Seiko laikrodis ir ikoninė Steve Jobs nuotrauka

Vasario 24 diena – „Apple“ įkūrėjo Steve Jobs gimtadienis. Šiais metais jam būtų sukakę 65 metai. Ta proga istorija apie ikoninę nuotrauką, kurios centre –  Seiko laikrodis, tapęs itin populiariu augant Steve’o kultui.

Fotografija

Viena iš žinomiausių Steve Jobs fotografijų daryta 1984 metais jo namuose Woodside, Kalifornijoje. Fotografijų autorius – Norman Seeff. Nuotraukoje, kurią matote kiek žemiau, Steve sėdi ant grindų su pirmuoju Apple Macintosh kompiuteriu ant kelių. Ant jo riešo – mažas, paprastas Seiko laikrodis iš Chariot serijos. Tikrasis Jobs’o laikrodis 2016 metais parduotas už 42 500 JAV dolerių. 2017-taisiais Seiko nusprendė atkurti ir pagaminti šių laikrodžių riboto leidimo seriją, skirtą Japonijos rinkai. Jiems padėjo Nano Universe dizaino komanda.

Seiko-laikrodis-apple

Ikoninė Steve Jobs nuotrauka (Šaltinis: Hodinkee)


Seef papasakojo, kaip vyko ši fotosesija: „Mes tiesiog sėdėjom jo svetainėje, kalbėjom apie kūrybą ir kasdienius dalykus. Staiga jis pašoko, išbėgo iš kambario, o sugrįžęs atsisėdo į tą pozą, kurią matote nuotraukoje. Ši sėdėjimo kombinacija su Macintosh kompiuteriu buvo natūrali, pavyko nufotografuoti iš pirmo karto. Kiek vėliau mes padarėme dar kelias nuotraukas, kuriuose Steve daro jogą. Tiesiog du vaikinai, leidžiantys laiką kartu ir besidžiaugiantys vienas kito kompanija. Niekad nemaniau, kad tai gali tapti žurnalo viršelio nuotrauka.“

Seiko laikrodis

Seiko-laikrodis-apple

Originalus Steve Jobs Seiko Chariot serijos laikrodis, parduotas aukcione 2016 metais (Šaltinis: Hodinkee)


Jobs’o laikrodis – paprastas, net tiesmukas, puikiai skaitomas kvarcinis Seiko. Minimali forma, kuri seka paskui funkciją – rodyti laiką. 2017 metais išleista originalaus laikrodžio versija buvo pristatyta dviejų korpuso dydžių pavidalu – 33mm (kaip ir originalas) bei 37.5 mm. Taip pat – juodo arba balto ciferblato pavidalu. Korpuso bei galinio mechanizmo dangtelio medžiaga – plienas, o viduje – trijų rodyklių kvarcinis mechanizmas su +/- 15 sek. per mėnesį tikslumu. Apyrankė – juodos odos.

Steve-Jobs-laikrodžiai

Naujieji Seiko ir Nano laikrodžiai su juodu arba baltu ciferblatu bei 37.5 mm korpusu (Šaltinis: Hodinkee)


Balto ciferblato versija prekybos paskelbimo metu buvo ribotos serijos – pasiūlyti 1982 laikrodžiai. Juodo ciferblato pavidalu – 300. Abiem atvejais kaina siekė 180 JAV dolerių, tačiau nusipirkti pačius laikrodžius buvo galima tik Japonijoje.

Pokalbis su Johny Ive

Turbūt populiariausio pasaulyje apie laikrodžius kalbančio puslapio „Hodinkee“ įkūrėjas  Ben Clymer prieš kelis metus kalbino „Apple“ vyriausiąjį dizainerį Jonahtan Ive. Pilną interviu galite rasti čia. Žinoma, buvo paminėta ir šios ikoninės nuotraukos bei Steve’o laikrodžio tema. Ive, kaip ir kiti kompanijos dizaineriai, domėjosi mechaniniais laikrodžiais, tačiau paklaustas apie „Apple“ ir laikrodžių kultūrą, užsiminė, kad su Jobs’u apie laikrodžius kalbėta išvis nebuvo. Nei kaip apie hobį, nei apie planus sukurti ir pagaminti produktą (tarkim „Apple Watch“). Johny taip pat nepamena, kad Steve’as kasdien būtų ką nors ant rankos turėjęs – laikrodžių kompanijos įkūrėjas nenešiojo.

steve-jobs-laikrodziai

Steve ir jo Seiko ref. 6431-6030 (Šaltinis: Hodinkee)


Manau, galima teigti, kad šis Seiko, buvo vienetinis arba retas atvejis, kai „Apple“ vadovas turėjo ką nors ant riešo. Diskusijos apie laikrodžio sukūrimą kompanijos viduje prasidėjo 2012 metų pradžioje, praėjus keliems mėnesiams po Steve Jobs’o mirties. Niekad nesužinosime, ar toks laikrodis kaip „Apple Watch“ būtų išvydęs dienos šviesą vadovaujant Jobs’ui, tačiau tai – itin sėkmingas produktas, kurio nuo 2017-tųjų kompanija kasmet parduoda daugiau, nei visa Šveicarijos laikrodžių industrija kartu sudėjus.

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.