Bruce Lee laikrodis – Azijos aukciono pažiba

Kovos menų žvaigždės Bruce Lee laikrodis parduotas už rekordinę sumą Hong Kong’o aukcione.

Asmenybė

Minimas kaip vienas geriausių ir labiausiai įkvepiančių kovotojų istorijoje, Bruce Lee kartu buvo aktorius bei režisierius, kurį pripažino tiek rytų, tiek vakarų kultūros. Trumpai tariant – 20 amžiaus kultūrinė ikona. Lee kovojo filmuose ir realiame gyvenime, įkūrė savo kovos menų mokyklą – Jeet Kune Do. Bėgant metams, aktorius įveikė daugelį socialinių ir kultūrinių barjerų taip pakeisdamas požiūrį į Azijos aktorius. Prabėgus dešimtmečiams po jo mirties, Bruce ir toliau daro įtaką populiariajai kultūrai – žurnalas TIME 1999 m. jį pripažino vienu iš 100 įtakingiausių 20 amžiaus žmonių.

Bruce_lee_polerouter

Bruce Lee nuotrauka iš 1972 metų, pridedama prie laikrodžio.  (Šaltinis: Scmp)


Universal Geneve Polerouter

Sritis, apie kurią nėra labai gerai žinoma, yra laikrodžiai, kuriuos aktorius turėjo. Kiek plačiau žinoma tai, kad Lee juos dovanojo kolegoms bei artimiems draugams. Aukcione siūlytas auksinis Universal Geneve Polerouter buvo aktoriaus dovana Herb Jackson’ui, artimam draugui ir vienam iš ankstyvųjų kovų meistro mokinių. Laikrodis padovanotas 1968 metais, tą patvirtina originalus laiškas ir nuotraukos, kuriose matyti Polerouter’is ant Lee rankos jam padedant statyti filmą The Wrecking Crew (1969). Laišką su patvirtinimu parašė Herb Jackson’o sūnus Ashton.

Lee_Polerouter

Auksinis Polerouter su netipine odine apyranke (Šaltinis: Revolution)


Laiške užsimenama, kad būtent šis laikrodis turi „dviejų tonų auksinį ciferblatą su pakeltu auksiniu kraštu, valandų žymekliais ir kryžiaus dalinimo dizaino”. Taip pat „šis daiktas buvo užfiksuotas nuotraukose bei žurnaluose. Laikrodis buvo dalis Lee treniruočių režimo ir padėjo jam turėti geresnę fizinę formą”. Bruce Lee nešiojo visus savo laikrodžius su cuff-style (rankogalio stiliaus) apyranke, kai ji pakišama po laikrodžiu ir yra vientisa, o ne iš dviejų dalių.

Bruce_lee

Auksinis Polerouter su netipine odine apyranke (Šaltinis: Revolution)


Aukcionas

Aukcioną Hong Kong’e rengė Phillips aukcionų namai, tai buvo pirmasis kartas, kai jį kuravo Azijos kolekcionierius. Prieš renginį buvo kalbėta, kad laikrodis yra vienas svarbesnių daiktų ir gali sulaukti dėmesio. Tikėtasi, kad šį žinomiausio šveicarų laikrodžių industrijos dizainerio Gerald Genta’os (apie kurį rašiau čia) auksinį Universal Geneve Polerouter’į  nusipirks už 10-15 tūkst. JAV dolerių. Dažniausiai šios aukcionų namų prognozės būna teisingos, kai nėra kalbama apie retus Rolex ar Patek Philippe modelius. Bruce Lee laikrodis nežinomam pardavėjui buvo parduotas už beveik dvigubai didesnę nei manytą sumą – 28 tūkst. JAV dolerių! Turbūt tokia sėkmę galima paaiškinti viena citata iš laiško: „Tas laikas, kai Lee nešiojo šį laikrodį, žymi etapą, kuriame aktoriu siekė tarptautinės kovos menų meistro ir filmų aktoriaus šlovės”.

Bruce_Lee_laikrodis

Cuff-style Bruce Lee apyrankė (Šaltinis: Sjx)


Bruce_lee_laikrodis

Bruce Lee Universal Geneve Polerouter (Šaltinis: Sjx)


 

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.