Dingęs Marlon Brando laikrodis iš ‘Apocalypse Now’

Ilgą laiką laikytas dingusiu, Marlon Brando laikrodis iš filmo ‘Apocalypse Now’ bus parduodamas Phillips aukcione.

Netikėta staigmena

Šią žiemą Phillips aukcionų namai pristatys kai ką itin svarbaus iš Rolex ir kino istorijos: Rolex GMT-Master, kurį Marlon Brando 1979 metais dėvėjo ‘Apocalypse Now’ filmo metu. Šis filmas (režisierius Francis Ford Coppola) laikomas vienu iš svarbiausių kino istorijoje, o Brando vaidmuo – pulkininkas Walter E. Kurtz – ikoniškiausias aktoriaus karjeroje.

Pats laikrodis turi išskirtinių bruožų. Klasikinis, matinio ciferblato GMT-Master ref. 1675 neturi sukamojo žiedo (bezel). Pasakojama, kad filmavimo metu komandai pasirodė, jog jo laikrodis bus per daug blaškantis dėmesį žiūrovams ir liepė Brando jį nusiimti. Aktorius nesutiko ir nurovė sukamąjį žiedą. ‘Jei jie visą laiką žiūrės į mano laikrodį, tuomet aš nepadarysiu savo darbo kaip aktorius’,- teigė Marlon Brando. Šis veiksmas leido dar labiau susieti minėtą Rolex ir pulkininko Kurtz’o vaidmenį. Negana to, aktorius ant kitos laikrodžio pusės įrėžė ‘M. Brando’ taip dar labiau suasmenindamas Rolex’ą. Trečiasis išskirtinumas – juodas guminis dirželis, o ne oyster tipo metalinė apyrankė, su kuria laikrodis buvo pagamintas.

Marlon_Brando_laikrodis

Marlon Brando laikrodis, ant kurio galinio dangtelio aktorius išraižė savo pavardę.  (Šaltinis: Hodinkee)


Gulėjo stalčiuje

Istorija, kaip šis laikrodis dingo ir vėl atsirado, gana paprasta. Aktorius laikrodį įsigijo apie 1970-tuosius (ref. 1675 pradėti gaminti 1972 m.). Brando Rolex’ą atidavė savo įvaikintai dukrai Petra Brando Fischer 1995 metais jos universiteto baigimo proga su laišku, kuriame rašoma: ‘Šis laikrodis yra kaip tankas. Gali su juo daryti ką nori ir jis visvien veiks. Aš noriu, kad jis tau primintų kaip tavimi didžiuojuosi.’ Marlon taip pat užsiminė, kad mūvėjo laikrodį ‘Apocalypse Now’ filmavimo metu Filipinuose. Petra perdavė įžymųjį Rolex’ą jos vyrui 2003 jų vedybų proga. Russel’as (jos vyras) gerbdamas dovaną nusprendė jos niekada neužsidėti.

Turbūt visi girdėjo apie kito itin įžymaus aktoriaus bei lenktynininko Paul Newman rastą Rolex Daytona, kuris 2017 m. buvo parduotas už rekordinę 17.8 mln. JAV dolerių sumą. Apie šį fenomeną išgirdo ir Marlon Brando dukra, supratusi, kad jos namų stalčiuje guli kai kas ypatingo.

Marlon_Brando

Marlon Brando kaip pulkininkas Kurtz su savo Rolex laikrodžiu (Šaltinis: Phillips)


Aukcionas

Rolex GMT-Master ref. 1675 bus siūlomas identiškas ir visiškai nepakeistas – toks, kokį gavo Petra. Aukciono namų nuomone, laikrodis yra išlaikytas tiesiog nuostabiai – visos korpuso detalės, linkiai, aštrūs galai atrodo taip pat, kaip iškeliavo iš Rolex manufaktūros prieš 5 dešimtmečius. Per pokalbį su New York Times Paul Boutros, laikrodžių padalinio ‘Phillips’ vadovas, užsiminė, kad statymai prasidės 5 nulių zonoje, tad galime numanyti, koks svarbus šis laikrodis suinteresuotiems pirkėjams ir aukcionų namams. Buvo kalbama, kad šis Rolex yra tarp tokių svarbių, dingusių laikrodžių, kaip Pablo Picasso Jaeger-LeCoultre, Buzz Aldrin’o Omega Speedmaster ar John Lennon Patek Philippe ref. 2499! Verta paminėti, kad didelė dalis gautos už laikrodį sumos nukeliaus paramos fondui, kuris rūpinasi kenčiančiais, engiamais, neįgaliais vaikais. Anot Petros, tai buvo labai svarbu jos tėvui.

Marlon_Brando_laikrodis

Marlon Brando laikrodis Rolex GMT-Master ref. 1675 (Šaltinis: Hodinkee)


Neseniai rastas ir parduoas kitos kino super žvaigždės Bruce Lee Universal Geneve Polerouter laikrodis. Apie tai daugiau pasiskaityti galite čia.

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.