Patek Philippe World Time – prabangiausias laikrodis kelionėms

Klasikinis Patek Philippe World Time įgauna naują charakterį.

Pristatymas

Patek Philippe yra puikiai žinomi dėl daugelio dalykų – itin sudėtingų komplikacijų, skambių minute repeater’ių (komplikacija, kai laikrodis gali ‘suskambinti’, koks dabar laikas), Nautilus modelio. Patek Philippe World Time modeliai taip pat yra tarp jų (komplikacija, kai laikas vienu metu rodomas visose 12 laiko juostų). Galima sakyti, jog tokie laikrodžiai yra savotiška svajonė. Cloisonne emalio ciferblatai, wolrd time funkcija, senojo pasaulio pojūtis padaro šiuos laikrodžius ypatingais. Patek gamina World Timer’ius nuo 1940-tųjų, o paskutinioji nauja versija pristatyta New York’e 2017.

Šiemet kompanija pristato visiškai naują versiją – ref. 5231J, kuri turi naują korpusą ir charakterį. Paskutinioji laikrodžio versija ref. 5131 kol kas liks produkcijoje, tačiau tik su odine apyranke (su metaline apyranke gamyba nutraukiama). Naujoji versija (5231J) turės geltono aukso korpusą, didesnį ir plokštesnį žiedą (bezel) ir briaunuotas auseles (lugs). Diametras – 38.5 mm, aukštis – 10.23 mm. Ciferblatas pagamintas iš cloisonne emalio ir vaizduoja Europą, Afriką, Amerikas ir keturis taškus, žyminčius paros ketvirčius.

Patek-Philippe-world-time-02

Naujasis Patek Philippe World Time ref. 5231J (Šaltinis: Hodinkee)


Nuomonė

Jei nesate matę World Timer komplikacijos, galiu užtikrinti – niekas jų nekuria taip kaip Patek Philippe. Ankstyvieji modeliai yra vieni labiausiai mėgstamų ir visad smagu matyti, kai kuris nors atsiranda aukcionuose. Paskutinysis modelis (ref. 5131) buvo 39.5 mm diamtero, turėjo daug plonesnį žiedą aplink ciferblatą (bezel) ir manufaktūros pavadinimas ‘Patek Philippe’ buvo išraižytas ant korpuso ties 12 valanda.  Tiesą sakant tai nebuvo graži detalė ir džiugu, jog manufaktūra pavadinimą perkėlė ant ciferblato. Naujojo modelio korpusas ganėtinai panašus į ref.  2523, kuris pasirodė 1953 metais. Korpusas taip pat buvo įspūdingas ir turėjo briaunuotas auseles (lugs). Smagu matyti, jog Patek su naujuoju 5231J atsigręžia į geriausius savo praeities dizainus ir pritaiko juos šiandieniniam vartotojui. Kaina – 65 tūkst Šveicarijos frankų, kas PP linijoje yra ganėtinai mažai. Palyginimui, praeitas Patek Philippe World Timer modelis ref. 5131P kainuoja 115 tūkst.

Patek-Philippe-Kieklaiko

Naujasis Patek Philippe World Time ref. 5231J (Šaltinis: Hodinkee)


Patek-Philippe-Kieklaiko

Informacija

  • Modelis: World Time (ref. 5231J)
  • Diametras: 38.5 mm
  • Aukštis: 10.23 mm
  • Korpuso medžiaga: geltonas auksas
  • Ciferblatas: Cloisonne emalis
  • Apyrankė: krokodilo odos
  • Funkcijos: Valandos, minutės, sekundės, data
  • Mechanizmas: Automatinis  Patek Philippe mechanizmas (kal. 240 HU), 48 h veikimo rezervas. Dažnis – 3Hz (21,600 vibracijų per valandą).
  • Papildomos detalės: Patek Philippe antspaudas ant mechanizmo (Šveicarijos laikrodžių industrijoje reiškiantis ypatingą kokybę)
  • Kaina: 65 tūkst. Šveicarijos frankų

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.