūlomas dviejų dydžių plieniniu korpusu: 33 mm x 25.5 mm bei 29.5 mm x 22 mm. Kompanija teigia, kad vidutiniškai laikrodis veiks apie 16 metų, po jų teks siųsti į servisą.

Šis modelis turėjo būti ne tik elegantiškas aksesuaras, bet ir patogus, kasdieniškas bei minimalų poveikį aplinkai darantis objektas. Turint tai omeny, visos apyrankės, skirtos šiam Tank modeliui, yra iš ne gyvūninės odos, o  iš Šveicarijos, Italijos bei Vokietijos maisto industrijos obuolių likučių.

Cartier-tank-naujas-laikrodis


Šviesa į mechanizmo fotovoltinę krovimo sistemą patenka per ciferblatą, didžiąja dalimi – per skaitmenis.

Nuomonė

Pasikartosiu – Saulės energija maitinamo Cartier niekas nesitikėjo. Tačiau tai neturėtų būti siurprizas – kompanija daugelį metų gamina laikrodžius su kvarciniais mechanizmais. Šie mechanizmai – itin aukštos kokybės ir nemaža dalis pirkėjų renkasi juos vietoje mechaninių. Tik laiko (arba noro) klausimas buvo kada gi bus sukurtas šviesa pakraunamas modelis?

Cartier kūrybos direktorė Marie-Laure Cérède teigė, kad tokios technologijos įdiegimas neapsiėjo be savų užduočių. Modernūs Saulės energijos pagalba veikiantys mechanizmai yra itin efektyvūs. Nueitas ilgas kelias nuo pirmojo tokio laikrodžio, pasirodžiusio dar 1972 m.

Kadangi visa šviesa, reikalinga pakrauti mechanizmą, turėjo patekti per romėniškus skaitmenis ciferblate, visas jų plotas privalėjo užtikrinti mechanizmo veikimą. Tai – įdomus uždavinys ne tik iš techninės, bet ir dizaino pusės – ypač tokiam ikoniniam modeliui kaip Cartier Tank.

Cartier-laikrodis-vyriškas


Šis laikrodis – tinkamas tolimesnis žingsnis visai Must de Cartier linijai, sukurtai 1970-taisiais. Cartier buvo viena pirmųjų kompanijų, kalbėjusių apie prabangą XIX bei XX amžiaus pradžioje. Įdomu, jog Cartier niekada savęs nevadino laikrodininkais, o juvelyrais, kuriančiais laikrodžius. Juk per paskutinį šimtmetį vieni originaliausių bei įsimintiniausių horologijos kūrinių pasirodė būtent iš čia. Solarbeat Tank Must yra ne tik praktiškiausias bei vienas prieinamiausių linijos modelių, o ir tikra galimybė prisiliesti prie laikrodininkystės istorijos.


Informacija

  • Cartier Tank Must SolarBeat
  • Dydis: 33 mm x 25.5 mm bei 29.5 mm x 22 mm
  • Funkcijos: valandos, minutės
  • Korpuso medžiagos: plienas, sintetinio špinelio karūnelė
  • Mechanizmas: Cartier kvarcinis SolarBeat mechanizmas
  • Energijos veikimo rezervas: pakraunamas Saulės šviesa, pirmasis taisymas po 16 metų naudojimo.
  • Apyrankė: Ne gyvūninės kilmės oda
  • Kaina: mažesnysis – 2,480 JAV dol., didesnis – 2,610 JAV dol.

Daugiau informacijos rasite Cartier puslapyje

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.