Kobe Bryant laikrodžiai, karjera ir palikimas

Vėlyvą sausio 26 d. sekmadienio vakarą Lietuvos laiku NBA legenda Kobe Bryant, skrisdamas privačiu sraigtasparniu su dukra Gianna bei dar 7 žmonėmis tragiškai žuvo avarijoje netoli Los Angeles miesto. Jie keliavo į dukros krepšinio varžybas nepaisant to, kad atsakingos tarnybos tą dieną nerekomendavo naudotis oro transportu dėl tiršto rūko teritorijoje. Kobe buvo 41, Gianna – 13 metų amžiaus. Pasaulis liūdi legendos, kitų žuvusių bei linki šeimoms stiprybės – tokios avarijos primena, koks gyvenimas gali būti trapus ir kaip reikia džiaugtis artimaisiais kiekvieną akimirką.

Kobe Bryant (1978-2020) – krepšinio legenda, visą karjerą (20 metų) žaidusi toje pačioje Los Angeles Lakers komandoje. 5 laimėti čempionatai, 18 All-Star pasirodymų, du Olimpiniai aukso medaliai – Kobe tituluojamas kaip vienas geriausių krepšininkų lygos istorijoje, stovintis ant to paties laiptelio kaip Michael Jordan. Atėjus į NBA jo talentas ir sunkaus darbo vaisiai greitai išsiplėtė už krepšinio arenos ribų – sportininką pradėjo pastebėti žurnalai, remti svarbiausi pasaulio sporto bei prabangos prekių gamintojai. Po karjeros pabaigos – „Oskaras“ už filmuką apie meilę krepšiniui ir pirmi sėkmingo investavimo žingsniai.

Kobe ir Hublot

Kol jo žmona Vanessa Bryant ne kartą pastebėta dėvinti Rolex, Kobe buvo ištikimas vienam gamintojui. 2013 metais NBA žvaigždė prisijungė prie išskirtinio Hublot remiamų sportininkų klubo. Ši partnerystė leido pamatyti kitą krepšininko pusę – sukurti keli Hublot ir Kobe Bryant laikrodžiai tapo viena pelningiausių rėmimo strategijų laikodžių gamintojo istorijoje.

Kobe-Bryant-laikrodžiai

Kobe Bryant Hublot parduotuvėje (Šaltinis: Bobswatches)


Laikrodžių bendruomenė dažnai mėgsta pasijuokti iš Hublot, tačiau jų sugebėjimas pritraukti tokias žvaigždes yra pagirtinas. Pradėję nuo teniso žvaigždžių, lenktynininkų, Hublot išsiplėtė į futbolą ir krepšinį – nusitaikydami į geriausią planetoje – Kobe Bryant’ą.

Partnerystė su krepšininku įvyko po to, kai Bryant’as sukūrė laikrodžių liniją su mažu prabangių laikrodžių gamintoju Nubeo. Minėta linija turėjo būti atskiras „Mamba“ prekinis ženklas, tačiau galų gale nebuvo sėkmingas. Kompanijos atstovai minėjo, kad Kobe itin gilinosi į smulkiausias detales (kaip netikėta) ir kai Hublot „pasibeldė į duris“, tai sportininkui atrodė kaip idealus žingsnis pirmyn.

Hublot sukurti Kobe Bryant laikrodžiai

2013: King Power Black Mamba chronografas

Kobe-Bryant-laikrodžiai

Pirmasis Hublot ir Kobe darbas


Pirmasis Black Mamba laikrodis, kurtas Hublot pasirodė dar 2013 metais. Tai buvo automatinis Hublot (kal. HUB 4248) chronografas, patalpintas į 48 mm diametro keramikinį korpusą. Titano bei dervos kompozitas kūrėjų nuomone turėjo priminti, kad ne tik Kobe, bet ir jo laikrodis gali atlaikyti „karštį“. Tačiau čia svarbiausias yra akį traukiantis ciferblatas: juodi, auksiniai bei violetiniai akcentai skirti Lakers komandai, pro juos matyti įspūdingo mechanizmo elementai. Gyvatės forma tik dar kartą primena apie „Mamba“ žaidimą krepšinio aikštelėje. Ties 6 valanda – skaičius 24 – Bryant’o marškinėlių numeris. Dirželis – pagamintas iš pitono odos. Pagaminta tik 250 šių riboto leidimo chronografų, kurių pardavimo kaina – apie 20 tūkst. JAV dolerių.

