Manufaktūra, sukūrusi vienus inovatyviausių mechanizmų istorijoje, naujajį dešimtmetį pradeda pristatydama archyvuose rastą klasiką: Longines chronografas iš 1946 metų.
Istorija
Paskutinius kelis metus Longines stropiai siūlo prieinamas, kažkada gamintų laikrodžių versijas ir tai jiems sekasi puikiai – pristatyti Heritage Classic Sector Dial, Heritage Military 1938, Avigation BigEye bei kiti modeliai garsiai ir teigiamai nuskambėjo bendruomenėje.
Praeitais metais užsimintas, bet tik šiemet pasirodęs Heritage Classic 1946 chronografas išlieka tuose pačiuose ankstesnės sėkmės rėmuose – geidžiamas Longines dizainas su gera kaina. Puikiai atrodantis vintažinis laikrodis, kurio inspiracija kilo manufaktūros muziejuje: idealiai atkartotas ciferblatas ir laikotarpiui būdingas gamintojo korpusas tiesiog prikausto žvilgsnį.
Puikus laikmetį atitinkantis ciferblato ir korpuso derinys (Šaltinis: Time-curated)
Kaip ir daugelis kitų atkurtų modelių iš praeities, šis 1946 nelaimės dizaino apdovanojimų, tačiau tai geras laikrodis su teisingomis detalėmis. Greičiausiai senasis laikrodis buvo varomas legendiniu 13ZN flyback tipo chronografo mechanizmu (13ZN mechanizmo atsiradimo, svarbos kompanijai ir chronografų vystymuisi istorija tiesiog reikalauja atskiro teksto).
Trumpai tariant 13ZN, pristatytas 1936 metais, tapo inovatyviausia chronografo technologija. Šis kalibras buvo pirmasis masiškai gaminamas chronografo mechanizmas su flyback funkcija. Ši technologija, naudota sportininkų bei pilotų, leido laikrodžio savininkui paleisti chronografą iš naujo jo iš pradžių nesustabdžius.
13ZN gamybos laikotarpiu priskirtas prie didesnių mechanizmų (29mm diametro), tad ir juos talpinantys laikrodžiai buvo didesnio diametro (34-38mm). Šie chronografai gaminti įvairių ciferblato dizainų, korpuso medžiagų pavidalu. Net chronografo funkcijų mygtukai turėjo skirtingas versijas: nu ovalo ar apvalių iki kolekcionierių geidžiamų „grybų formų“.
Kairėje – naujasis gamintojo laikrodis, dešinėje – originalus modelis iš 1946 metų (Šaltinis: Time-Curated)
Kiti nuostabūs Longines 13ZN chronografai iš laiko, kai Longines buvo pačioje laikrodžių gamybos viršuje. Kiekvieno šio chronografo kaina dabar siekia 50-100 tūkst. eurų. (Šaltinis: Phillips)
Ištikimas istoriniam dizainui, pritaikytas šiandienai
Kol originalus laikrodis iš archyvų atrodo gan keistokai, naujasis – vizualiai labiau subalansuotas. Heritage Classic 1946 chronografas beveik idealiai atkartoja pirmtaką, jei nekreipsime dėmesio į korpuso dydį ir pakeistą rodyklių formą.
Kaip ir su daugeliu perdarymų, 1946 korpusas buvo padidintas iki 40mm – puikus santykis tarp vintažinio ir modernaus laikrodžio. Korpusas – pilnai poliruotas korpusas su briaunuotomis auselėmis. Laikrodis dėl vizualinio ir fizinio aukščio atrodo gan stambus, tačiau nemažą dalį įspūdžio sukuria išlenktas safyrinis stikliukas.
Naujojo laikrodžio detalės (Šaltinis: WatchesbySjx)
Pagrindiniu traukos tašku čia išlieka ciferblatas – baltas – su vos matomu grūdėtu paviršiumi yra tikslus originalo atkūrimas. Žinoma, Longines kai ką ir patobulino. Vietoje plunksnos formos rodyklių originale, čia panaudotos bendruomenės pamėgtos lapo formos rodyklės – jos labiau tinka šiam dizainui (tokios taip pat dominuoja kiek aukščiau esančioje galerijoje, kur sudėjau skirtingus 13ZN chronografus). Dažniausiai toks ciferblatas atrodytų itin plokščias, tačiau balta puikiai kontrastuoja su elegantiškais Breguet valandų skaičiais, o gylį sukuria melsvos spalvos rodyklės.
Ciferblato detalės (Šaltinis: WatchesbySjx)
1946 yra tik trečiasis iš praeities sugrąžintas Longines chronografas neturintis datos langelio – kiti du – Avigation BigEye ir Heritage 1940 chronografas. Šis iš trijų atrodo artimiausias originalui – ne tik datos neturėjimu, bet ir korpuso dydžiu.
Mechanizmas
Viduje tiksi kal. L895.5, dar vadinamas ETA A31.L21 – kalibras, kurį ETA išskirtinai pagamino Longines. Nors šis standartinis mechanizmas naudojamas skirtingų gamintojų laikrodžiuose, tačiau išskirtinumas pasireiškia patobulinimuose. Swatch Group (kuriai priklauso Longines) mėgsta sau pasilaikyti patobulintus mechanizmus – šis laikrodis turi pailgintą galios rezervą nuo 48 iki 54 valandų.
Automatinį mechanizmą dengia plieninis dangtelis, ant kurio įspaustas Longines logotipas iš 1889 metų – sparnuotas smėlio laikrodis ir „EF Co“, „Ernest Francillon & Compagnie“ trumpinys (senasis Longines vardas).
Galinė laikrodžio pusė su istoriniu logotipu (Šaltinis: WatchesbySjx)
Nuomonė
Pasižiūrėjus į kainą ir konkurenciją, šis Longines senojo modelio sugrąžinimas yra labai geras pasiūlymas. Dizainas – puikus, Longines išlaikė ciferblatą, minusus pakeitė į pliusus, parinko laikmečiui būdingą korpusą bei „neišsprogdino“ su per dideliu diametru ar datos funkcija. Galbūt apie tai per mažai kalbama, tačiau Longines istoriškai nebuvo vidutinės kainos klasikinių laikrodžių gamintojas (kaip dabar). Manufaktūra ne vieną dešimtmetį stovėjo inovacijų priekinėse linijose, kūrė nuostabius sportinius laikrodžius ir vienareikšmiškai turėjo moderniausius chronografus – būtent su Longines chronografais skrido Steponas Darius ir Stasys Girėnas (tekstas apie tai – čia). Galbūt tokie iš archyvų ištraukiami modeliai bent kažkiek primins, koks svarbus buvo Longines gamintojas visai laikrodžių evoliucijai.
Informacija
- Modelis: Longines Heritage Classic Chronograph 1946
(ref. L2.827.4.73.0) - Diametras: 40 mm
- Aukštis: 12 mm
- Ciferblatas: Baltas su grūdėtu paviršiumi ir Breguet skaitmenimis
- Funkcijos: valandos, minutės, mažosios sekundės, chronografas
- Korpuso medžiagos: plienas
- Mechanizmas: automatinis L895.5 (ETA A31.L21) mechanizmas
- Energijos veikimo rezervas: 54h
- Atsparumas vandeniui: 30 metrų
- Apyrankė: juoda odinė
- Kaina: 3050 dolerių
Parašykite atsiliepimą