Karalienės laikrodžiai: Elžbietos II kolekcija

Elžbieta II – ilgiausiai valdanti Didžiosios Britanijos monarchė nuo pat karalienės Viktorijos laikų. 93 metų karalienė matė 14 J.K. ministrų, 13 JAV prezidentų ir turėjo per 30 korgių. Galima teigti, kad per 68 sosto valdymo metus šį žmogų fotografavo daugiau kartų nei bet ką kitą pasaulyje. Žiūrint į nuotraukas akys greitai pastebi juvelyriką, kurios dalimi yra karalienės laikrodžiai. Ką per daugelį metų nešiojo Elžbieta II? Pabandykime išsiaiškinti.

karalienė-laikrodžiai

Elžbietos II karūnavimo diena, 1953 m. (Šaltinis: Watchonista)


Pasirinkimas

Per daugelį metų karalienės laikrodžių pasirinkimą galima apibūdinti keliais žodžiais: nuovokus, tačiau stilingas. Reikia nepamiršti, kad jos juvelyrika negalėjo atkreipti daugiau dėmesio nei karūna ar kiti karališki reliktai. Netgi su šiais apribojimais iš begalės Elžbietos II portretų galima teigti, kad ji sukaupė puikią kolekciją.

Elžbieta-II-laikrodis-šuoKaralienė Elžbieta II su korgiu ir Jaeger-LeCoultre 101, 1952 metai (Šaltinis: Watchonista)


Karo princesė

Antrojo pasaulinio karo metu Didžiosios Britanijos moterys norėjo prisidėti prie pagalbos kare. Kaip viena iš lygių teisių moterims pionierių, Elžbieta II pritarė šiam judėjimui. Sulaukus 18 gimtadienio, princesė nepaisydama tėvo karaliaus Jurgio VI draudimo, pasirinko karo tarnybą. Galbūt kariuomenės uniformos detalės ir padiktavo tolimesnį neperkrautos juvelyrikos pasirinkimą gyvenime.

elžbieta-II

Elžbieta II 1945 m. kariuomenėje (Šaltinis: Watchonista)


Jaeger-LeCoultre 101

Savo karūnavimo dieną būsima karalienė dėvėjo deimantais puoštą  Jaeger-LeCoultre 101. Dar ir šiandien šiam laikrodžiui priklauso mažiausio pasaulyje mechanizmo rekordas. Laikrodis pasirinktas neatsitiktinai: princesė ceremonijos metu nepastebėta galėjo pasitikrinti laiką, o šis atrodė kaip įprasta apyrankė, puošta brangakmeniais. Po įsimintinos dienos karalienė JLC dėvėjo dar kelis kartus, tačiau šiandien šio ypatingo laikrodžio vieta nežinoma. 2012 metais švenčiant deimantinį karūnavimo jubiliejų, manufaktūra monarchei padovanojo naują 101 modelio versiją.

Karalienės-laikrodis-jaeger-lecoultre

Ceremonijos metu dėvėtas JLC 101 (Šaltinis: Xupes)


jaeger-lecoultre-laikrodis

Standartinis Jaeger-LeCoultre 101. (Šaltinis: Watchonista)


Studijuojantys karalienės portretus pastebėjo, kad šis JLC 101 modelis karalienei buvo ypač artimas. Nuotraukose nuo 1943 m. bėgant dešimtmečiams nuolatos matyti antrasis užsakytas modelis, tik kiek paprastesnis – be deimantų, balto aukso korpusu.

karalienės-karūnavimas

Karalienė 1953 m. Ant kairės rankos matyti grandinėlės formos Jaeger-LeCoultre kal. 101 (Šaltinis: Watchonista)


Omega Ladymatic

omega-ladymatic-laikrodis

Karalienės portertas 1992 m. Ant rankos – Omega Ladymatic (Šaltinis: Watchonista)


