Jubiliejinis Omega laikrodis 25 James Bond filmui „No Time to die“

25-tame filme ant agento 007 rankos bus jubiliejinis Omega laikrodis, primenantis ankstyviausius bendradarbiavimo metus.

Naujasis Seamaster

Na ką, Bond’as turi naują laikrodį. Daniel Craig vaidindamas britų šnipą ant rankos nešiojo įvairiausius gamintojo modelius: Planet Ocean, Aqua Terra, Seamaster 300 2015 metų „Spectre“. Po 5 metų laukimo, turime ypatingą Seamaster Diver 300M Co-Axial Master Chronometer modelį. Visas ankstesnes Craig’o dėvėtas versijas galite pamatyti galerijoje:

Visi Bond’o laikrodžiai, kol agentą vaidina Daniel Craig. Iš eilės: Omega Seamaster Planet Ocean, Ref. 2900.50.91, 2006 metai,  Omega Seamaster Planet Ocean 600m, Ref. 2201.50, 2008 metai, Omega Seamaster Planet Ocean 600m, 2012 metai, Omega Seamaster 300 Spectre Limited Edition, 2015 metai (Šaltinis: Watchtime)

Naujasis Seamaster modelis panašus į aktoriaus Pierce Brosnan vaidinto agento Seamaster’į. Išvaizda labiau konservatyvi, labiau primena tikrą įrankį, o ne aksesuarą. 42 mm titano korpusas, matinis juodas ciferblatas bei išorinis sukamas žiedas (bezel) ir dirbtinai pasendintos šviečiančios ciferblato dalys (netikra patina) dera prie mesh tipo titaninės apyrankės taip sukuria kariuomenei skirto laikrodžio įvaizdį. Ciferblatas bei išorinis žiedas pagaminti iš specialaus Omega manufaktūros anoduoto aliumunio. Atrodo tikrai subtiliai, neiššaukiančiai ir lengvai išsiskiria iš kitų Seamaster modelių gamos narių.

Jubiliejinis-Omega-laikrodis

Jubiliejinis Omega laikrodis Bond’o 25-tajam filmui (Šaltinis: Hodinkee)


Beje, dar prieš kelis mėnesius pasirodžius pirmiesiems kadrams iš filmavimo aikštelės pavyko gan tiksliai atspėti, koks gi bus naujasis 007 laikrodis. Mano darytą koliažą rasite šiame straipsnyje.

Pirmasis įspūdis

Dėl iš titano pagaminto korpuso bei apyrankės ir aliuminio išorinio žiedo laikrodis yra stebėtinai lengvas. Pasirodžius laikrodžiui klausimas po pirmaisiais straipsniais buvo dėl „Milanese“ apyrankės. Ar ji kokybiška? Bijoti neverta, nes laikiusių tikrą laikrodį rankose nuomone, tai – geriausia tokio tipo apyrankė, kokią jie yra matę. Nareliai laikosi tvirtai, įspaudžiamo tipo užsegimas užtikrina saugumą ir puikiai atrodo prie naujojo Bond’o Seamaster’io. Tiems, kam titaninė apyrankė ne prie širdies, parduodama versija su NATO apyranke.

Jubiliejinis-Omega-laikrodis

Naujasis Seamaster su NATO apyranke (Šaltinis: Fratellowatches)


Dar keli dizaino elementai

Siūlomas tik datos rodymo neturintis variantas, Seamaster Diver 300M 007 pasižymi matiškumu: ciferblatas nebeturi tradicinio bangų papuošimo, spalvos sumažintos iki juodos, pilkšvos, gelsvos. Tik „Seamaster“ paliktas raudonai. Po apatiniu ciferblato tekstu matome ženklą, primenantį strėlės galvutę. Tai – simbolis, kuriuo buvo žymima britų karo metų įrangą (su mintimi, kad 007 – britų vyriausybės agentas). Galinis korpuso dangtelis – uždaras, mechanizmo nematyti. Ant jo išgraviruoti skaičiai taip pat, kaip anksčiau graviruodavo kariuomenei skiriamus laikrodžius. Čia svarbų vaidmenį vaidina skaičius „62“. Tai priminimas apie 1962 m. filmą, kai „Dr. No“ atvedė Bond’ą į ekranus.

Naujasis 007 Speedmaster (Šaltinis: Hodinkee)


42 mm diametro laikrodis yra visiškai normalu „Bond’o Seamaster“ serijai. Laikrodžio plotis – 13.5 mm įskaitant dvigubai išlenktą safyrinį stikliuką. Šis specialus leidimas turi naujausią METAS sertifikuotą Master Chronometer Omega 8806 automatinį mechanizmą.

Nuomonė

Aš, kaip ir nemaža dalis kitų žmonių, nesu dirbtinos patinos ar patamsintų šviečiančių vietų fanas, tačiau šio laikrodžio dizainui tai labai tinka. Pilki, juodi tonai nekontrastuoja su gelsva patinos spalva ir subtiliai papuošia išorinį žiedą. Dar viena įdomi detalė ta, kad laikrodis nebus riboto leidimo – visi šie dizaino sprendimai, netikra patinka, karo metų ženklinimas bei normali laikrodžio produkcija nukreipta į kuo platesnę auditoriją, ne tik Bond’o fanus. Kartais tai rizikinga, bet šįkart pasiteisino. Ir nors mano iš Craig’o filmų favoritu lieka 2015 metų „Spectre“ Seamaster 300M modelis, tačiau šis tiesmukiškas, charakteringas dizainas taps puikiu atsisveikinimu su Daniel Craig’u 007 vaidmenyje.

Informacija

  • Modelis: Omega Seamaster Diver 300M 007 Edition (ref. 210.90.42.20.01.001)
  • Diametras: 42 mm
  • Korpuso medžiaga: titanas
  • Ciferblatas: juodas
  • Apyrankė: titaninė mesh tipo „Milanese“ arba NATO apyrankė
  • Funkcijos: Valandos, minutės, sekundės
  • Atsparumas vandeniui: 300 m.
  • MechanizmasAutomatinis Omega 8806 , 55 h veikimo rezervas.
  • Kaina: 8100 JAV dolerių (NATO apyranė), 9200 JAV dolerių (titaninė mesh apyrankė)
  • Limituota serija: nelimituota

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.