Raketa laikrodis su Malevičiaus paveikslu ciferblate

Pasikvietę marketingo specialistų iš Šveicarijos laikrodžių industrijos, rusų gamintojas Raketa pastaraisiais metais pristatė kelis senų dizainų atnaujinimus. Naujausias Raketa laikrodis primena mums apie vieną garsiausių XX a. tapytojų su modeliu Big Zero Malevich.

Big Zero Malevich sugrąžina vieną žinomiausių tapytojo darbų iš mineralinio akmens s ukuriant geometrinę mozaiką ciferblate. Laikrodžių gamintojo partneriu tapo valstybinė Tretjakovo galerija – kartu sukurtas 300 vienetų ribotas leidimas. Dalis gautų pajamų bus skirta muziejaus veiklai.

Pirmas įspūdis

Meno interpretavimas ir perkėlimas ant ciferblatų retai būna sėkmingas projektas (puikūs to pavyzdžiai čia ir čia), ypač omenyje turint mažą kainą, tačiau Big Zero Malevich atrodo tikrai solidžiai. Ne tik išlaikytas estetinis balansas, bet ir medžiagų išskirtinumas: ciferblatas ne atspaustas, o pagamintas iš skirtingų mineralinių akmenų. Taip sudaroma mozaika, primenanti Kazimiro Malevičiaus Juodą kvadratą.

raketa-rusiškas-laikrodis

Raketa laikrodis su ciferblatu bei jo sudėtinėmis dalimis (Šaltinis: WatchesbySjx)


Anot gamintojo, juodos rodyklės buvo pailgintos tam, kad bent kiek matytųsi už juodo kvadrato fono. Kitaip būtų itin sunku suprasti laiką. Dar viena silpnesnė bendro paketo vieta – korpusas ir mechanizmas. Galbūt gamintojas koncentravosi į ciferblatą ir į šiuos du departamentus dėmesio per daug nekreipė.

Mozaika

Laikrodžių kompanija nuo įkūrimo priklausė Peterhofo laikrodžių gamyklai, kurios šaknys siekia XVIII a. carinę Rusiją. Šiandien Raketa priklauso anglų ir prancūzų investuotojams, kurie pasamdė buvusį Jaquet Droz vadovą Manuel Emch konsultanto paslaugoms. Mauel Emch – ne tik industrijos veteranas, bet ir meno kolekcionierius, susijęs su Tretjakovo galerija.

raketa-laikrodziai

Ciferblatas iš arčiau (Šaltinis: WatchesbySjx)


Maskvoje esanti Tretjakovo galerija yra svarbiausias rusiško meno muziejus šalyje. Tarp rusų menininkų, Kazimiras Malevičius (1879-1935) tapo vienu žinomiausių ir plačiausiai pamėgtų tapytojų. Jo abstraktūs darbai sėkmingi ir iš komercinės pusės: Suprematistinė kompozicija 2018 metais parduota už 85.8 mln. JAV dolerių. Žinomiausias tapytojo darbas – juodas kvadratas kabo Tretjakovo galerijoje. Big Zero Malevich ciferblatas atkuria šį paveikslą trijų akmenų pagalba: juodo nefrito, balto nefrito ir diopsido.

raketa-laikrodziai-rusiski

Ciferblatas iš arčiau (Šaltinis: WatchesbySjx)


laikrodziai-medziagos-kieklaiko

Trys skirtingi akmenys iš kurių gamintas cifeblatas riboto leidimo Raketai (Šaltinis: WatchesbySjx)


Ciferblatą palikus kiek nuošaliau, Big Zero Malevich yra gan paprastas laikrodis. 38.8 mm diametro korpusas su Raketa mechanizmu kal. 2615. Nors sovietinis  automatinis mechanizmas šiek tiek puoštas, tačiau tai nepagerina jo veikimo – mechanizmas veikia 18 tūkst. vibracijų per valandą, nors šiandien rinkos standartas – 28,800 v.p.h. Galbūt mechanizmo pasirinkimą lemia bendra kaina (1208€), tačiau tuomet geriau šį paslėpti po plieniniu dangteliu. Taip būtų galima pateisinti paprastą mechanizmą ir korpusą bei visą dėmesį sutelkti tik į išsiskiriantį ciferblatą. Dabar atrodo, kad šio laikrodžio žinutė galėjo būti iškomunikuota kiek geriau.

raketa-laikrodis-mechanizmas

rusiškas-laikrodis-mechanizmas

Laikrodžio mechanizmas po permatomu dangeliu (Šaltinis: WatchesbySjx)


Informacija

 • Modelis: Raketa Big Zero Malevich
 • Diametras: 38.8 mm
 • Ciferblatas: Malevičiaus paveikslo atkurta mozaika iš juodo nefrito, balto nefrito ir diopsido.
 • Funkcijos: valandos, minutės.
 • Korpuso medžiagos: plienas
 • Mechanizmas: automatiniskal. 2615 mechanizmas
 • Energijos veikimo rezervas: 40 h
 • Atsparumas vandeniui: 100 metrų
 • Apyrankė: odinė
 • Kaina: 1208€
 • Ribotas leidimas: 300 vienetų

1 Reply įjungti Raketa laikrodis su Malevičiaus paveikslu ciferblate

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.