Laikrodžiai šiemet: 10 populiariausių Kieklaiko tekstų 2020 metais

Jau netrukus pasitiksime 2021 metus. Nebūsiu pirmas tai pasakęs, tačiau 2020-tieji nebuvo lengvi. Nepaisant to, reikia tikėtis, kad ateinantys metai bus geresni ir greitai grįšime į normalesnį gyvenimą. Laikrodžių pasaulis taip pat patyrė pasikeitimų – nuo pasibaigusių parodų iki smarkiai sumažėjusių gamybos kiekių bei rekordų aukcionų pasaulyje. Šiemet teko skaityti, rinkti informaciją ir rašyti įdomių tekstų. Ne tik apie virusą ar prezidento rinkimus – laikrodžių istorija, Milgauss atsiradimas, puikiai jūsų parduotuvėje sutikti Casio G-Shock modeliai. Dalis jų pateko ir į šį dešimtuką. O kuo domėjotės jūs? Pabandykime apibendrinti – laikrodžiai 2020 metais: 10 populiariausių Kieklaiko tekstų.

10. Kokius laikrodžius renkasi būsimas JAV prezidentas?

Jav-prezidento-laikrodis


Politikos mokslas (arba menas) susideda iš daugelio smulkių detalių, kurios kandidatui į šalies prezidentus gali smarkiai pagelbėti. Prieš kelias savaites vykusiame nacionaliniame demokratų partijos suvažiavime, kandidatas į JAV prezidentus Joe Biden pristatė Kamala Harris kaip būsimą viceprezidentę. Taip pat renginio metu užfiksuota viena iš Joe Biden’o aprangos detalių: jo laikrodis. Iš po mėlynos politiko švarko rankovės pasirodė Omega Seamaster Diver 300M. Tai nėra vienintelė Joe Omega.

Visą straipsnį rasite čia.

9. Hamilton Pulsar: pirmasis pasaulyje LED laikrodis sugrįžta

Hamilton-pulsar-laikrodis

Plieninis geltono aukso PVD danga padengtas 2020-tųjų Pulsar (Šaltinis: Revolution)


1960 ir 1970-tieji buvo įspūdingų technologinių inovacijų era. Į laikrodžių visatą įsiveržė elektronika ir sukėlė tikrą revoliuciją. Šeštasis dešimtmetis prasidėjo lenktynėmis, kuriose japonų, amerikiečių bei šveicarų laikrodininkai pirmieji bandė sukurti kvarcinį mechanizmą rankiniam laikrodžiui (kvarco technologija dideliuose laikrodžiuose buvo naudojama ir anksčiau). Istorija visiems puikiai žinoma – 1969 metais gruodžio mėnesį Japonijos Seiko paskelbė sukūrę Astron – pirmąjį komercinei prekybai skirtą kvarcinį laikrodį. Po kelių savaičių – 1970-tųjų Baselworld parodoje pasirodė amerikiečių bei šveicarų atsakas: Swiss Beta 21, Longines Ultra-Quartz, Girard-Perregaux Elcron, tačiau istorija prisimena tik nugalėtojus. Kitam – naujam dešimtmečiui -kryptį nurodė pirmasis pasaulyje LED laikrodis – Hamilton Pulsar.

Visą tekstą rasite čia.

8. Kobe Bryant laikrodžiai, karjera ir palikimas

Kobe-Bryant-seima

Kobe ir Gianna Bryant


Vėlyvą sausio 26 d. sekmadienio vakarą Lietuvos laiku NBA legenda Kobe Bryant, skrisdamas privačiu sraigtasparniu su dukra Gianna bei dar 7 žmonėmis tragiškai žuvo avarijoje netoli Los Angeles miesto. Jie keliavo į dukros krepšinio varžybas nepaisant to, kad atsakingos tarnybos tą dieną nerekomendavo naudotis oro transportu dėl tiršto rūko teritorijoje. Kobe buvo 41, Gianna – 13 metų amžiaus. Pasaulis liūdi legendos, kitų žuvusių bei linki šeimoms stiprybės – tokios avarijos primena, koks gyvenimas gali būti trapus ir kaip reikia džiaugtis artimaisiais kiekvieną akimirką.

Visą tekstą apie tragiškai žuvusį Kobe, jo dukrą ir kartu skridusius rasite čia.

7. Gangsterių laikrodžiai Hollywood’e: nuo Tony Soprano iki Scarface

rolex-laikrodis-sopranos

Tony Soprano ir jo auksinis Rolex Day-Date (Šaltinis: Time+Tide)


Kiekvienam save gerbiančiam Hollywood’o filmų blogiukui riešas yra itin vertinga vieta. Bandydami išsisukti nuo teisingumo bei pasimėgauti uždirbtais turtais, herojai dažnai pasipuošia tam tikrais statuso simboliais, kuriuos laikrodžių fanai iš karto pastebi. Kokie yra populiariausi filmų gangsterių laikrodžiai ir kaip jie atspindi veikėjų charakterius?

Visą tekstą rasite čia.

