Jaeger LeCoultre duoklė tapytojui: Reverso Rembrandt

Jaeger LeCoultre laikrodis demonstruoja neįtikėtinus kompanijos meistrų mikro-tapybos sugebėjimus Olandijos tapytojo garbei.

Pristatymas

Pristatytas 1931 m. Reverso modelis buvo skirtas vienai funkcijai – apsaugoti ciferblatą. Laikrodis sukurtas ‘Polo’ žaidėjams, kurie žaidimo metu privalėjo uždengti stikliuką (stikliukas tais laikais dar buvo mineralinis – labai lengvai pažeidžiamas). Šiandien ši Reverso funkcija nebėra reikšminga, tačiau laikrodžio kūrėjai vis vien žaidžia su paslepiamu paviršiumi. Po modelių, skirtų keliems žymiems tapytojams, šįkart Jaeger LeCoultre manufaktūra pristato dar vieną ypatingą modelį: Reverso Rembrandt.

Jaeger-LeCoultre-rembrandt-2

Jaeger LeCoultre Reverso Rembrandt (Šaltinis: Monochromewatches)


Nuo tada, kai pradinis Reverso modelio tikslas tapo nesvarbus, kompanijai kilo puiki idėja paskirti kai kurias laikrodžio plokštumas amatams. Tradiciškai galinė modelio dalis dažniausiai yra išgraviruojama inicialais ar paveiksliuku pagal kliento norus, tačiau manufaktūra turi daug labiau stebinančių būdų, kaip papuošti Reverso ir už tai atsakingi Atelier Métiers Rares.

Kompanija jau ne kartą išleido ‘asmeninius’  Reverso, kurie kaip modelis, puikiai tinka meno darbų atvaizdavimui. Pirmasis leidimas buvo skirtas Vincent Van Gogh’o ‘Saulėgrąžoms’, antrasis Piet Mondrian emalinis paveikslas, kurį laikrodžio savininkas gali parodyti ar paslėpti. Tęsiant olandišką liniją ir minint svarbų jubiliejų, Jaeger LeCoultre meistrai rankomis sukūrė ypatingai detalų Rembrandt’ui skirtą ciferblatą.

Rembrandt-autoportretas-Kieklaiko

Rambrandt’o autoportretas 1665-1669 m. (Šaltinis: Monochromewatches)


Rembrandt’o metai

Šiemet sukanka 350-tosios Rembrandt’o mirties metinės, tad 2019 paskelbti ‘Rembrandt’o metais’. Pagerbiant vieną geriausių tapytojų istorijoje bus organizuojamos parodos, specialūs renginiai. Rembrandt’as (1606-1669 pilnas vardas: Rembrandt Harmenszoon van Rijn) buvo vienas įtakingiausių ir pats svarbiausias Olandijos menininkas. Jo indėlis menui vyko periodu, kurį istorikai vadina ‘olandų aukso amžiumi’, kai Olandijos menas buvo ypatingai gausus ir inovatyvus.

Rembrandt-Nakties-sargyba-Kieklaiko

‘Nakties sargyba’ – Rembrandt’o paveikslas iš 1642 m., eksponuojamas The Rijksmuseum Olandijoje (Šaltinis: Monochromewatches)


Tarp daugelio tapytojo sukurtų darbų vienas svarbiausių – ‘Nakties sargyba’ (1642 m.) – milžiniškas 363 cm x 437 cm paveikslas, dramatiškos šviesos ir šešėlių pagalba vaizduojantis statišką karininkų portretą. Šis darbas saugomas Olandijos nacionaliniame ‘Riljksmuseum’.

Jau minėtai progai, Jaeger Lecoultre ir GASSAN (Olandų JLC pardavėjas), sukūrė Reverso su ‘Nakties sargyba’ ant ciferblato. Tačiau tai – ne atspausdinta paveikslo versija, o kai kas daug įspūdingiau.

jaeger-lecoultre-rembrandt-5

Jaeger LeCoultre Reverso Rembrandt laikrodis (Šaltinis: Fratellowatches)


Ciferblatas

Paveikslas buvo atkurtas dėka taip vadinamos mikro-tapybos ir emalio technikos. Jaeger LeCoultre yra viena iš nedaugelio manufaktūrų, kurios tai gali padaryti nesamdydamos menininkų ekspertų iš šalies. Atelier Métiers Rares – specialus departamentas, galintis dirbti su emaliu, graviravimu rankomis, guillochage puošyba ir brangakmeniais.

Šiam Reverso panaudota minėta emalio mikro-tapyba. Viena iš didžiausių užduočių – mastelio atitikimas. Tapyba atliekama matuojant originalų 3 m. x 4 m. paveikslą ir perkeliant veiksmą ant kelių kvadratinių centimetrų ploto. Šį veiksmą atlieka meistrai, tapydami plonais emaliui skirtais teptukais bei milteliais. Kiekvienas naujas sluoksnis yra nuolat kaitinamas keičiant paveikslo spalvą. Kiekvienas etapas yra rizika, nes bet kokia dulkė ar įtrukimas reikštų darbą iš naujo.

Rezultatas yra tiesiog stebinantis – itin detalus originalo atvaizdavimas atliekamas ant 3 cm x 2 cm paviršiaus. Šviesios bei tamsios spalvos puikiai atitinka Rembrandt’o manierą.

Jaeger Lecoultre Reverso Rembrandt pristatomas kaip Grade Reverso 18k raudono aukso modelis su juoda krokodilo apyranke. Korpuso matmenys: 48.5 mm x 30 mm, aukštis – 10.24 mm. Laikrodyje – in-house mechanizmas (kal. 822).

jaeger-lecoultre-rembrandt-

Jaeger LeCoultre Reverso Rembrandt laikrodis (Šaltinis: Monochromewatches)


Nuomonė

Manau, kad tokia kolaboracija yra į naudą plačiam spektrui žmonių. Industrija dažnai kritikuojama dėl uždarumo ir nemokėjimo kalbėti su modernia visuomene. Šie laikrodžiai bent iš dalies gali padėti giliau pažvelgti į laikrodininkystės meną. Jaeger LeCoultre pristatydama ypatingus modelius pagerbia pasaulio menininkus kartu parodydami ir savo meistriškumą. Šitaip Rembrandt’o tapybą mėgstantys žmonės gali išgirsti apie emalio miniatiūras, o besidomintys laikrodžiais – tapyba, svarbiais įvykiais ir parodomis. Manufaktūrai tai be abejo yra gera reklama, pritrauksianti žurnalistų, potencialių pirkėjų ir esamų kolekcionierių dėmesį. Galbūt kitą kartą kilus klausimui, kodėl rankų darbo juvelyrika tokia brangi, prisiminus šį Jaeger Lecoultre Reverso bus galima rasti greitą ir įtikinamą atsakymą.

Informacija

  • Modelis: Jaeger-LeCoultre Reverso Tribute to Rembrandt
  • Diametras: 48.5 mm x 30 mm
  • Aukštis: 10.24 mm
  • Korpuso medžiaga: Raudonas auksas
  • Ciferblatas: Miniatiūrinis emalio tapybos ‘Nakties sargybos’ atvaizdavimas
  • Apyrankė: Juodos krokodilo odos
  • Mechanizmas: In-house mechaninis (kal. 822), 38 h veikimo rezervas
  • Ribotas leidimas – 5 vienetai
  • Kaina – 100 tūkst. eurų

 

 

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.