Ploniausias pasaulyje mechaninis laikrodis: Piaget Altiplano Ultimate Concept

Piaget pirmą kartą pristatė Altiplano Ultimate Concept dar 2018 metais norėdami patikrinti laikrodžio ribas. Jas įkūnijo ploniausias pasaulyje mechaninis laikrodis, kurio bendras aukštis tebuvo 2 mm. Tačiau viena yra pristatyti konceptą, visai kas kita – rinkai parduodamą laikrodį. Šių metų Watches & Wonders parodoje Altiplano Ultimate Concept pasirodė kaip pilnai pagal pirkėjo pageidavimus pritaikomas laikrodis – išlikę 2 mm bei įspūdinga kaina.

Piaget nėra svetimas žaidėjas ultra plonų laikrodžių pasaulyje – pirmą kartą debiutavo su ploniausiu savo mechanizmu 9P dar 1957 metais. 2013 – pelnė ploniausio mechaninio laikrodžio titulą, pristatę 3.65 mm aukščio Altiplano 900P modelį. Bėgant laikui kompanija toliau dirbo ir tobulino 900P mechanizmą, tačiau šių metų modeliui sukurti buvo užregistruoti net 5 papildomi patentai.

Ploniausias-pasaulyje-laikrodis

Piaget Altiplano Ultimate Concept (Šaltinis: WatchesbySjx)


Kobalto lydinys

Laikrodžio korpusas ir pagrindinė plokštė šiame laikrodyje sujungti ir pagaminti iš metalo gabalo. Kadangi modelis – itin plonas – kyla rizika jį pažeisti per stipriai sulenkiant ant riešo. Tam pasitelktas kobalto lydinys – auksas būtų per minkštas. Kaip ir 2013 metų 900P modelyje, taip ir šiame, korpuso ir pagrindinės plokštės sujungimas leidžia pašalinti papildomą detalių sluoksnį bei išlaikyti rekordinį plonumą

Nepaisant šio sujungimo, korpusas ir plokštė vizualiai kontrastuoja skirtingomis šlifavimo technikomis. Kobalto lydinys išorėje poliruotas, išlaikęs natūralią spalvą, o aplink mechanizmą vidinėje dalyje nuspręsta naudoti į šerkšną panašią tekstūrinę juodą dangą.

piaget-laikrodis

Ploniausias pasaulyje mechaninis laikrodis (Šaltinis: WatchesbySjx)


Sumani konstrukcija

Pati laikrodžio funkcija – rodyti laiką – sumažinta iki mažo vidinio ciferblato ties 12 valanda – kompaktiškas išdėstymas leidžia mechanizmą paskleisti horizontaliai vietoje vertikalios konstrukcijos. Ciferblatas apsuptas karkaso, kuris taip pat laiko krumpliaračius bei likusį mechanizmą. Mechanizme nėra labiausiai laikrodžio aukštį lemiančios detalės – balanso tilto (balance bridge) – šioje konstrukcijoje balanso ratas yra „pakabintas“. Įdubęs pagrindinėje ploktėje ir iš apatinės dalies prilaikomas guolių balansas gali kyboti. Dėl šio specifinio sprendimo kinta ir dalis kitų tradicinių mechanizmo jungčių.

Natūralu, kad visos detalės gamintos kaip įmanoma plonesnės. Safyrinis stikliukas yra tik 0.2 mm storio – maždaug 5 kartus plonesnis nei tradiciniame laikrodyje. Mechanizmo krumpliaračiai suploninti dvigubai – iki 0.12 mm. Net aligatoriaus oda gaminta itin plona bei susiūta kevlaro siūlėmis.

ploniausias-laikrodis-pasaulyje

Piaget Altiplano Ultimate Concept mechanizmo dalis (Šaltinis: WatchesbySjx)


Suasmeninimas

Šis laikrodis bus gaminamas ne tik serijine gamyba, bet ir pagal kiekvieno kliento norus. Pirkėjai galės ne tik girtis tuo, kad ant jų rankos yra ploniausias pasaulyje mechaninis laikrodis, bet prieš gamybą pasirinkti spalvas, korpuso užbaigimo technikas, net rodyklių bei apyrankės išvaizdą. Piaget teigia, kad galimos net 10 000 skirtingų variacijų.

ploniausias-laikrodis-pasaulyje

Laikrodžio konstrukcija (Šaltinis: Hodinkee)


Šis laikrodis – neabejotinai genialus techninis sprendimas, šiuo metu nei estetiškai, nei mechaniškai neturintis sau lygių. Bus itin sunku sumušti šį rekordą ir nukarūnuoti Piaget. Tiesiog bravo!

ploniausias-laikrodis

Piaget Altiplano Ultimate Concept (Šaltinis: Hodinkee)


Informacija

  • Modelis: Altiplano Ultimate Concept (Ref. G0A45500)
  • Diametras: 41 x 2 mm
  • Funkcijos: valandos, minutės
  • Ciferblatas: priklausoma nuo kliento
  • Korpuso medžiagos: kobalto lydinys
  • Mechanizmas: mechaninis 900P-UC, galios rezervas – 40h.
  • Apyrankė: aligatoriaus odos
  • Kaina: priklauso nuo komplektacijos, prasideda nuo 400 tūkst. JAV dolerių
  • Limituota serija: ne

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.