Omega pristato: naujasis Speedmaster Moonwatch kal. 3861

Plačiai diskutuotas ir ilgai lauktas – naujasis Omega Speedmaster Moonwatch pagaliau atvyko. Oficialus modelio pavadinimas – Speedmaster Moonwatch Professional Co-Axial Master Chronometer Chronograph 42 mm. Patobulinta legendinio chronografo versija siūlo patrauklų vintažinio dizaino elementų ir modernios mechanizmo technologijos derinį.

Kontekstas

Naujojo Mėnulio chronografo linija susideda iš 8 variantų. Nuo labiausiai prieinamo plieniniu korpusu iki prabangiausios versijos, pagamintos iš 18k Canopus aukso – Omegos kurto baltojo aukso lydinio.

Omega-Speedmaster-chronografas

Naujieji Speedmaster: Sedna aukso (kairėje) ir Canopus aukso modeliai. (Šaltinis: WatchesbySjx)


Visos versijos dalinasi ne tik bendrais dizaino bruožais, bet ir mechanizmu – kal. 3861, kuris kiek anksčiau buvo pristatytas Silver Snoopy Award Speedmaster modelyje. Nauja ir patobulinta kalibro 1861 versija, kal. 3861 turi visas geriausias modernaus Omegos mechanizmo savybes. Verta paminėti ir tai, kad naujasis kalibras iš dalies atsakingas už didesnę chronografo kainą. Naujasis Moonwatch pabrango maždaug 25% lyginant su praeitos kartos mechanizmo versija.

Naujasis kalibras 3861 (Šaltinis: WatchesbySjx)


Pirmas įspūdis

Naujasis Moonwatch chronografas – patrauklus, tačiau nuspėjamas paketas: dizaino užuominos, paimtos iš senųjų Speedmaster’ių bei pridėtas kal. 3861. Didžiausią įtaką padarė Speedmaster ST 105.012 – kilstelėta centrinė ciferblato dalis (stepped dial) ir „DON“ išorinis žiedas – dizaino sprendimai iš 1960-tųjų, o tai tikrai patiks entuziastams.

Pasikeitimai mechanizme taip pat ryškūs. Kalibras 1861 buvo pagrindinis ir nepakitęs Speedmaster chronografų variklis ištisus dešimtmečius. Kal. 3861 patobulintas tiek iš mechaninės, tiek iš papuošimo (užbaigimo) pusės, tad galime tikėtis geresnio formos ir funkcijos rezultato.

Matomas kilstelėta centrinė ciferblato dalis. (Šaltinis: WatchesbySjx)


Klausimų gali kilti dėl naujojo Omega Speedmaster Moonwatch kainos. Ši vis dar išlieka pasiekiama (prabangių mechaninių laikrodžių pasaulyje). Pigiausias plieninis modelis bus parduodamas (Hesalite stikliuku, dar geriau žinomu akrilo pavadinimu) už 6300 JAV dolerių. Suma – ketvirčiu didesnė nei senojo. Kita vertus auksinių versijų kainos gan šokiruojančios. Baltojo aukso variantas viršija 45 tūkst. JAV dolerių.

auksinis-chronografas-omega

Sedna gold varianto detalės. (Šaltinis: WatchesbySjx)


Jei žiūrėtume iš verslo pusės, didesnė kaina atrodo logiška. Kalbame apie vieną iš dviejų (galbūt trijų) svarbiausių chronografų laikrodžių istorijoje. Omegos akimis Speedmaster buvo per pigus. Šie atnaujinimai pateisina kainos pokytį ir bent kažkiek priartina prie pagrindinio konkurento Ženevoje.

Omega-Speedmaster-chronografai

Plieninį modelį galima rinktis su safyriniu arba Hesalite (akriniliniu) stikliuku bei plienine arba nailono / odine apyranke. (Šaltinis: WatchesbySjx)


Detalės iš praeities

Naujasis Moonwatch paveldėjo daugelį estetinių detalių iš 4 kartos modelio (ST 105.012), kurį dėvėjo Apollo 11 misijos astronautai. Kosmoso eros atributai – taip šį palikimą, esantį tiek laikrodžio išorėje, tiek viduje, vadina Omega. Ciferblatas su mažu laipteliu bei grafinis (o ne tūrinis) kompanijos  logotipas – lengvai pastebimi pakitimai. Akylesni fainai džiaugsis ir „DOT“ išoriniu žiedu. Kas tas „DOT“? Tai – taško padėtis prie skaičiaus 90 žymos. Iki 1970 metų gamintuose modeliuose taškas buvo virš skaičiaus 90 („dot over 90″ arba „DON“). Vėlesniuose modeliuose šis žymėjimas perkeltas ties skaičiaus viduriu.

