Egzotiškas Breitling sugrįžta: Top Time „Zorro“

Po sėkmingų ir puikiai sutiktų Navitimer 806 bei AVI ref. 765 1953 modelių sugrąžinimo, gamintojas pristato trečiąjį modelį iš archyvų –  egzotiškas Breitling Top Time „Zorro“. Nors naujasis Top Time kurtas pagal praeityje gamintą modelį, tačiau naujasis bus parduodamas tik Breitling internetinėje svetainėje.

Kontekstas

Gamintas nuo 6 iki 7 praeito amžiaus dešimtmečio, Top Time modelis buvo pigesnė chronografo alternatyva, kurta jaunesiems pirkėjams. Ši mintis išliko ir kuriant šių metų versiją. Ne taip kaip Chronomat ar Navitimer – modeliai, skirti profesionaliems pilotams, kurie skrydžio metu laikrodžio išoriniame žiede (bezel) liniuočių pagalba skaičiuoja įvairius duomenis, Top Time išliko paprastesnis ir rėmėsi pagrindinėmis chronografo funkcijomis.

Egzotiškas-Breitling-laikrodis

Egzotiškas Breitling Top Time (Šaltinis: Watchesbysjx)


Nepaisant įžanginio arba pradinio modelio etiketės, originalusis Top Time pasirodė ir didžiuosiuose ekranuose: Top Time ref. 2002 su „atvirkštiniu pandos“ ciferblatu (terminas, nusakantis ciferblato spalvų dizainą pagal pandos veido spalvas – panda būtų baltas cifrblatas su juodais intarpais) pasirodė ant Sean Connery rankos filme apie James Bond’ą „Thunderball“. Filme buvęs laikrodis 2013 metais Christies aukcionų namų pagalba buvo parduotas už 103 tūkst. svarų, nors radęs laikrodį žmogus „bagažinių turguje“ už jį mokėjo 25 svarus.

Kol „panda“ ar „atvirkštinė panda“ yra ikoniškiausios Top Time versijos, naujasis modelis kurtas pagal paprastesnį variantą (ref. 2003). Šis variantas turėjo auksu dengtą korpusą ir „Zorro“ ciferblatą.

Egzotiškas-Breitling-laikrodis

Originalusis ref. 2003 iš 6 dešimtmečio katalogo (Šaltinis: WatchesbySjx)


Interpretacija

Ne taip, kaip Navitimer 806 ar AVI ref. 765 atkurti modeliai, kuriuos Breitling idealiai nukopijavo, naujasis Top Time yra kelių senų modelių junginys. Labiausiai akį traukiantis elementas – „Zorro“ ciferblato dizainas atkeliavo iš kompanijos ekspermentavimo likus dešimtmečiui iki „kvarco krizės“.

Breitling-laikrodziai

„Zorro“ ciferblatas iš arti (Šaltinis: WatchesbySjx)


Pavadintas pagal juodais plėmais dengiančius chronografo laiko registratorius, kurie primena „Zorro“ pusę veido dengiančią kaukę, modelis sutinkamas tik auksu dengtais arba auksiniais korpusais esančiuoe Breitling modeliuose. Tiesą sakant, „Zorro“ ciferblatas daug dažniau sutinkamas Breitling Sprint – kitoje kompanijos paprastesnių chronografų linijoje iš 6-tojo dešimtmečio.

Šių metų versija išlaiko „Zorro“ ciferblatą su keliais pakeitimais. Vienas iš jų – dešimtainė skalė vietoje tachometro. Taip pat – didžiosios rodyklės yra ryškiai raudonos spalvos.

Egzotiškas-Breitling

Egzotiškas Breitling Top Time „Zorro“ (Šaltinis: Watchesbysjx)


Nors ciferblatas atkeliavo iš auksinių korpusų, naujojo modelio pasirinkimas – plienas. Rezultatas – vintažinio chronografo estetika, kuri išlieka ištikima originalui – poliruotas korpusas, itin siauras išorinis žiedas ir kampuotos auselės. Kaip ir daugelis atkurtų laikrodžių, šis padidintas nuo originalaus 35 mm diametro iki 41 mm.

šveicariškas-chronografas-laikrodis

Vintažinis Top Time modelis buvo „varomas“ įžymiojo Valjoux 7733, bet naujoje interpretacijoje naudojamas  modernus mechanizmas iš tos pačios kompanijos (ar jos darbo tęsėjos). Modelyje tiksi COSC sertifikuotas automatinis mechanizmas „Calibre 23“, kuris iš tikrųjų yra efektyvus ETA Valjoux 7753.

Galų gale naujasis Top Time turi savo skaitmeninį pasą. Tai – pirmasis Breitling laikrodis, kuriame naudojama blockchain technologija, kuri garantuoja laikrodžio autentiškumą ir turi savininkų bei tvarkymo istoriją (vieni pirmųjų šią technologiją sugalvojo taikyti Vacheron Constantin, apie tai rašiau čia). Visa informacija saugoma „pase“, kuris kurtas kartu su Paryžiaus technologine start-up įmone „Arianee“.

Šis laikrodis bus parduodamas Breitling puslapyje ir metų bėgyje pagal prašymus – kompanijos parduotuvėse.

vyriškas-laikrodis

Informacija

  • Modelis: Breitling Top Time (ref. A23310121G1X1)
  • Diametras: 41 x 14.27 mm
  • Funkcijos: valandos, minutės, sekundės, chronografas
  • Ciferblatas: juodas, baltas
  • Korpuso medžiagos: plienas
  • Mechanizmas: automatinis mechaninis Caliber 23, galios rezervas – 48h.
  • Atsparumas vandeniui: 30 metrų
  • Apyrankė: rudos verstinės odos su plieniniu užsegimu
  • Kaina: 4950 JAV dolerių
  • Limituota serija: taip, 2000 vienetų

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.