Kiek aukščiau matote vieną atviriausių Elžbietos II portretų. Ant jos riešo aiškiai matyti auksinis laikrodis. Tai – art deco stiliaus Omega Ladymatic. Nuotrauka daryta 1992 metais, kai šie modeliai buvo itin populiarūs. Abejoju, ar tai buvo paskata pirkimui. Klasikinis, estetiškas ir delikatus laikrodis puikiai tiko karalienės skoniui. Elžbietos II anūkas princas Vilijamas – taip pat Omegos fanas. Viešumoje itin retais atvejais matomas be savo Omega Seamaster Professional 300M laikrodžio – jo mamos princesės Dianos dovanos.

omega-ladymatic-laikrodis

Karalienės laikrodžiai: Omega Ladymatic (Šaltinis: Watchonista)


Vacheron Constantin ref. 4481

Visiškai normalu, kad karališkos šeimos nariai gauna daugybę dovanų. Karalienė Elžbieta II ir princas Filipas savo vestuvių dieną (1947 m. lapkričio 20) iš Šveicarijos konsulo sulaukė klasikinio, kokteilių renginiams skirto Vacheron Constantin laikrodžio. Po princo Čarlzo ir princesės Dianos vestuvių 1981 m., šis laikrodis buvo perduotas jai.

Princesė-Diana-laikrodžiai

Princesė Diana su VC ref. 4481 (Šaltinis: Vogue)


Vacheron-Constantin-laikrodis

Vacheron Constantin ref. 4481 (Šaltinis: Telegraph)


Jules Audemars

Paskutinius kelerius metus karalienė dėvi laikrodį iš Jules Audemars kolekcijos. Tai – klasikiniai Audemars Piguet modeliai. Puikus, neišsiskiriantis laikrodis tiek po rankove, tiek su balta pirštine. Romėniški skaičiai, auksinė apyrankė – kas gali būti geriau kasdieniams reikalams?

karalienės-laikrodžiai

Karalienė su Audemars Piguet laikrodžiu (Šaltinis: Watchonista)


Audemars-Piguet-laikrodis

Jules Audemars serijos laikrodis


Panašu, kad su šiuo laikrodžiu karalienė į tautą kreipėsi ir pirmosios COVID-19 pandemijos bangos metu.


Karališki laikrodžiai karaliams – Patek Philippe

Turbūt kiekvienas yra girdėjęs, kad Patek Philippe laikrodžių pasaulyje stovi ant aukščiausio laiptelio. Labiausiai ieškomi bei žinomi, rečiausi, pripažinti industrijos geriausi. Šio gamintojo laikrodžių karalienė turi net kelis. Pirmasis – Golden Ellipse, antrasis – turbūt puošniausias visoje kolekcijoje – 4975/1G modelis. Abu neišsiskiria iš Elžbietos II kolekcijos „rėmų“.

Patek-philippe-laikrodžiai

1984 m. daryta karalienės nuotrauka su PP Golden Ellipse modeliu


Karalienės-laikrodžiai-patek-philippe

Karalienės Patek Philippe 4975/1G modelis (Šaltinis: Wixstatic)


Apibendrinimas

Per 93 savo gyvenimo metus karalienė Elžbieta II privalėjo turėti žymiai daugiau laikrodžių, kurių nematė visuomenė. Sklando gandai, kad tokių galėtų būti apie 14: Cartier, daugiau Patek Philippe, Jaeger-LeCoultre Reverso. Taip pat sakoma, kad pirmojo vizito į Šveicariją metu, monarchė gavo Jaeger-LeCoultre Atmos (staliniai laikrodžiai, kurie „užsiveda“ nuo atmosferos pasikeitimų aplink juos).

Gali būti, kad niekada nesužinosime, kokie yra visi karalienės laikrodžiai. Jei pasiseks, galbūt ateityje juos pamatysime ekspozicijoje Londono Tower’yje, o tuo tarpu – atidžiai žiūrėsime į karalienės riešą.

karalienės-laikrodžiai

Karalienė Elžbieta II (Šaltinis: Watchonista)


 

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.