Omega-Speedmaster-chronografas

Kilstelėta ciferblato centrinė dalis ir grafinis kompanijos logotipas. (Šaltinis: WatchesbySjx)


Astronautų-laikrodis

„DOT“. (Šaltinis: WatchesbySjx)


Apyrankė taip pat neišvengė pasikeitimų. Atkurta pagal vintažinį pavyzdį su retro stiliaus mygtukiniu užsegimu bei įsukamomis jungtimis (links).

Naujoji 15mm pločio apyrankė su elementais iš praeities.(Šaltinis: WatchesbySjx)


Naujasis kalibras

Pirmą kartą panaudotas auksiniame Speedmaster Apollo 11 modelyje, kal. 3861 apjungia visas Omegos technologines inovacijas. Co-Axial pabėgimo dalis, silicio balansinė spyruoklė bei naudojami spalvoti metalai padeda šiam mechanizmui būti atspariam magnetizmui iki 15 tūkst. gausų.

Taip pat kaip ir ankstesnysis kal. 1861, naujasis mechanizmas veikia 21,600 bph (3 Hz) dažniu. Šioje vietoje Omega ištaisė klaidą. Ankstesnės kartos chronografai sekundžių skalę dalindavo į 1/5 sekundės dalį. Naujojo Moonwatch sekundinė skalė suskaidyta į 1/3 sekundės dalis, nes 21,600 bph dažniu veikiančių mechanizmų rodyklės juda 1/6 sekundės žingsniais. Taip rodyklės tiksliau sutampa su žymėjimu ant ciferblato.

Neverta pamiršti ir to, kad kal. 3861 yra sertifikuotas chronometras t.y. perėjęs itin detalius testavimo procesus, norint nustatyti, ar mechanizmas išlaiko tam tikrus griežtus tikslumo parametrus. Šiuos testus atlieka šveicarų METAS institucija.

Omega-chronografo-mechanizmasVisi modeliai išskyrus su akriliniu stikliuku kitoje pusėje matys naująjį mechanizmą. (Šaltinis: WatchesbySjx)


Prabangios versijos

Jei atsibodo plienas ar norisi pasipuikuoti, Omega turi dvi auksines chronografo versijas. Canopus ir Sedna gold – lydiniai, kurti manufaktūros, pirmasis turi sidabro atspalvį, antrasis – rausvo aukso, kuris anot kompanijos, niekada neišbluks. Abi auksinės versijos yra tokio paties dydžio bei dizaino kaip ir plieninis modelis.

omega-laikrodziai

Sedna gold ir Canopus gold (dešinėje) versijos. (Šaltinis: WatchesbySjx)


Turbūt šviežiausias arba geriausiai atrodantis laikrodis šioje serijoje bus pats brangiausias. Profesionaliu jo nepavadinsi, tačiau sidabro atspalvio ciferblato ir matiško korpuso padengimo derinys tikrai ras savo klientą.

Omega-Speedmaster-laikrodis

Balto aukso Omega Speedmaster Moonwatch Professional detalės (Šaltinis: WatchesbySjx)


Informacija

  • Omega Speedmaster Moonwatch Professional Co-Axial Master Chronometer Chronograph 42 mm
    Ref. 310.30.42.50.01.001 (plienas, safyrinis stikliukas, plieninė apyrankė)
    Ref. 310.32.42.50.01.002 (plienas, safyrinis stikliukas, apyrankė)Ref. 310.30.42.50.01.001 (plienas, Hesalite (akrilas), plieninė apyrankė)
    Ref. 310.32.42.50.01.001 (plienas, Hesalite (akrilas), apyrankė)Ref. 310.60.42.50.02.001 (Canopus gold, auksinė apyrankė)
    Ref. 310.63.42.50.02.001 (Canopus gold, apyrankė)Ref. 310.60.42.50.01.001 (Sedna gold, auksinė apyrankė)
    Ref. 310.63.42.50.01.001 (Sedna gold, apyrankė)
  • Diametras: 42 mm
  • Stikliukas: Safyrinis arba Hesalite (tik plieniniam modeliui)
  • Funkcijos: valandos, minutės, sekundės, chronografas
  • Korpuso medžiagos: plienas arba 18k auksas
  • Mechanizmas: rankomis prisukamas kal. 3861 mechanizmas
  • Energijos veikimo rezervas: 50h
  • Apyrankė: Korpusą atitinkanti metalinė apyrankė arba nailono / odos opcija.
  • Kaina:

plienas, Hesalite (akrilas), plieninė apyrankė – 6300$, 5,950$ (apyrankė)

plienas, safyrinis stikliukas, plieninė apyrankė – 7,150$, 6,800$ (apyrankė)

Sedna gold, auksinė apyrankė – 34,800$, 26005$ (apyrankė)

Canopus gold, auksinė apyrankė – 45,300$, 32050$ (apyrankė)

 

 

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.