Žinomiausio pasaulio prabangių laikrodžio gamintojo Rolex gamyklos uždaromos dėl koronaviruso pandemijos.
Kontekstas
Karantino savaitės pradžia Lietuvoje sutapo su svarbiomis laikrodžių industrijai žiniomis iš Ženevos. Rolex stabdo veiklą ir uždaro gamyklas Ženevoje, Bjene ir Krisjė miestuose nuo kovo 17-tosios. Karantino trukmė – 10 dienų iki kovo 27-tosios. Rolex vadovas Jean-Frederic Dufour darbuotojams atskleidė kompanijos planus laiške. Priežastis -aiški – daugelis įvairių verslo sektorių visame pasaulyje užsidaro ir ragina darbuotojus dirbti iš namų.
Koronaviruso plitimas tęsiasi įvairiuose pasaulio regionuose ir dabar labiausiai kenčia Europa. Antradienį Šveicarijos laikraštis Neue Zuercher Zeitung rašė: „Vyriausybė pirmadienį nusprendė dar labiau sugriežtinti visuomenės apsaugos priemones dėl vis labiau įsibėgėjančio koronaviruso. Visos parduotuvės, restoranai, pramogos ir poilsio įstaigos uždaromos iki 2020 m. balandžio 19 dienos“. Pagal oficialią statistiką, kovo 17 dieną užsikrėtusiųjų Šveicarijoje yra 2742, mirusių – 27. Per parą naujų atvejų patvirtinta beveik 400. Kelios Šveicarijos žemės, įskaitant ir Ženevą, pirmadienį paskelbė nepaprastąją padėtį.
Žemiau – Rolex vadovo laiškas įmonės darbuotojams:
Ponai ir Ponios,
Brangūs Kolegos,
Praeitą savaitę užsiminiau, kad mes susiduriame su itin rimta situacija. Norėdami jus, jūsų šeimas ir mylimuosius apsaugoti, bet kartu ir sumažinti koronaviruso sklidimą, nusprėndėme uždaryti savo gamybos padalinius Ženevoje, Bjene ir Krisjė nuo kovo 17 dienos 17h iki penktadienio, kovo 27 dienos, 2020 m. Žinoma, ši data gali nusikelti dėl pandemijos išplitimo.
Tam tikros operacijos negali būti nutrauktos, jūsų vadovai suteiks detalesnę informaciją.
Nuo dabar prašome laikytis saviizoliacijos, kurios veiksmus nurodė Šveicarijos bei Prancūzijos valstybės.
Aš esu įsitikinęs, kad tai tik sunkus laikotarpis ir jei mes kartu tikslingai veiksime išvien, situacija bus stabilizuota ir galėsime saugiai grįžti į darbus kaip įmanoma greičiau.
Dėkoju už instrukcijų laikymąsi ir pagalbą tvarkingai uždarant patalpas.
Sėkmės artimiausiomis dienomis ir būkite saugūs!
Pagarbiai,
Jean-Frederic Dufour
Ženeva, kovo 16, 2020
—
Šaltinis: Hodinkee
Poveikis gamintojui
Kol kas žinome, kad viskas sustoja 10 dienų. Tikslių skaičių kompanija neskelbia, tačiau manoma, kad per metus pagaminama apie 800 tūkst. – 1 mln. laikrodžių. Pasitelkus matematiką, per šią pertrauką Rolex gamyklos praras apie bent 22 tūkst. laikrodžių. Mažoms manufaktūroms tokie skaičiai gali reikšti bankrotą, tačiau Rolex – toli gražu. Mačiau komentarų, kad dabar nereikia parduoti turimų Rolex’ų, nes kainos dėl šios sumaišties ir pasiūlos sumažėjimo kils. Neverta pamiršti ir kitos pusės – pasauliui artėjant link globalinės recesijos žmonės panikuoja, pirmiausia atsikrato prabangos prekių. Gali būti, kad naudotų laikrodžių rinką „užpils“ Rolex’ais, pasiūla kils, o tai reikš kainų kritimą. Aišku tik viena – laukia įdomūs metai.
Apie laikrodžių industriją bei pamąstymus dėl ateities rašiau čia.
Parašykite atsiliepimą