 

Pirmasis Hublot ir Kobe darbas


2015: Big Bang UNICO Retrograde Kobe „Vino” Bryant chronografas

Kobe-Bryant-laikrodžiai

Antrasis Kobe ir Hublot darbas (Šaltinis: Ablogtowatch)


Kobe prisijungė prie Hublot žinodamas apie jų unikalumą prabangių prekių segmente ir tai atsispindi jų antrajame darbe. 2015 metais išleistas Hublot „Vino“ toliau savaip pagerbia krepšinio žvaigždę. Anot Bryant’o, jis, kaip kokybiškas vynas, su laiku tampa vis geresnė asmenybė. Šis laikrodis tai atspindi.

Charakteringiausias šios naujienos aspektas – bordo spalvos ciferblatas ir kilstelėtas 47 mm 18k aukso išorinis žiedas (bezel). Po cigerblatu – Hublot Unico (HUB1261) automatinis mechanizmas. Šis iš 385 dalių susidedantis „variklis“ gali būti matomas per kitoje pusėje esantį žalsvą safyrinį stikliuką. Pats ciferblatas abstrakčiau žiūrint primena krepšinio kamuolį ir jo nelygią tekstūrą. Papildomi mažesnieji chronografo funkcijos ciferblatai išdėstyti ties 6 ir 9 valandomis taip pat turi puikiai išdirbtas detales ir įsilieją į bendrą dizaino kalbą. Šis laikrodžio mechanizmas turi retrograde funkciją, leidžiančią chronografo rodyklei peršokti iš esamos vietos į nulinę padėtį.

Antrasis Kobe ir Hublot darbas (Šaltinis: Ablogtowatch)


2016: Classic Fusion Kobe Bryant Hero Villain

Kobe-Bryant-laikrodžiai

Trečiasis Kobe laikrodis minint karjeros pabaigą (Šaltinis: Ablogtowatch)


Trečiojo Kobe ir Hublot  laikrodžio pagaminti tik 24 vienetai – šie pristatyti 2016 metais krepšininko sporto karjeros pabaigos proga. Nežinau, ar tai tebuvo trečias iš ateityje turėjusių pasirodyti ir planuotų laikrodžių, ar krepšininko vizija buvo turėti tik 3 kūrinius, tačiau dabar tai nebesvarbu. Po 20 metų dominavimo sporte, paskutinysis Kobe Bryant’o Hublot atrodo labiausiai subrendęs, ramesnio, klasikinio (Hublot terminais) dizaino. Juodos keramikos kontrastas su auksiniais komponentais bei matomu mechanizmu. Juodas gyvatės simbolis puikiai dera su Mėnulio fazių ir dienos kalendoriumi. Kitoje pusėje ant permatomo safyrinio stikliuko – puikios 20 metų karjeros indikacija. Mechanizmas – automatinis (HUB1311) su in-house kalendoriaus ir mėnulio fazių moduliu. Kaina – 20400 JAV dolerių. Žurnalistų teigimu, Kobe buvo itin patenkintas pamatęs savo paskutinįjį laikrodį ant rankos, jis iš tiesų tapo geriausia versija iš trijų.

Kobe pristato savo trečiąjį laikrodį (Šaltinis: Ablogtowatch)


Palikimas

Galų gale laikrodžių specifikacijos nėra svarbios. Vykstant paskutiniam 2016 metų NBA sezonui Kobe vis kartojo, kad yra pasiruošęs palikti krepšinį ir praleisti daugiau laiko su šeima bei vystant kitus projektus. Tuo metu niekas netikėjo, kad tiesiai iš vidurinės atėjęs 17 metų vaikinas šitaip kalbės apie praėjusius du savo gyvenimo dešimtmečius. Juk atrodė, kad meilė krepšiniui yra aukščiau visko. Tačiau jis, duodamas interviu, į klausimą „ar norėtumėte, kad Jus prisimintų dėl dviejų krepšinio ar dviejų ateinančių dešimtmečių?“ atsakė, jog dėl dviejų ateinančių. Ir tai visiškai suprantama – Kobe pagaliau norėjo pagyventi sau ir šeimai. Dukra Gianna – augantis krepšinio talentas, paskutinius metus su tėčiu praleidusi itin daug laiko. Labai gaila, kad praradome tokios darbo etikos žmogų, Kobe galėjo mums duoti daug daugiau. Dar labiau gaila likusios žmonos ir kitų trijų dukrų. Kobe nebus pamirštas. Mamba and Gianna Out.

Kobe-Bryant-seima

Kobe ir Gianna Bryant


 

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.