Klasikinis Longines chronografas – 1940-tųjų „Tuxedo“

Kontekstas

Pastaruosius kelis metus Longines vieną po kito sėkmingai pristato prieinamos kainos ir puikios estetikos modernias vintažinių laikrodžių versijas iš kompanijos archyvų. Paskutinis toks itin sėkmingas hitas – Heritage Classic „sector“ dial modelis, kurio dizaino inspiracija paimta iš 1934 metų laikrodžio. Šią savaitę kompanija pasidalino kitu, beveik idealiai atkartotu istoriniu modeliu  – Heritage Classic Chronograph „Tuxedo“. Klasikinis Longines chronografas, sukurtas pagal 1940-tųjų modelius su 13ZN mechanizmu. Šie chronografai laikomi kompanijos perlais, o mechanizmai – pripažįstami kaip vieni geriausių industrijos istorijoje. Taigi, su tokia istorine svarba, šis „Tuxedo“ privalo būti sėkmingas.

Pirmas įspūdis

Estetiškai – šis chronografas – beveik tobulas. Dizainas išliko toks pat kaip ir originale, nedarant klaidų su papildomais elementais kaip „automatic“ ar datos funkcija. Diametras taip pat nulaikytas – 40 mm. Nors mechanizmas modulinis, o ne integruotas, tačiau su 3000 JAV dolerių kaina sunku rasti ką nors geresnio naujų šveicariškų chronografų rinkoje.

Galbūt didesnis minusas tas, kad pastaruosius kelis metus Longines vieną po kito leidžia priekaištų neturinčius istorinius modelius. Dėl šios gausos visa „Heritage“ kolekcija tampa kiek mažiau įdomi. Dar 2007 metais išleistas Legend diver tapo pirmuoju puikiai atrodančiu ir iš finansinės pusės prieinamu istoriniu kompanijos laikrodžiu. Tačiau bendra kritika kolekcijai tikrai neatima žavesio iš naujausio jos nario.

Klasikinis-Longines-chronografas

Naujojo Longines chronografo ciferblatas (Šaltinis: WatchesbySjx)


„Tuxedo“ dizainas

Šis klasikinis Longines chronografas puikiai perteikia visus originalo dizaino elementus. Ciferblatas – sidabrinis ir juodas su tamsiai mėlyna tachometro skale. Ta pačia mėlyna išsiskiria ir chronografo bei sekundžių rodyklės.

Šveicariškas-laikrodis

Naujasis Longines chronografas – „Tuxedo“ (Šaltinis: WatchesbySjx)


Svarbiausia tai, kad didinant laikrodžio diametrą ciferblato proporcijos išliko teisingos. Turint omeny, kad dėl naujo mechanizmo konstrukcijos chronografo registrai yra kitoje vietoje, kompanija su proporcijomis neprašovė.

40 mm laikrodžio diametras – kiek didesnis nei originalai, gaminti 37 – 38 mm. Pastebimas laikrodžio aukštis – nors Longines kol kas neskelbė tikslaus matmens, tačiau šis panašus į 12 mm. Dalį šio aukščio sudaro išgaubtas safyrinis stikliukas, atkartojantis anksčiau gamintus gaubtus plexi stiklus.

Naujoji laikrodžio versija (viršuje) ir originalas iš Longines muziejaus (apačioje). (Šaltinis: WatchesbySjx)


Mechanizmas

Naujoje laikrodžio versijoje įdėtas L895.5 mechanizmas, tas pats kaip ir kitame neseniai išleistame Heritage Classic 1946 chronografe, apie kurį rašiau čia. Tai – patobulintas ETA A31.L21 kalibras, kurio pagrindas – ETA 2892 su chronografo moduliu ant jo. Keli iš patobulinimų yra iš silicio pagaminta pagrindinė spyruoklė bei pailgintas galios rezervas iki 54h.

longines-chronografas

Galinė „Tuxedo“ pusė (Šaltinis: WatchesbySjx)


Nuomonė

Sunku apie šį laikrodį pasakyti ką nors blogo – buvo tik laiko klausimas, kada Longines atsigręš į svarbiausius ir sėkmingiausius kompanijos modelius. „Tuxedo“ gamintas 4 dešimtmetyje, kai manufaktūra buvo pačioje savo viršūnėje. Prie šių laikrodžių dizaino taip pat neprisikabinsi: vienas svarbiausių kolekcionierių pasaulyje John Goldberger apie panašios išvaizdos Longines chronografą yra pasakęs, kad tai – vienas gražiausių šveicariškų chronografų istorijoje. Šis bei kiti chronografai buvo varomi žymiuoju 13ZN mechanizmu. 13ZN, pristatytas 1936 metais, tapo inovatyviausia chronografo technologija. Pirmasis masiškai gaminamas chronografo mechanizmas su iki to nematyta flyback funkcija. Ši funkcija, naudota sportininkų bei pilotų, leido laikrodžio savininkui paleisti chronografą iš naujo vienu mygtuko spustelėjimu jo iš pradžių nesustabdžius. Kol kiti didieji to meto gamintojai naudojo trečiųjų šalių kurtus chronografo mechanizmus, Longines tą itin sėkmingai ir inovatyviai darė namuose. Šis kalibras ilgai vadintas gražiausiu chronografo mechanizmu (iki kol nepasirodė Lange und Söhne Datograph su L951). Prie ko vedu? ETA mechanizmas leidžia šiuos puikiai atrodančius Longines parduoti už ganėtinai žemą kainą. Būtų buvę nuostabu, jei kompanija šalia neribotos produkcijos versijos išleistų itin riboto leidimo (pvz.: 10 vnt) seriją su žymiuoju 13ZN. Žinoma, kaina būtų bent 10 kartų didesnė nei matome dabar, tačiau už tokio istorinio modelio pristatymą galėčiau tik paploti.

Informacija

 • Modelis: Longines Heritage Classic Chronograph „Tuxedo“
  (ref. L2.830.4.93.0)
 • Diametras: 40 mm
 • Aukštis: apie 12 mm
 • Ciferblatas: Baltas su grūdėtu paviršiumi ir Breguet skaitmenimis
 • Funkcijos: valandos, minutės, mažosios sekundės, chronografas
 • Korpuso medžiagos: plienas
 • Mechanizmas: automatinis L895.5 (ETA A31.L21) mechanizmas
 • Energijos veikimo rezervas: 54h
 • Atsparumas vandeniui: 30 metrų
 • Apyrankė: odinė
 • Kaina: 3000 JAV dolerių

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.