Klasikinis laikrodis – kaip jis atrodo ir kokį nešioja Obama?

Laikrodis visada buvo įrankis darbui atlikti. Nuo pirminės bei pagrindinės funkcijos – laiko rodymo – iki gebėjimo be klaidų rodyti tikslias mėnulio fazes ateinantiems 2 milijonams metų. Kasdien matydamas skirtingus laikrodžius žmogus retai pagalvoja, kam tam tikros funkcijos yra skirtos: kodėl vieni laikrodžiai turi daug skirtingų funkcijų, yra dideli, apkrauti papildomomis rodyklėmis bei vidiniais ciferblatais, o kiti nerodo net minučių ar datos. Šioje straipsnių serijoje pristatysiu pagrindines laikrodžių rūšis ir istoriją, susijusią su kiekvienu iš jų. Kitus šios serijos tekstus rasite paspaudę čia: aviacijai skirtas laikrodis, nardymui skirtas laikrodis, kariuomenei skirtas laikrodis, chronografas. Šiandien – klasikinis laikrodis.

Nekrentantis į akis

Šie laikrodžiai skirti dėvėti su kostiumu ar kažkuo formaliu. Žinoma, niekas nedraudžia klasikinio laikrodžio užsidėti su džinsais ir maikute, tačiau tradiciškai šie laikrodžiai skirti labiau formalioms progoms.
Kas laikrodį padaro klasikiniu? Paprastumas. Šiandien – tai laikrodžiai retai didesni nei 40 mm (ciferblato diametras), viršijus šią ribą laikrodis pradeda reikalauti dėmesio ir praranda pagrindinę savo funkciją – rodyti tik laiką ir / arba datą. Istoriškai šie laikrodžiai gaminti iš tauriųjų metalų (geltonas, baltas ar raudonas auksas). Iš istorinės perspektyvos klasikinis laikrodis dėl savo plonumo turėdavo – mechaninį, ranka prisukamą mehanizmą, tačiau šiandien tai nėra griežta taisyklė – manufaktūros gamina ir automatinius, ir kvarcinius klasikinės išvaizdos laikrodžius. Trys rodyklės, data, gera odinė apyrankė bei formalus dizainas – štai jums ir klasikinio laikrodžio receptas.

klasikinis_laikrodis_Seiko_Kieklaiko
klasikinis_laikrodis_Tissot_Kieklaiko

Seiko ir Tissot klasikiniai laikrodžiai


Rolex ir Barrack Obama

Pasibaigus prezidentavimo laikotarpiui, vienose NBA lygos krepšinio rungtynėse Barrack’as Obama buvo pastebėtas su Rolex Cellini. Jau ilgokai sklandė gandai, kad buvęs JAV prezidentas turi potraukį geriems laikrodžiams, tačiau prezidentavimo laikotarpiu taip ir nebuvo pastebėtas su niekuo kiek labiau tinkančiu jo asmenybei. Ši moderni klasikos interpretacija (Rolex Cellini ref. 50509) iš Rolex manufaktūros yra 39 mm diametro balto aukso laikrodis su baltu ciferblatu be datos funkcijos.

klasikinis_laikrodis_kieklaiko
Kieklaiko
Rolex_Cellini_Kieklaiko

Barrack Obama su Rolex Cellini (Šaltinis: Onthedash)


klasikinis_laikrodis_Longines_kieklaiko
klasikinis_laikrodis_vacheron_constantin_kieklaiko

Dar keli brangesni pavyzdžiai – vienas vintažinis, kitas – modernus. Klasikinis laikrodis iš Longines (ref. 5045-13, šaltinis: Shucktheoyster) ir Vacheron Constantin Historiques Ultra-Fine 1955 (Šaltinis: Hodinkee)


Klasikinių laikrodžių turi beveik kiekviena kompanija. Rekomenduoju pasinagrinėti šias kompanijas: Seiko ir Tissot, jei ieškote pigaus, bet ilgai tarnausiančio varianto, Longines, Mido ir Hamilton – vidutiniam segmentui bei Rolex, Jaeger – LeCoultre, Patek Philippe bei Vacheron Constantin norint pavarvinti seilę.

Kokie jūsų mėgstamiausi klasikiniai laikrodžiai? O gal jų nemėgstate ir nešiojate kitokio tipo? Pasidalinkite!

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.