6. Rolex Submariner evoliucija: 2020 metų modeliai

nauji-rolex-laikrodziai-lietuva

Balto aukso korpuso, juodo ciferblato ir mėlyno išorinio žiedo Submariner 41 mm versija (ref. 126619LB) (Šaltinis: Ablogtowatch)


Atrodo, kad paskutinės savaitės laikrodžių internetas laukė svarbiausios metų naujienos. Po nusivylimo dėl COVID-19 ir žinių, kad didieji gamintojai (tarp jų ir Rolex) naujuosius modelius pristatys 2021 m., šios kelios savaitės tapo tikrai intriguojančiomis. Mokslo metų pradžia Lietuvoje sutapo su didžiosiomis naujienomis: Rolex pristato naują Submariner bei kitus  modelius.

Visą tekstą rasite čia.

5. Casio G-SHOCK: tvirčiausi pasaulio laikrodžiai iš Japonijos

japoniskas-laikrodis

Legendinis Casio inžinierius – Kikuo Ibe (Šaltinis: Ablogtowatch)


Gimus iš noro sukurti nelūžtantį laikrodį, Casio G-SHOCK šiandien daugelio tituluojamas tvirčiausiu laikrodžiu pasaulyje. Universaliai mylimas ir specialiųjų pajėgų, ir gamtosaugos aktyvistų, suteikiantis naują prasmę žodžiui patvarus. Tačiau nuo ko viskas prasidėjo? Pabandykime išsiaiškinti.

Visą istoriją rasite čia.

4. Kaip atpažinti padirbtą laikrodį? Rolex pavyzdys

kaip-atskirti-padirbta-laikrodi-rolex

Tikras ir padirbtas ciferblatai (Šaltinis: Bobswatches)


Ne paslaptis, kad rašydamas tekstus apie horologiją dažnai gaunu ir pasiūlymų įvertinti bei nusipirkti vieną kitą laikrodį. Bent pusė jų būna geresnės ar blogesnės kokybės kopijos, kurių savininkai kartais nenori pripažinti, o kartais nuoširdžiai tiki, jog jų laikrodis – toks vienintelis, tikras ir vertas didelės sumos pinigų. Dažniausios kopijos – Rolex laikrodžių. Būtent šis vardas laikomas vienu svarbiausių gamintojų laikrodininkystės istorijoje. Rolex – daugiau nei laikrodis – tai statuso simbolis. Šis įsitikinimas sukūrė milžinišką prabangių laikrodžių paklausą, su kuria iš paskos atėjo ir pasiūla – ne tik originalių, bet ir padirbinių, kopijų. Neveltui tik atsiradus internetinei prekybai  9 iš 10 parduodamų laikrodžių buvo padirbti. Taigi, kaip atpažinti padirbtą laikrodį? Pabandykime išsiaiškinti.

Visą tekstą rasite čia.

3. Sudėtinga laikrodžių istorija trumpai

Laikrodžių-istorija

Pirmasis nešiojamas laikrodis. Autorius – Peter Henlein (Šaltinis: Medium)


Laikas ir jo matavimas visada žavėjo žmones. Nuo priešistorinio žmogaus iki modernių laikų technologijų skirtingi aparatai matavo įvairias laiko atkarpas. Šiandien mes dėvime itin komplikuotas laiko matavimo aparatų versijas – jose slypi sudėtinga laikrodžių istorija. Nors negalime išsiaiškinti visų smulkiausių proceso detalių, pabandykime apžvelgti, kaip laikrodis atsirado ir tapo tuo, kuo yra šiandien.

Visą tekstą rasite čia.

2. CASIO G-SHOCK GA-2100-1A1 – užtikrinta ateities klasika?

Casio-G-SHOCK-GA-2100-1A1ER-laikrodis

Laikrodžiai 2020 metais: Casio G-Shock-GA-2100


Casio G-SHOCK nėra tradiciniai laikrodžiai. Juose trūksta tvarkos ir visas dizainas prieštarauja kanoninio laikrodžio išvaizdai. Kvarciniai, gaminami iš modernių medžiagų, sukurti 1983 metais – keliais šimtmečiais vėliau nei pirmieji laiko matavimo įrenginiai. Visgi šiemet pristatytas CASIO G-SHOCK GA-2100-1A1 gali tapti vieninteliu kompanijos modeliu, galinčiu iš tikrųjų priversti žmones pamėgti tokio tipo laikrodžius. Geriausia – jo kaina neviršija 150 eurų.

Visą tekstą rasite čia.

1. Rolex Milgauss – laikrodis, atsparus magnetiniams laukams ir populiarumui nuo 1956

Rolex-Milgauss-laikrodis

Vizualiai įspūdingas ir techninių privalumų turintis Milgauss ciferblatas (Šaltinis: Ablogtowatch)


Milgauss modelis niekada nebuvo populiarus, nors neabejotinai išsiskiria kaip vienas geriausiai atpažįstamų Rolex laikrodžių. Beveik šimtmetį kompanija kuria laikrodžius savo sričių profesionalams, tačiau Milgauss taip ir nepasiekė Submariner, GMT – Master ar Explorer serijų šlovės. Nepaisant to, Milgauss žymi itin svarbią erą Rolex istorijoje, kaip pirmasis kompanijos laikrodis, atsparus magnetiniams laukams. Kokia jo evoliucija ir svarbiausi modeliai? Pabandykime išsiaiškinti.

Visą tekstą rasite čia.

Kokie įvykiai jums šiemet įsiminė labiausiai? Kokie laikrodžiai 2020 metais labiausiai nustebino? Pasidalinkite! 

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.